Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Gdzie najlepiej studiować historię?

Rekomendowane odpowiedzi

zaque   

Jeżeli ktoś chce studiować historię, to musi wiedzieć, że jest to przedmiot raczej samokształceniowy(czyli podręcznik i do roboty). Wykładowca raczej nie odkrywa Ameryki na wykładzie opowiadając dzieje jakieś epoki. Chcociaz dobry wykładowca zrobi to naprawdę ciekawie(najgorsi są Ci, którzy czytają wykład z kartki).

Trzeba przyznać rację Albinosowi, że Uniwersytet Warszawski ma najlpeszy Wydział HIstoryczny w Polsce i najlepszych pracowników. Nie należy zapominać, że bez samozaparcia, żadna uczelnia za nas się na nauczy, więc wybór uczelni(poza prestiżemnazwy) niewiele daje lub raczej nie jest najwazniejszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Jak to gdzie?, UJ górą, tam nawet budynki są historyczne 8) , a tak poważniej to wykładowcy spoko, ogólnie fajna atmosfera no i w Krakowie, czegóż można chcieć więcej :arrow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Jeśli patrzeć na nazwiska to lepsza jest Warszawa.

A czy nazwiska to wszystko, liczy się duch uczelnie (no ale ja nie jestem obiektywny :twisted: )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   

Zerknąłem sobie na rankingi, i okazało się, że kandydatów na miejsce na UW (mówię o historii, nabór 06-07, najnowszego nie chciało mi się szukać) było 13,7, a na UJ - 6,4.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

A Uniwerystet Łódzki? Jak tu wygląda sparwa studiowania historii? Jakie są opinie? może ktoś studiował albo studiuje...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nevrast   

Co możecie powiedzieć o Gdańsku? Jak nauczyciele, atmosfera nauki?

Gdzie wystarczy aby dostać się na ten kierunek tylko matura podstawowa i czy warto ją zdawać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Podobno dobra w historii jest ATK w Warszawie. Sam poznałem kiedyś dziewczynę z tej uczelni i była dobra. A jak się zatrudniła, to była wielka sensacja, bo w firmie poza nią to byli historycy z UW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Dobra jest też historia na UMK w Toruniu - wiem, bo sam kończyłem a teraz swoimi skromnymi możliwościami staram się przyczyniać do tego, żeby była dobra - choć wychodzi mi to średnio niestety.

W każdym razie jest trochę specjalizacji do wyboru, kadra też jest dobra i prężna. UMK jest bodaj 5 uniwersytetem w kraju, a z pewnością najlepszy w regionie. Zresztą:

www.umk.pl - strona uczelni

www.his.uni.torun.pl/wydzial/ - strona Wydziału Nauk Historycznych

Dobra, dość tej autoreklamy :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Na Uniwersytecie Zielonogórskim wszyscy nauczyciele akademiccy są życzliwi, mili i pomocni, otwarci na studenta, który do nich przyjdzie, biblioteka też nie jest za uboga (ma sporo woluminów). Uczelnia jest bardziej pod wpływem szkoły poznańskiej i krakowskiej, ale specjalizuje się w historii "Polski Zachodniej". Najpopularniejszym działem historycznym są czasy nowożytne, heraldyka i epigrafika- a jeśli chodzi o RON, to specjalizuje się [uczelnia] w historii Europy Środkowej i Wschodniej.

Pogląd w sprawie romantyzmu i powstań narodowych jest jednak negatywny (szkoła krakowska), ale nie do końca. Tutaj swój prym ma prof. Benyskiewicz. :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sam polecałbym UMK, studiowanie tutaj to naprawdę dobry wybór. Szczególnie jeśli ktoś interesuje się historią wojskową znajdzie tu jeden z najlepszych zakładów zajmujący się historią wojskową. Moim skromnym zdaniem miasto też jest genialne dla studenta, aż chciałoby się pozostać w Toruniu na zawsze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Caroline   

Ja mam natomiast pytanie o Wydział Historyczny na UAM w Poznaniu. Pytanie już padło, ale odpowiedź nie. Ktoś studiował tam? Wie jaki jest poziom nauczania?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.