Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Prezydencki samolot rozbił się w Smoleńsku na pokładzie był Lech Kaczyński

Rekomendowane odpowiedzi

atrix   

Orędzie Premiera Putina do narodu Polskiego, to gest w strone pojednania. Daje się odczuć , że Rosja robi wszystko w sprawie wyjaśnienia okoliczności tragedi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To prawda postawa Rosji jest niezwykła, w ostatnim czasie było sporo pozytywnych gestów, może ta tragedia wreszcie odmieni na dobre i na stałe stosunki między naszymi krajami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Bardzo dobrze jeżeli w końcu relacje będą normalne tak jak z każdym innym krajem... o ile nie zniszczą tego jacyś idioci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Rzecz cala dotarl do mnie pozno. Nie uzywam telewizji i radia, jakos nie przejrzalem dzis (wczoraj) netowej prasy.

Dowiedzialem sie od kolegi w pracy. Dobra minute mu zajelo przekonanie mnie, ze to nie jest niesmaczny zart...

Pozne uswiadomienie ma swoje zalety. Mozg dostaje te-o-kilka-godzin-swiezsze-i-pewniejsze informacje no i nie jest ogluszony faktem samym.

Refleksja nr 1: Tam brakowalo tylko ministra obrony narodowej i dowodcy Marynarki Wojennej do kompletu ludzi formalnie i normalnie zarzadzajacych obronnoscia kraju. Przychodzi dziekowac bogom, ze nie mamy broni nuklearnej.

Refleksja nr 2: Przy czytaniu listy pokladowej zlapalem sie na rzeczy obrzydliwej: pewne nazwiska wywolywaly odruch satysfakcji. Ja jestem wrednym cynikiem, ale bez przesady. Nie zaluje politykow, ale oplakuje ludzi. Jaroslaw Kaczynski ma moje pelne wspolczucie, ile tez ono warte.

Tudziez rodziny wszystkich ofiar.

Refleksja nr 3: POMPATYCZNA POMPA. Na bogow wszechmogacych, zdarzyl sie wypadek, zginela setka osob. Wiecej ginie na drogach w miesiac. Jesli nie w tydzien. Byli politykami, obejmowali wazne panstwowe stanowiska, jasne. Ale to, co obserwuje przywodzi na mysl komunikaty o zagaslym sloncu socjalizmu.

To jest prywatna tragedia setek ludzi - rodzicow, rodzenstwa, dzieci, wnukow etc.

Prywatna

Nie do uzytku publicznego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Cóż poradzisz że media (i nie tylko) żerują na tej tragedii... nic. Zatem lepiej pewne sprawy przemilczeć, i żyć dalej.

Aczkolwiek zgadzam się że ta pompa to za dużo, o wiele za dużo, i obawiam się że znowu zaczynają pewne kręgi robić z naszego narodu męczenników świata, co wiadomo zostać może odebrane na świecie w kategorii narodowego i dość tragikomicznego kompleksu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Oczywiscie masz racje.

Z natury media maja charakter sepa zmieszanego z hiena.

Ja mialem i mam na mysli posty nazego Dobrego Najlepszego Administratora.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko tragedia rodzin, chociaż ich z pewnością największa. Oni opłakują Lecha, Marię, Pawła etc. My przede wszystkim opłakujemy Prezydenta RP, Pierwszą Damę, Prezesa NBP etc.

Lechowi Kaczyńskiemu pośmiertnie został nadany tytuł bohatera narodowego Gruzji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Emisję filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy zapowiedziała telewizja Rossija. Będzie to drugi pokaz tego obrazu w państwowej ogólnokrajowej telewizji rosyjskiej.

Oglądalność może być naprawdę ogromna.

Czy jesteśmy świadkami pojednania obu narodów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj długo telewizję rosyjską. Wyglądało to bardzo poważnie, życzliwie i prawdziwie. Między innymi wywiad z Miedwiediewem i Putinem, podczas którego Putin był mocno wzruszony, co nie przypuszczam, aby miało wymiar propagandowy, gdyż nie pasuje do lansowanego od lat wobec współrodaków obrazu prezydenta-premiera. Także rosyjskie ogólnodostępne fora internetowe, na co dzień bardzo podobne do naszych, czyli pełne prymitywnego przekrzykiwania się - spoważniały.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Jarpenie, ja nie oplakuje dzis nikogo. "Oplakiwanie" jako opcja jest ciut dla mnie zbyt pompatyczna. Oplakiwalem smierc Dziadka.

Zal tych ludzi, niewatpliwie, ale bez przesady i bez pompy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Nawet jeśli dojdzie do całkowitego pojednania...to hm..za jaką cenę. No i pozostaje nieodparte wrażenie ,że jednak Rosja trochę pod publikę to wszystko robi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jakby nic nie robiła też, by było źle. Mogli robić tylko tyle ile jest konieczne, a jednak są pewne gesty i to gest nadzwyczajne jak spotkanie premierów na miejscu katastrofy, albo druga emisja filmu Katyń, niezwykle życzliwe reakcje prasy, kwiaty pod polską ambasadą, żałoba narodowa w Rosji, przesłania do naszego narodu i wiele, wiele niezwykle ważnych słów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Ciekawe dlaczego TV Niemiecka pokazała moment normalnego ludzkiego odruchu wobec drugiego człowieka. Gest Putina w stosunku do Tuska, po złożeniu kwiatów w miejscu rozbicia się samolotu. Zwykły przyjacielski uścisk. Nasza TV ucieła owy wątek.

Edytowane przez atrix

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Nie chcę być złośliwa ale o ile pamiętam to prasa rosyjska przed wypadkiem to prasa rosyjska hm.nie pisała zbyt życzliwie o Lechu Kaczyńskim.A z drugiej strony Rosja nie ma zbyt wielkiego pola do popisu..oczy całego świata zwrócone są na działania władz rosyjskich i polskich.*

Niemniej jednak ten wypadek poruszył opinie publiczną nie tylko z Europy ale i z całego świata.A Polska poniosła dotkliwą stratę straciliśmy osoby najważniejsze w państwie,a także elitę polskiej kultury a przede wszystkim wojska.

W 70 rocznicę Zbrodni Katyńskiej giną w wypadku giną także Przedstawiciele Rodzin Katyńskich i to jest coś co dla mnie straszne i jeszcze bardziej potęguje obraz i symbolikę tego wypadku.

http://www.dziennik.pl/katastrofa-smolensk..._Smolensku.html

Edytowane przez Bryśka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.