Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
intervojager

Traktat lizboński, czyli utrata suwerenności przez Polskę

Rekomendowane odpowiedzi

ad FSO:

"Witam;

secesjonista: to może podyskutujemy gdzieś we właściwym miejscu o Kościele katolickim, papieżu, faszystach i nazistach?"

Z niekłamaną przyjemnością się stawię. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@secesjonista

Dokumentów unijnych dotyczących regulacji wysokości podatku VAT na materiały budowlane raczej nie znajdziesz, bo to było przed rokiem 2000. Kiedy nasz ówczesny rząd SLD podnosił podatek VAT na materiały budowlane do 22% powołując się na zalecenia UE, ja ze zdumienia przecierałem oczy oglądając fakturę z Niemieckiego składu budowlanego, gzie podatek VAT wynosił wtedy 16%. Podobnie jest obecnie z akcyzą na energię elektryczną w Polsce: nasz rząd nałożył maksymalną stawkę 200 euro za megawat

@FSO:

Napisalem:

"(...)Traktat Lizboński ogranicza podejmowanie decyzji ekonomicznych i politycznych naszego rządu. I dla tego najtańsza paczka papierosów kosztuje 9zł a nie 6zł, a podatek VAT na materiały budowlane 22%, a nie 12%, nie wspominając o tym iż po wprowadzenia norm unijnych do ich jakości zamiast ubezpieczenia OC za produkt, ich cena pójdzie w górę.(...)"

I gdzie tu wspominałem na temat OC płaconego przez kierowców? Ubezpieczenie z tytułu odpowiedzialności cywilnej producenta za szkody powstałe w wyniku eksplatacji produktu przez klienta, to nie to samo co ubezpieczenie OC kierowcy. Co do naprawy samochodów na gwarancji po za autoryzowanymi serwisami nie dopisałeś, iż aby taki zakład mógł naprawić samochód, a klient nie utracił gwarancji, pracownicy muszą przejść danego zakładu naprawczego dodatkowe szkolenie u przedstawiciela danego producenta samochodów. Pozostała jeszcze kwestia nie oryginalnych części, na których przeciętnego Kowalskiego raczej nie stać, a tego Komisja Europejska pracując nad kolejnymi dyrektywami raczej nie weźmie pod uwagę.

Nigdy zjednoczona Europa czyli nasz socjalistyczny eurokouchoz nigdy nie dogonią pod względem ekonomicznym USA-normy unijne wraz z wysokimi kosztami ich wprowadzenia na to nie pozwolą.

Edytowane przez intervojager

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
@secesjonista

Dokumentów unijnych dotyczących regulacji wysokości podatku VAT na materiały budowlane raczej nie znajdziejsz, bo to bylo przed rokiem 2000. Kiedy nasz uwczesny rząd SLD podnosił podatek VAT na materiały budowlane do 22% powołując się na zalecenia UE, ja ze zdumienia przecierałem oczy oglądając fakturę z Niemieckiego składu budowlanego, gzie podatek VAT wynosił wtedy 16%. Podobnie jest obecnie z akcyzą na energię elektryczną w Polsce: nasz rząd nałorzył maksymalną stawkę 200 euro za megawat

@FSO:

Napisalem:

"(...)Traktat Lizboński ogranicza podejmowanie decyzji ekonomicznych i politycznych naszego rządu. I dla tego najtańsza paczka papierosów kosztuje 9zł a nie 6zł, a podatek WAT na materiały budowlane 22%, a nie 12%, nie wspominając o tym iż po wprowadzenia norm unijnych do ich jakości zamiast ubezpieczenia OC za produkt, ich cena pójdzie w górę.(...)"

I gdzie tu wspominalem na temat OC płaconego przez kierowców? Ubezpieczenie z tytułu odpowiedzialności cywilnej producenta za szkody powstałe w wyniku eksplatacji produktu przez klienta, to nie to samo co ubezpieczenie OC kierowcy. Co do naprawy samochodów na gwarancji po za autoryzowanymi serwisami nie dopisałeś, iż aby taki zakład mógł naprawić samochód, a klient nie utracił gwarancji, pracownicy muszą przejść danego zakładu naprawczego dodatkowe szkolenie u przedstawiciela danego producenta samochodów. Pozostała jeszcze kwestia nie orginalnych części, na których przecietnego Kowalskiego raczej nie stać, a tego Komisja Europejska pracujac nad kolejnymi deryktywami raczej nie weźmie pod uwagę.

