Jump to content

kszyrztoff

Użytkownicy
 • Content count

  534
 • Joined

 • Last visited

About kszyrztoff

 • Rank
  Ranga: Doktor

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

986 profile views
 1. Kaiser

  Właśnie co było z jego ręką? Czy jak ktoś wcześniej napisał była złamana podczas porodu , uschnięta. Wiki w tej sprawie podaje: "(lewa ręka Wilhelma była zniekształcona od urodzenia" lecz nic o przyczynach. W jednym z widowisk Wołoszańskiego wcielający się w rolę Wilhelma aktor Jan Nowicki chowa lewą rękę za plecami. Czy naśladował w ten sposób Wilhelma czy to wymysł? Na obrazie Wilhelm z pierwszą żoną Wiktorią Wilhelm opiera lewą rękę na szpadzie(jak sądzę) nie można tam dostrzec jakiegoś jej defektu. Czy to brak wiedzy malarza czy też celowe pominięcie tej wady? Skąd wziął się przydomek: "kaiser"? Czy to nie jest pewnego rodzaju uszczypliwość związana z tym że w swoim przekonaniu Wilhelm uważał się za cesarza lepszego czy też bardziej zaangażowanego w działania dla swojego kraju niż dwaj jego poprzednicy? Spotkałem się z takim określeniem jak "Weltpolitik" (przepraszam jeśli nieprawidłowo napisałem). Czy to określenie pochodzi już z czasów panowania tego cesarza? Czy wiadomo kto jest jego autorem? Co było przyczyną konfliktu z Bismarckiem? Wiki podaje: " na skutek różnicy zdań w polityce wewnętrznej i międzynarodowej, jak również z powodu konfliktu ambicji dwóch polityków ". Zgaduje że Wilhelm widział Niemcy w roli mocarstwa światowego w co wątpił Bismarck? Czy może chodziło tu o stosunek do Rosji i znów zgaduje że Bismarck byłby za zbliżeniem z Rosją zaś Wilhelm był temu przeciwny? O jaki tu konflikt ambicji chodzi? Czym różnili się w polityce wewnętrznej?
 2. Koronawirus

  Dziś 16.04.2020 wchodzi obowiązek noszenia masek na twarzy. Jednak gdzieś się spotkałem że Szumowski jakiś czas temu nie był do ich stosowania przekonany. Zmienił zdanie? Czy wspomniane maski są takie same czyli tak samo chronią czy też "lepsze i gorsze?"
 3. Koronawirus

  Jak na tle innych krajów Polska radzi sobie z wirusem? Robimy cos lepiej , gorzej czy tak samo jak inni?
 4. Koronawirus

  Ale ta arytmetyka nie przewidziała że w pogodną sobotę 28 marca duża grupa ludzi na Wilanowie mogła zachowywać się tak że mogły nastąpić "ponadplanowe" zarażenia a więc szczyt zachorowalności może nastąpić później. Jancet też sie tego nie spodziewał. Nie wiem czy teraz największym wrogiem nie jest wzrost temperatury który spowoduje podobne zachowania. Moim zdaniem takie porównania nie biorą pod uwagę tego że w jednym zakątku świata mieszkańcy mogą postępować bardziej lekkomyślnie a w drugim mniej.
 5. Koronawirus

  No właśnie ale jeśli powróci to czy z taką siłą? Czy ktoś kto teraz zachoruje i zostanie wyleczony będzie tak samo na działanie wirusa podatny jesienią ? Czy też się uodporni?
 6. Koronawirus

  Istotnie wyszło to trochę kuriozalnie bo tak jakbym od Prezydenta oczekiwał niezwykle ważnych informacji o wirusie zapominając że od takowych są raczej lekarze. Do tego dołożyła się niechęć do tak właśnie chaotycznie przemawiających polityków.
 7. Koronawirus

  No właśnie tym różni się od Kaczyńskiego czy Tuska że można ich zrozumieć. On po prostu na ogół nie potrafi przemawiać bez uprzedniego przygotowania. Tak jak wcześniej podałem nie potrafi w każdej okoliczności przemawiać. Tu się to objawiło przyśpieszonym oddechem (może do mikrofonu biegł) i właśnie tym fragmentem gdzie najpierw powiedział a potem pewnie pomyślał. Nie wiem jak inni ale dotąd ja nie wiedziałem że prócz granic lądowych morskich i powietrznych są jeszcze rzeczne. Swoją drogą to ciekawe czy podziękował także sprzątaczkom za zamiecenie sali? Natomiast co do samego koronawirusa nie wiem czy z przemówienia ktoś dowiedział się czegoś istotnego.
 8. Koronawirus

  Na ile jednak one są bądź nie są do siebie podobne jeśli chodzi tak o przebieg choroby jak i leczenie?
 9. Koronawirus

  Próbowałem "nie ulegać panice" i pewnie dlatego moja wiedza o koronawirusie znacznie ustępuje wiedzy innych userów. Zapytam więc na ile koronawirus to taka "ostrzejsza grypa""? Na ile ich leczenie się od siebie różni?
 10. Koronawirus

  A ja nie liczyłem dlatego napisałem "około" żeby mnie nie krytykowano (jak zwykle). A gdyby wziąć pod uwagę klimat porę roku czy też ciepłą zimę (ale czy taka była w Chinach?) czy to pozwala wysnuć pozornie wiarygodną teorie?
 11. Koronawirus

  Czy występowanie koronawirusa może być związane z warunkami klimatycznymi, porą roku czy szerokością geograficzną? Widziałem mapkę (nie wiem na ile aktualną) z której wynikał że ok 75% zachorowań występuje na półkuli północnej .https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6 Jednak czy to nie wynika stąd że po prostu więcej ludności ten obszar zamieszkuje?
 12. "Dunkierka"

  Ale Bruno się zna a ja nie. Co więcej to dzięki takim którzy się nie znają kręci się filmy. Ale co do wspomnianego czołgu podejrzewam że Bruno mnie podpuszcza nazywając ten czołg Tygrysem. Z tego co pamiętam to na początku samoloty były chyba trzy. Leciały pewnie nad Dunkierkę. Wydaje się że dwa zestrzelono ale faktycznie można było zapomnieć gdzie i po co ten samolot leci. Z tego filmu w pamięci mi utkwił "dygotliwy żołnierz" Cyllian Murphy gotowy zrobić wszystko byle nie wrócić na plaże Dunkierki. Wydaje mi się że w filmie zabrakło obawy że za chwilę na plaże wkroczą niemieccy żołnierze czy też wjadą ich czołgi. Jak dla mnie to brakuje w tym filmie właśnie takiej atmosfery napięcia czy strachu.. Z tego chyba dostaje się tylko Murphego.
 13. "Dunkierka"

  Tak z ciekawości to co jest z tym filmem że jest on zły? Zła gra aktorów ? Coś z historią "na bakier"?
 14. W Ogniem i mieczem jeśli dobrze pamiętam Skrzetuski będąc jeńcem Chmielnickiego obserwuje bitwę jak się domyślam nad Żółtymi Wodami. Według Wiki trwała ona dwa tygodnie i była ciągiem starć i potyczek w filmie jednak trwa dwa dni i chyba kończy się na jednym starciu.
 15. Wydaje mi się żę widywałem w Polsce w sprzedaży Mein Kampf przypuszczam więc ,że to nie bełkot jest niebezpieczny. Swoją drogą istotnie nie można winić książek za to jak ludzkość z wiedzy w nich zawartej korzysta.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.