Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
coast

Polska - zmiany gospodarcze

Rekomendowane odpowiedzi

coast   

Witam

To mój pierwszy post i mam nadzieję, że dostanę od Was kilka informacji.

slogan_cocacola.jpg

1. Jak mam uzasadnić to, że pojawienie się takiej reklamy świadczy o zmianach gospodarczych w Polsce w latach 70?

2. Jakie były możliwości rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Polsce w czasie, gdy Edward Gierek był I sekretarzem PZPR ?

3. Dlaczego małe fiaty produkowano do 1993 r. ?

Edytowane przez coast

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w 1971r. za rządów Edwarda Gierka do Polski na negocjacje przyjechał rzymski przedstawiciel The Coca-Cola Company. Doszło wtedy do podpisania umowy przez prezesa Paula Graula i vice-premiera ówczesnego rządu Mieczysława Jagielskiego. Porozumienie dało zgodę na licencyjne rozlewanie napojów na terenie PRL.

Dokładnie 19 lipca 1972 roku rozpoczęto produkcję Coca-Cola w Warszawie, początkowo na zasadzie licencji realizowanej przez polskie zakłady piwowarskie. W październiku tego samego roku, w Hucie Szkła w Wołominie, ruszyła produkcja butelek. W maju 1973 r. uruchomiono rozlewnię w Browarze Górnośląskim w Zabrzu, a od kwietnia w Browarach Tyskich.

Reklama świadczy o częściowym otwarciu rynków dla towarów dawniej niedostępnych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

możliwości przemysłu byly za małe w stosunku do potrzeb. Produkowano: Fiaty 126 p, 125 p, Polonezy [to końcówka lat 70 tych], Syreny 105 i Bosto [bodajże do 1983 r.]. Do tego w różnych okresach składano w FSO rozmaite modele fiata: 127, 131, 132... wszystkie z literka p [co oznacza, że były skladane w Polsce]. Planowano uruchomić produkcję silników 1,6 , 1,8 i 2,0 - mających być stosowane do Poloneza.

Z samochdów dostawczych: Fiata [rzadko spotykanego, w stylu dzisiejszych Trucków], Nysy i Żuki. Z ciężatowych aut na pewno Stary i Jelcze w różnych wersjach nadwoziowych. Nie zdzwię się jeśli montowano cięższe samochody zwane popularnie Jelczosteyery - czyli Jelcze z podzespołami Steyra.

Błąd - małych fiatów nie produkowano do '93 r. Duże Fiaty, do '91 r. ... Maluchy zaś do 2000 r. [pod koniec nazwa była Maluch a nie 126p] gdyż były podówczas najtańszymi samochodami na rynku, a jak można zauważyć na naszych drogach królują dziesięcioletnie i/lub starsze samochody ściągane z Zachodu, a Maluch był najtańszym nowym samochodem...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam

To mój pierwszy post i mam nadzieję, że dostanę od Was kilka informacji.

slogan_cocacola.jpg

1. Jak mam uzasadnić to, że pojawienie się takiej reklamy świadczy o zmianach gospodarczych w Polsce w latach 70?

2. Jakie były możliwości rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Polsce w czasie, gdy Edward Gierek był I sekretarzem PZPR ?

3. Dlaczego małe fiaty produkowano do 1993 r. ?

ad 3. Dlaczego małe fiaty produkowano do 1993 r.

Ponieważ do tego czasu na rynku nie było żadnego innego konkurencyjnego samochodu produkowanego w Polsce - w tej klasie. Dopiero z czasem uruchomiono produkcję następcy, czyli Cinquecento.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Maluchów nie produkowano do '93 r.!!! Produkowano je aż do 2000 r. Ostatnie wersje noszą nazwę Elegant [choć rdzewieją jak nie przymierzając puszki po konserwach... Nawet CC a potem seicento jest samochodem znacznie większym od malucha. Maluch zaś był niewiele dłuższy od autek w stylu Aixam któymi można jeździć na prawo jazdy na motocyk i rejestruje się je tak jak małe motocykle... Moc podobna, tylko mają chyba ograniczniki prędkości do 50 [?] czy 80 [?] km/h...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

Maluchów nie produkowano do '93 r.!!! Produkowano je aż do 2000 r. Ostatnie wersje noszą nazwę Elegant [choć rdzewieją jak nie przymierzając puszki po konserwach... Nawet CC a potem seicento jest samochodem znacznie większym od malucha. Maluch zaś był niewiele dłuższy od autek w stylu Aixam któymi można jeździć na prawo jazdy na motocyk i rejestruje się je tak jak małe motocykle... Moc podobna, tylko mają chyba ograniczniki prędkości do 50 [?] czy 80 [?] km/h...

pozdr

Czy ja tu coś piszę o roku zakończenia produkcji?

Nie wnikając w oczywistości takie jak wielkość...