Nigdy zjednoczona Europa czyli nasz socjalistyczny eurokouchoz nigdy nie dogonią pod względem ekonomicznym USA-normy unijne wraz z wysokimi kosztami ich wprowadzenia na to nie pozwolą.

Wcześniej pisałeś o podatku WAT, teraz o VAT...

A to wspomniane zatwierdzanie budżetu to gdzie??

Czy dbając o suwerenność Polski i naszą tożsamość narodową, nie warto by było zadbać o szacunek dla polskiego języka?

Jak kolega intervojager sądzi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledze za zwrócenie mi uwagi na ortografię-błędy poprawiłem-do następnej instalacji Ubuntu taka wpadka już mi nie grozi bo doinstalowałem i skonfigurowałem przed chwilą słownik ortograficzny w Operze

A co do wspomnianego przez ze mnie zatwierdzania budżetów krajowych, Kolega FSO znalazł na ten temat informacje w internecie. Proszę spróbować jeszcze raz biorąc pod uwagę rekordy z ostatniego miesiąca. Człowiek inteligetny jest jednak raczej leniwy więc jednak podam przykładowy link:

http://www.wykop.pl/ramka/365947/ue-bedzie...-budzet-polski/

(zajęło mi ponowne odnalezienie tej strony około 4 minut)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

intervojager: OC - czyli odpowiedzialność cywilna [tego kto jechał sprzedawał etc]. Tak między nami rodakami - czy jest to złe - że jueśli sprzedajemy produkt mogący być niebezpiecznym to od tego się ubezpieczamy? Przecież tak powinno być. Kierowca jeżdżąc po drogach - w teorii ma dwa wyjścia - albo się nie uibezpiecza i wtedy pokrywa wszelkie straty poszkodowanego, albo i owszem się ubezpiecza. Takie samo OC obowiązuje w mieszkaniu [zalanie sąsiada] i td. Cóż w tym złego? Widziałbym w jednym wypadku: w momencie kiedy po schwytaniu sprawcy sąd z każdej takiej osoby w każdym wypadku wyciągałby finanse na to aby pokryć szkodę.

Dwie sprawy: wszystkie wymienione kraje są w systemie EURO, wspominane klopoty dotyczą analoigicznych jak w Grecji. Przecież Węgry niemal zbankrutowały i niczego za sobą to nie pociągnęło. Komisja chce tak robić, gdyż istnieje tzw. wspólna waluta. Dopóki Polska nie przyjmie EURO - nic nam takiego nie grozi. A Komisja jako niezależna od aktualnego rozdania partyjnego ma kontrolować czy ktos nie robi cudów...

Przy okazji: pieniądze jakie dostajemy na róznorakie programy są tak czy siak kontrolowane przez odnośne urzędy.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Problem z materiałami budowlanymi polega na tym, iż od ich producentów będzie się wymagać odpowiednich certyfikatów jakościowych bardzo kosztownych w uzyskaniu. Wiele małychy firm w tym Polskich zajmujących się ich produkcją materiałów budowlanych padnie, bo nie będzie stać na ich uzyskanie. No i ceny ich pujdą w górę. To ja dziękuję za taką zjednoczoną Europę, gdzie urzędnicy decydują co ma produkowane i w jaki sposób.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

intervojager: i znów, dwie sprawy: z których pierwsa to ortografia. Druga [w temacie adremu] czyli to, że wśród materialów budowlanych są takie od których zależy wytrzymalość konstrukcji [n.p. bloczki betonowe, n.p. nadproża i in] co oznacza, że muszą one spelniać wymagania, gdyż w innym wypadku będzie tragedia. Są także takie elementy gdzie wystarczy deklaracja zgodności "z normą", z prostego powodu: nie są to elementy od których zależy bezpieczeństwo czlowieka. Do tego, każdy producent udziela gwarancji na jakiś tam okres czasu, co oznacza, że w razie czego musi naprawić zniszczone elementy w ramach gwarancji.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z ortografią problemy miałem zawsze, ale z Operą mam chwilowo. W miarę możliwości postaram swoje posty pod tym kątem wyedytować w odpowiednim czasie. Wcześniej pisalem o zastąpienie drogich certyfikatów odpowiedzialnością cywilną producenta za produkt. Proste i zrozumiałe?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Z ortografią problemy miałem zawsze, ale z Operą mam chwilowo. W miarę możliwości postaram swoje posty pod tym kątem wyedytować w odpowiednim czasie. Wcześniej pisalem o zastąpienie drogich certyfikatów odpowiedzialnością cywilną producenta za produkt. Proste i zrozumiałe?

