Skocz do zawartości

kszyrztoff

Użytkownicy
 • Zawartość

  446
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O kszyrztoff

 • Tytuł
  Ranga: Asystent

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

590 wyświetleń profilu
 1. Z wizytą - terroryści w Polsce

  Miało być pytanie ale poszukałem odpowiedzi.
 2. Z wizytą - terroryści w Polsce

  Według Witolda Gadowskiego (książka Tragarze Śmierci) nasze służby tożsamość Abu Dauda poznały dopiero po zamachu z 1 sierpnia 1981r bodaj chyba dzięki informacji od służb węgierskich. Ciekawi mnie jednak czy gdyby jednak znały wczesniej jego tozsamość to czy byłby zatrzymany? Wydaje mi sie że popierano wtedy OWP przeciw Izraelowi wiec sojusznik OWP nie musiał zostać zatrzymany. Kto to był bądź gdzie sie czegoś o nim dowiem bo moja w tym wypadku wiedza na Ali Agcy sie kończy. A już wiem. Nie wiedziałem o tym zamachu.
 3. Co jakiś czas czytam czy też słyszę że Polska stara sie aby na terytorium kraju powstały stałe bazy NATO. Mam wątpliwość co do tego czy takie bazy sa Polsce niezbędne. Wszak z Rosją (a to chyba w Rosji Upatrujemy ewentualnego agresora) graniczymy jedynie na niewielkim odcinku. Inna moja wątpliwość to to ile Polskę bedą takie bazy kosztować? Pytanie bierze się z usłyszanej plotki że Polska miałaby zapłacić USA kwotę 2 mld zł za powstanie takowej bazy. Wydaje mi sie to oczywiste że Polska jakieś koszty związane z bazą musi ponosić że stacjonujące w kraju np wojska amerykańskie nie będą do tych baz dopłacać ale tak z "czystej ciekawości" jak ten problem wygląda np w wypadku baz amerykańskich w Niemczech? Czy dziś tworzenie tych baz w Polsce jest niezbędne czy też dziś należy skoncentrować się na innym celu związanym z obronnością kraju zaś sprawę baz odwlec w czasie?
 4. Polska Platforma Pancerna XXI wieku

  Wróćmy jednak do pytania. Co prezentujemy na tych wystawach? Gdzieś kiedyś spotkałem się z tekstem Witolda Gadowskiego że za komuny robiliśmy jedne z lepszych AK-47 w Układzie Warszawskim. Czy ten karabin nadal jest używany bądź czym został zastąpiony? No właśnie jakie Mamy produkty?
 5. Polska Platforma Pancerna XXI wieku

  Bedzie trochę nie na temat ale gdzie i kiedy mam zapytać jeśli nie teraz i tu? Znalazłem artykuł o tytule: "Polska chce być potęga w handlu bronią." https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mon-polska-zbrojeniowka-eksport-broni-pgz,150,0,2367638.html Przyznam się że tu totalny laik jestem i stad moje pytanie. Co Chcemy światu zaoferować? Co takiego wytwarzamy czego inni w dziedzinie broni mogą Nam pozazdrościć?
 6. Polska Platforma Pancerna XXI wieku

  Co jest przyczyną że Polska nie produkuje własnych czołgów . Rozumiem że Polska nie może skonstruować własnego promu kosmicznego , własnego myśliwca typu F-16 czy też zestawu "Patriot". Rozumiem że to wszystko trzeba kupować ale od strony kosztów to co jest bardziej opłacalne kupno Leopardów czy modernizacja T-72?
 7. Nie wiem czy to właściwy wniosek ale gdyby temu wierzyć to wydaje się że Nasi zaborcy powinni byli polskie ziemie wykupić czy tez je nabyć. To czemu tego nie zrobili?
 8. Winston Churchill

  I to właśnie z tej wątpliwości wzięło się moje pytanie.
 9. Winston Churchill

  Jeszcze o coś zapytam. Prawo do tronu ma dynastia Windsoru Przypuśćmy hipotetycznie że jutro nowy premier(facet) spotyka się ale nie z królową Elżbieta ale z jej mężem. I teraz co powinien go pocałować czy tez nie ?
 10. Winston Churchill

  Z filmu "Czas Mroku" utkwiła mi w pamięci scena kiedy Churchill całuje w rękę króla angielskiego. W sumie ten przejaw powiedzmy szacunku bardzo by mnie nie dziwił gdyby nie to że miał miejsce w XX wieku. Czy to fantazja reżysera czy rzeczywiście takie zachowania w tym okresie miały bądź mogły mieć miejsce?
 11. Anegdoty Historyczne

  Wspomniane miasto nazywa się Jajce. To przypadek że Bruno zapomniał nazwy podać czy tak miało być?
 12. Błędy Hitlera

  Zgoda tyle że wątek na tę okoliczność chyba nie był pisany więc głowy takimi przemyśleniami nie chciałem zawracać.
 13. Błędy Hitlera

  Moim zdaniem była nim agresja na ZSRR co skończyło się przegraną wojną przez Niemcy i nie ma tu znaczenia to czy Moskwę można było zająć czy nie.
 14. Błędy Hitlera

  Nie pomyślałem aby zacytować konkretny zarzut Autora stąd powstało nieporozumienie. Chodziło o atak na Moskwę już w trakcie trwania kampanii rosyjskiej a nie samej kampanii odkładanie. Brakuje mi tu jakiegoś powiązania czy uzasadnienia zajęcia Moskwy z wygraniem kampanii. Moskwę trzeba było zająć ale potem też utrzymać w warunkach zimowych. Na ile to drugie byłoby możliwe?
 15. Błędy Hitlera

  Autor wątku wśród błędów wymienia opóźnienie w ataku mającym na celu zajęcie Moskwy. Czy Wszyscy zgadzają się co do tego że był to błąd? Szukałem wśród późniejszych wpisów odnoszącego się do tej opinii ale albo coś przeoczyłem albo takiego nie było. Zatem zapytam z czego wynika przekonanie że był to błąd ze strony Hitlera?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.