To pewnie ludzie z Fiata są nieświadomi własnej historii i własnych planów produkcyjnych w przeszłości, stąd kolega FSO winien wnet ich powiadomić o błędnym rozumieniu przez ludzi z koncernu znaczenia słów następca "malucha", bo na stronie koncernu piszą iż Cinquecento było następcą malucha.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: powtórzyłeś niezmienione pytanie, bez poprawki, stąd uznałem że jeszcze wyjaśnię do którego roku produkowano małego Fiata [nazwy zresztą były różne, od PF 126 p, poprzez Fiata 126p, do Malucha]. Nie negowałem także, że CC, czy seicento nie jest czy jst następcą tego sympatycznego skądinąd pojazdu, lecz zauważyłem - że byly one tak naprawdę dużo większe. Formalnie i tak na dobrą sprawę, następcą - nienastępcą, był także "Bis", czyli Fiat z silnikiem 700 cc, leżącym z tyłu [bo faktycznie "leżał"], chłodzonym wodą. I CC i Seicento - konsktrukcyjnie bardzo mocno odbiegają od Malucha, i choć miały go zastąpić, to oba modele CC i Fiata 126p produkowano jednocześnie w jednym czasie, co oznacza, że tak naprawdę ludzie traktowali je różnie, i zupelnie niezależnie.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zamieszczonego w pierwszym poście anonsu reklamowego z lat 70., można wspomnieć o występującej w PRL (rzecz jasna, w porównaniu do czasów nam współczesnych - w śladowej ilości) reklamie i hasłach reklamowych. Nie jest prawdą, że "Prusakolep" i "Oferta ZREMBU - zawsze na czasie" były pierwsze. :)

Najbardziej znane to:

„Coca-Cola to jest to!” - autorstwa Agnieszki Osieckiej

"LOTem bliżej!" - autorstwa Melchiora Wańkowicza (skądinąd kongenialny "potomek" przedwojennego "Cukier krzepi!").

Pamiętam także z okolic dziecinnych lat 1979-1980 reklamę w telewizji "Lubisz Mirindę - ona jest inna!", ale nie znalazłem źródła. Może ktoś pomoże?

Próbowano propagować mniej popularne - w stosunku do "świętej szynki" - produkty żywieniowe. Jancet wspominał o haśle "Po pracy - kup kurczaka!", Secesjonista o "dniach dorszowych". Wiemy coś więcej na ten temat?

No i oczywiście reklamy samochodów (np. Polskiego Fiata)...

Uzupełniłem tytuł tematu (autorstwa użytkownika coast), dodając "reklama w PRL" - z nadzieją na dyskusję w tym kierunku. Przy czym prosiłbym, aby w tym miejscu koncentrować się raczej na reklamie produktów, a nie "politycznej", bardziej rozpowszechnionej w owych czasach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Jak ktoś lubi tę epokę to może tu znaleźć parę tekstów na muralach:

http://www.eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=20&t=937

Ja tam znalazłem:

"Coś z ryb" "Więcej ryb na naszych stołach"

"Polmozbyt Zawsze do usług"

"WPHW Duży wybór odzieży damskiej i męskiej poleca sklep nr 309 ul 1 Maja 29"

"Oszczędności złożone w PKO korzystnie procentują"

"??? To nasza gra liczbowa"

Jak widać równie siermiężne jak epoka

Czy pod reklamę można podciągnąć (jako zachęcanie do spożycia) "Wódkę podajemy tylko z zakąską" ?

W tym jest jakaś poezja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Bruno W. pisał tak:

"LOTem bliżej!" - autorstwa Melchiora Wańkowicza (skądinąd kongenialny "potomek" przedwojennego "Cukier krzepi!").

link do tekstu o samym haśle:

http://www.signs.pl/slogan-reklamowy,-czyli-najdrozsze-zdanie-swiata,3118,artykul.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

„Sofix w tym się chodzi!” Czy młodzież w ogóle wie co to był „Sofix”?

Mnie nieustannie bawi: "Klient - nasz Pan"

Czy pod reklamę można podciągnąć (jako zachęcanie do spożycia) "Wódkę podajemy tylko z zakąską" ?

W tym jest jakaś poezja.

A ileż poezji jest w "Piwo tylko do konsumpcji"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

„Sofix w tym się chodzi!” Czy młodzież w ogóle wie co to był „Sofix”?

Do młodzieży trudno mnie zaliczyć, ale w ogóle nie wiem, co to był "Sofix".

Natomiast pamiętam, że reklamowano takie obuwi "juniorki".

A ileż poezji jest w "Piwo tylko do konsumpcji"?

Ach... pamiętam bar "Bolek" z lat 70-ych i 80-ych. Miał on szczególne położenie między Politechniką (dokładniej między tzw. "centrum" przy Nowowiejskiej i "południem" przy Narbutta), SGGW i SGPiS (dziś SGH), do AM i UW przy Banacha też niezbyt było daleko. Sprzedawano tam chyba wyłącznie piwo, ale tylko do konsumpcji. Konsumpcję (czyli dwa plasterki chleba i kawałek sera, posypany papryką) można było uzyskać za kaucję zwrotną. Miała stać na stole, a jak się wychodziło, to się ją odnosiło barmance i oddawała pieniądze.

Zaś nad owym barem wisiał wielki napis: "Zakład uczestniczy w konkursie Dobra kawa w każdej filiżance". Wątpię, czy w owym "zakładzie" były w ogóle filiżanki.

W każdym razie kawę też promowano.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Sofix to były buty robione w Radomiu. Bardzo ładne na owe czasy. Gdyby jeszcze podeszwa w nich nie pękała...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.