Wcześniej pisalem o zastąpienie drogich certyfikatów odpowiedzialnością cywilną producenta za produkt. Proste i zrozumiałe?

No to trzeba się podszkolić z prawa ;)

Odpowiedzialność za produkt istnieje niezależnie czy są certyfikaty, czy ich nie ma, stąd nie ma możliwości zastępstwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista ma rację. Każdorazowo sprzedając towar któym handluję z mocy prawa udzielam kupującemu gwarancję i rękojmię na to, że produkt spełnia wymiary, że działa, że spełnia swoje funkcje.

Czym innym jest jest odpowiedzialność cywilna [z powództwa poszkodowanego], gdyż w pewnych warunkach - karna jest z samej racji wypadku. I owo ubezpieczenie jest właśnie po to by sprzedający nie płacił z kieszeni własnej. By zaś zapobiegać temu, że ważne konstrukcyjne oraz ważne dla bezpieczeństwa rzeczy / przedmioty jest konieczność ich badania i by miały takie a nie inne certyfikaty. Mooże dotyczyć to n.p. farb używanych w zamkniętych pomieszczeniach, czy dóbr używanych w spożywce... To są trzy różne sprawy czyli: gwarancja / rękojmia ; OC ; atesty / itp

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W wyniku konieczności atestowania materiałów budowlanych na mocy dyrektyw komisji UE w Brukseli ich cena pójdzie w górę, a tym samym cena mieszkań, co spowoduje iż więcej osób w społeczeństwie nie będzie stać na ich nabycie, a więc mniej ich się będzie budować.

W wyniku konieczności atestowania materiałów budowlanych na mocy dyrektyw komisji UE w Brukseli wiele małych firm upadnie(do produkcji pustaków wystarczy stół wibracyjny), bo nie będzie je stać na wykonanie atestów, a tym samym nastąpi wzrost bezrobocia.

Logiczne? Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

nielogiczne - z racji różnych - do produkcji pustaków nie wystarczy stół wibracyjny. Konieczna jest jeszcze wiedza co, ile i w jakich proporcjach się należy, konieczna jest wiedza o tym jakie są koszty działalności [tzw. ogólne i tzw. bezpośrednie] i pewne cała lista innej "wiedzy".

Jeżeli ktoś robi porządnie to samo badanie na wymiary i wytrzymałość nie jest drogie, jeżeli jest to nawet nieduża firma to ją stać na to. Poza tym już dla materiałów konstrukcyjnych obowiązują pewne normy, które producent potwierdza dając deklarację zgodności. Po prostu komisja określila co to są dane materiały i tyle...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie logiczny wywód.

Nie wiem co znaczy "nie logiczny wywód", albowiem w swej ograniczoności posługuję się głównie językiem polskim.

W wyniku konieczności atestowania materiałów budowlanych na mocy dyrektyw komisji UE w Brukseli ich cena pójdzie w górę, a tym samym cena mieszkań, co spowoduje iż więcej osób w społeczeństwie nie będzie stać na ich nabycie, a więc mniej ich się będzie budować.

W wyniku konieczności atestowania materiałów budowlanych na mocy dyrektyw komisji UE w Brukseli wiele małych firm upadnie(do produkcji pustaków wystarczy stół wibracyjny), bo nie będzie je stać na wykonanie atestów, a tym samym nastąpi wzrost bezrobocia.

Logiczne? Pozdrawiam.

Kolega chyba zapomniał, iż w naszym kraju wielość certyfikatów obowiązywało, zanim nastała UE.

Czy wtedy byliśmy ubezwłasnowolnieni?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@FSO

Zacznij wreszcie logicznie myśleć, bo z tego co napisałeś wynika iż w swym poście napisałem same kłamstwa o konsenkwencjach ekonomicznych dyrektyw unijnych dotyczących atestowania materiałów budowlanych.

@secesjonista

Ależ te certyfikaty zostaną wprowadzone! Do tej pory normy unijne obowiązywały tylko tych producentów, którzy produkowali na eksport do krajów członkowskich UE, oraz sieci handlowych, ale nie dotyczyły produktów przeznaczonych na rynek krajowy. W tym przypadku dojdzie do takich niekorzystnych zjawisk w Polsce jak podwyżka cen materiałów budowlanych, wzrost bezrobocia, wzrost cen mieszkań. I po co to nam?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.