Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajszy odcinek całkiem mnie wciągnął :unsure: barwna jest postać grana przez Michała Żurawskiego- jest tu trochę sprzeczności bo w pierwszych odcinkach sam był sadystą, a tu nagle wczoraj pojawiają się jakieś rozterki wewnętrzne...ale front był długi i szeroki, więc różne historie się zdarzały...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Makazis   

Wczorajszy odcinek całkiem mnie wciągnął :unsure: barwna jest postać grana przez Michała Żurawskiego- jest tu trochę sprzeczności bo w pierwszych odcinkach sam był sadystą, a tu nagle wczoraj pojawiają się jakieś rozterki wewnętrzne...ale front był długi i szeroki, więc różne historie się zdarzały...

Myślę, że bardziej chodziło mu o informacje, jakie posiadał ów jeniec, niż uchronienie go przed torturami, acz faktem jest, że sama postać się rozwija, zobaczymy co będzie na końcu, choć wielkiej intrygi się nie spodziewam;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardziej chodziło mu o informacje, jakie posiadał ów jeniec, niż uchronienie go przed torturami, acz faktem jest, że sama postać się rozwija, zobaczymy co będzie na końcu, choć wielkiej intrygi się nie spodziewam;]

Ale była jeszcze potem scena po bitwie w lesie, gdzie Tkaczenko (Eryk Lubos)wyciąga brzytwę i idzie w kierunku rannego polskiego żołnierza, a następnie pokazana zniesmaczona twarz Sribielnikowa (Żurawskiego)...więc raczej stopniowo wprowadzają wewnętrzne rozterki ów bohatera co do słuszności sprawy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Mnie te "rozterki" Sribielnikowa przypominają rozterki głównego bohatera z filmu "Ziemia i wolność" (opowiadający o epizodzie z wojny domowej w Hiszpanii w l. 30). Tak mnie się wydaje, jakby to było takie "ściągnięcie". Z tego wniosek wypływa jeden, że Sribielnikow ostatecznie "podrze" swoją legitymację partyjną, ale pozostanie wierny ideom komunistycznym. Kto oglądał film "Ziemia i wolność" ten wie, o co mi chodzi.

Mnie bardziej zaintrygował los Jadzi - zaszantażowanej przez bolszewików agentki wywiadowczej. Emocjonalnie zaangażowałem się, jako widz, w ten epizod (wywiadowczo-kontrwywiadowczy). Mam nadzieję, że się to skończy szczęśliwie i Józef i Jadzia będą znowu razem.

Taki sentymentalny głupiec ze mnie. :o:huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sribielnikow to będzie taka literacka puenta, że "rewolucja pożera własne dzieci"...

Wątek Jadzi myślałem, że jeszcze pociągną. Powinni z niej zrobić podwójnego agenta. W "Pograniczu w ogniu" chodzili sami podwójni agenci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Wątek Jadzi myślałem, że jeszcze pociągną. Powinni z niej zrobić podwójnego agenta. W

Jeszcze jej nie rozstrzelali, szansa jeszcze jest.

Ale zastanawia mnie jedno. Jej męża (Tadeusza? ) wysyłają niejako za karę na front.

A jest przecież członkiem supertajnej komórki radiowywiadu.

A co, jeśli dostanie się w łapy Rosjan i wezmą go w obroty? Dowiedzą się wszak, że są cały czas podsłuchiwani i Polacy znają ich plany.

Totalna nieodpowiedzialność przełożonych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

widiowy: serial ma się oglądać, mają być wątek miłosny, coś z sensacji i ewentualnie jakaś zagadka [powiedzmy z pogranicza kryminału]. Niestety nasi realizatorzy nie doczytali że ma się to łączyć w sensowną i logiczną całość...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Makazis   

I powtórkę niestety też, dziś była o 15.50, ale na następny raz będziesz wiedział ;}

Btw. w dzisiejszym odcinku (albo w środowym, jak kto woli) w sztabie wojska wiszą mapy Polski już po przyłączeniu Wilna przez Żeligowskiego, twórcy serialu coraz bardziej mnie zaskakują.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

makazis: no co innej nie znaleźli ;) poza tym przecież wiadomo jakie będą granice.... ;) Przy okazji, ta wschodnia powinna przebiegać do pełni szczęścia tak jak po ryskim traktacie :)

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Wczoraj kolejny odcinek - drobna refleksja - IMĆ Panie Macieju Migasie, reżyserze tego serialu - czy naprawdę księgowi aż tak okroili Panu budżet, że nie stać Pana na zaangażowanie statystów ? Ile można oglądać scene batalistyczne, kiedy kilkunastu naszych żołnierzy broni się przed atakującymi kilkunastoma Kozakami ? Cały czas widzimy jakichś kilkunastu żołnierzy (podejrzewam, że są to ciągle ci sami statyści przebierani w różne mundury). Trzeba najpierw obejrzyć kilka filmów historycznych, żeby zrozumieć, w czym rzecz. Życzę powodzenia w dalszej pracy, i pałam chęcią zobaczenia co najmniej plutonu (a nie jak dotychczas drużyny) WP, bo o zobaczeniu kompanii w akcji to nawet nie marzę ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Autorami scenariusza są Janusz Petelski i Robert Miękus. Duet, który świetnie się uzupełnia. Jest oczywiście historia, batalistyka, ale też przygoda, miłość, życie tamtych czasów, czy formowanie się legionów Piłsudskiego. W pozostałych rolach wystąpią m.in.: Mirosław Baka, Karolina Chapko, Monika Kwiatkowska, Danuta Stenka i Krzysztof Globisz. Zobaczymy także: dwadzieścia koni, w tym dziesięć koni kaskaderskich oraz konie grup rekonstrukcyjnych, których przygotowaniem zajmuje się Jerzy Celiński - wybitny jeździec, kaskader, konsultant i trener, dziesięciu kaskaderów i dwudziestu członków grup rekonstrukcyjnych. Zdjęcia potrwają osiemdziesiąt dni, a budżet serialu zamknie się w 10 mln zł. 11 listopada TVP1 pokaże pilotażowy odcinek, cały cykl (13 odcinków, 45') zostanie wyemitowany wiosną 2011 r.

Źródło: http://aleseriale.pl/

I wszystko jasne?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
I wszystko jasne?

Nie do końca. Wiesz - reżyser wziął się za bardzo burzliwy, dynamiczny (że tak się wyrażę) okres naszych dziejów: przez tereny Polski, Litwy, Białorusi czy Ukrainy przewalały się fronty, dokonywały się ważkie kontrataki i rajdy (vide: wyprawa kijowska), wielkie bitwy (Warszawska) - sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Po obu stronach udział wzięło w walkach ponad 2 mln. żołnierzy. A tu ciągle kilkunastu tych samych ... Może tematyka przerosła reżysera ?

Zobaczymy także: dwadzieścia koni, w tym dziesięć koni kaskaderskich oraz konie grup rekonstrukcyjnych

Ciekawi mnie zatem, jak reżyser (mający aż tak "wielkie" możliwości) przedstawi (i czy w ogóle przedstawi) Bitwę Warszawską, albo chociaż jej fragment ? Może serialfabularny to zły pomysł - może lepiej było zorganizować spektakl teatralny ? Koszty mniejsze (odpadną zdjęcia w terenie), a i na kaskaderach się zaoszczędzi ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.