Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mch90

Operacja Restore Hope i Gothic Serpent - Somalia

Rekomendowane odpowiedzi

Tankfan   

Ujmę to inaczej, nie potrafią osiągnąć inicjatywy. Co więcej oddziały na zdjęciach zostały odcięte od głównych sił.

z łatwością traci dobrze opancerzone czołgi??

O ile tak zmodernizowanego T-55 można nazwać dobrze opancerzonym jak na dzisiejsze standardy, a RPG-7 z nowocześniejszymi granatami jest szeroko dostępny. :)

Zresztą utracony wóz to ofiara fugasa z tego co można wywnioskować na fotografii, a bez dodatkowego pancerza dna kadłuba to po takim czymś nawet najlepsze i najnowocześniejsze maszyny nadawałyby się do gruntownego remontu.

Edytowane przez Tankfan

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Ucieszysz się, ze znajomym przynajmniej dla kilku różnych maszyn robimy wyliczenia i zestawienie ochrony przedniej półsfery współczesnych maszyn + zestawienie poziomu penetracji amunicji kinetycznej i kumulacyjnej (kilka wybranych modeli) w stosunku do oferowanego poziomu ochrony na te dwa typy amunicji przeciwpancernej. Zatem gdy przyjdzie pora, założę temat i wrzucę tabele.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   
Po śmierci Smitha, Eversmann nieruchomo stoi, a "Hoot" zabiera amunicję z somalijskiego karabinu.

To nie był somalijski karabin , tylko CAR - 15/M203 Smitha

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum, jestem tu FNG:) Trafiłem tu, szukając informacji do tłumaczonej właśnie przeze mnie (i jeszcze jednego tłumacza-komandosa) książki o SEAL Team Six, czyli DEVGRU, czyli tych, co ostatnio zlikwidowali Bin Ladena. Napisali ją Howard E. Wasdin i Stephen Templin. Ten pierwszy to były snajper z SEAL Team Six. Jako jeden z czterech sealsów uczestniczył w akcji w Mogadiszu w 1993 roku (operacja „Gothic Serpent”).

http://www.amazon.com/SEAL-Team-Six-Memoirs-Sniper/dp/031269945X/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1307272269&sr=1-1

Mam pytanie do wszystkich, których to interesuje: jak uważacie, czy lepszy tytuł dla polskiego wydania tej książki byłby taki sam jak w oryginale („SEAL Team Six”), czy lepiej spolszczać (coś o fokach albo o snajperach)? Dodam, że książka powinna już w wakacje zalać księgarnie w całym kraju:)

Przepraszam, że wklejam do kilku wątków, ale bardzo mi zależy na jak największej liczbie opinii. Będę wdzięczny za wszelkie głosy. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum, jestem tu FNG:) Trafiłem tu, szukając informacji do tłumaczonej właśnie przeze mnie (i jeszcze jednego tłumacza-komandosa) książki o SEAL Team Six, czyli DEVGRU, czyli tych, co ostatnio zlikwidowali Bin Ladena. Napisali ją Howard E. Wasdin i Stephen Templin. Ten pierwszy to były snajper z SEAL Team Six. Jako jeden z czterech sealsów uczestniczył w akcji w Mogadiszu w 1993 roku (operacja „Gothic Serpent”).

http://www.amazon.com/SEAL-Team-Six-Memoirs-Sniper/dp/031269945X/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1307272269&sr=1-1

Mam pytanie do wszystkich, których to interesuje: jak uważacie, czy lepszy tytuł dla polskiego wydania tej książki byłby taki sam jak w oryginale („SEAL Team Six”), czy lepiej spolszczać (coś o fokach albo o snajperach)? Dodam, że książka powinna już w wakacje zalać księgarnie w całym kraju:)

Przepraszam, że wklejam do kilku wątków, ale bardzo mi zależy na jak największej liczbie opinii. Będę wdzięczny za wszelkie głosy. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że oryginalny tytuł to SEAL Team Six: Memoirs of an Elite Navy SEAL Sniper nie sądzę by tłumaczenie SEAL (wszak jest to skrót) na 'foki' było właściwie. Można co najwyżej przetłumaczyć podtytuł, coś w rodzaju 'Wspomnienia snajpera Navy SEAL'.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że oryginalny tytuł to SEAL Team Six: Memoirs of an Elite Navy SEAL Sniper nie sądzę by tłumaczenie SEAL (wszak jest to skrót) na 'foki' było właściwie. Można co najwyżej przetłumaczyć podtytuł, coś w rodzaju 'Wspomnienia snajpera Navy SEAL'.

Dzięki za opinię. Też mam awersję do tego spolszczenia - nijak ma się to do prawdziwego obrazu tych jednostek. A wydawca skłania się do tytułu +/- "Snajper. Wspomnienia żołnierza SEAL Team Six". Zachęca do sięgnięcia na półkę w księgarni?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziś (od 2006 r.) armia USA ma specjalne centra (m.in. w Forcie Huachuca w Arizonie, w Virginii i w Maxwell w Alabamie) starające się szkolić żołnierzy w zakresie różnic kulturowych, w tym szkoli się ich w kwestiach języka. A z tym w przeszłości musiało być różnie, Benjamin Barber w swym "McŚwiat..." przytacza (za. J. Lewis "UN Blues: Responding to the Crisis in Somalia", "London School Economic Magazine")jak to w ramach "Restore Hope" armia amerykańska przygotowała ulotki informacyjne. Problem w tym, że tłumaczyli je Somalijczycy od dawna zasiedziali w USA, w efekcie Somalijczycy z Afryki mogli się się dowiedzieć, że "Narody Zjednoczone" (: ONZ) to "Naród Niewolników".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.