Skocz do zawartości

kszyrztoff

Użytkownicy
 • Zawartość

  487
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O kszyrztoff

 • Tytuł
  Ranga: Asystent

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

678 wyświetleń profilu
 1. Ronald Raegan

  Co jest źródłem tej informacji? Dotychczas sądzilem (pewnie nie ja jeden) że to wspomniana afera była przyczyną powyższego określenia.
 2. Ronald Raegan

  Ponoć bywajacy w Białym Domu politycy wspominali, że Reagan podczas rozmów na istotne tematy polityczne często uciekał w błahe dykteryjki, po czym informował gościa, że czas rozmowy się kończy, a szczegóły merytoryczne powinny zostać ustalone z sekretarzem stanu lub innymi urzędnikami wysokiego szczebla. Rzekomo przez to Reagana nazywano ''prezydentem od 9 do 15''. Wracając jeszcze do "teflonowego prezydenta" to skąd się wzieło to okreslenie? Jakie jeszcze były wpadki administracji prócz Iran- Contras? Czy prezydentowi nadano to określenie tylko z powodu tej afery?
 3. Ronald Raegan

  Akurat ja widzę gdzie indziej słaby punkt. Myślę że Iran nie był zainteresowany zwolnieniem zakładników za kadencji Cartera. Być może zdawali sobie sprawę z tego że Carter wyborów nie wygra. A sztab Reagana pomyslał " po co płacić za coś jesli mozna to mieć za darmo?"
 4. Ronald Raegan

  Nikt o tym w temacie nie wspomniał ale Reagan miał opinię "teflonowego prezydenta" czyli kogoś takiego do którego skutki afer za czasów jego administracji "nie przyklejały się". Kogoś jak ja to rozumiem kto nie wiedział(oficjalnie nie wiedział) o tych afer istnieniu nie można więc go pociagać za nie do odpowiedzialności nie stanowią też plamy na jego urzędowaniu. Jakie to były afery bo ja pamietam chyba tylko "Iran-Contras", kto za nimi stał , kto poniosł za nie odpowiedzialność i dlaczego nie Reagan? P.S. Bruno mi "zdmuchnął" anegdote którą nie wiedziałem czy przy Reaganie czy w temacie anegdoty zapisać. Widać za długo sie zastanawiać też nie warto.
 5. Ronald Raegan

  "15-20 października: odbywają się w Paryżu spotkania między emisariuszami kampanii Reagana / Busha, z Williamem Caseyem jako "kluczowym uczestnikiem" oraz z "wysokimi rangą przedstawicielami Iranu i Izraela" Miał w nich uczestniczyć pracownik CIA Richard Brenneke który miał o tym w 1990 roku "puścić farbę" Z tekstu jednak odnosi się wrażenie że to jednak bardziej teoria spiskowa.
 6. Powstanie listopadowe trwa dłużej

  "Śmiały plan opracowany przez generała Ignacego Prądzyńskiego przyniósł sukcesy w bitwach pod Wawrem (II), Dębem Wielkim i Iganiami. Potem Skrzynecki przerwał jednak kontrofensywę." z Wikipedii Chyba zamyślony pisałem i stąd ten tytuł.
 7. Józef Stalin - Polska krew

  Myślę że mechanizm powstania tej "legendy" był taki że rzeczywiście jego współpracownicy tak o Stalinie mówili. Mówili to jednak w żartach bądź złosliwie. Uczuć nikt nie zapisuje zapisuje jedynie słowa a jeśli mówią to Stalina współpracownicy myśli się że "wiedzą co mówią" bo wyklucza się żarty bo wyklucza się złośliwość bo wyklucza się genetykę(na pewno "sprawdzili" skoro tak mówią). Po upływie pewnego czasu "odeszli" twórcy tej teorii i została sama teoria. Też mi sie tak wydaje że Wieczorkiewicz stosował "przerost formy nad treścią" czyli musi być ciekawie nie musi do końca prawdziwie. Jednak pierwotnie uwierzyłem w te opowieść a co więcej kiedyś tonem "znafcy" opowiedziałem to na pewnym spotkaniu towarzyskim. Być może niektórzy z jego uczestników do tej pory w moja teorie wierzą.
 8. Józef Stalin - Polska krew

  Miałem kiedys nagraną audycje radiową w której brał udział prof Wieczorkiewicz. Mówił on że rzekomo współpracownicy Stalina między sobą mieli go nazywać "Konikiem Przewalskiego". Z tego co pamietam prof. twierdził że skoro oni(współpracownicy) tak mówili to musiało coś być na rzeczy. Innymi słowy odnioslem wrażenie że sam profesor w te teorię wierzył. Można więc pomysleć że istotnie "było coś na rzeczy". Wydaje mi się że można to w inny sposób wytłumaczyć. Ktoś zwykle wiarygodny opowiedział plotkę o Stalinie. Ktoś inny odebrał to jako wiarygodne podejrzenie i ją "zwielokrotnił" a co do współpracowników Stalina mogli oni okreslenia Konik Przewalskiego używać złośliwie wiedząc że to nie jest prawda. Stąd cała ta teoria.
 9. Ronald Raegan

  Czy coś wiadomo jakoby ktoś ze sztabu wyborczego Reagana spotykał się w październiku 1980 roku w Paryżu z wyslannikami ajatollaha Chomeiniego? Rzekomo mieli oni dostać kwote ok 40 mln usd za to że ...nie zwolnią na razie amerykańskich zakladników w Iranie.
 10. Wywiad z dowolną postacią historyczną

  Może Bolesława Długoszowskiego czy naprawde miał ...40 cm? albo czemu sie zabił?
 11. Okazuje sie że prócz "wirujących stolików" w seansach wykorzystywano Planszę Ouija https://pl.wikipedia.org/wiki/Ouija która ponoć pierwotnie słuzyć miała do gry.
 12. Powstanie listopadowe trwa dłużej

  Jak podaje Wiki stosunek sił był ok 200 tys żołnierzy po stronie rosyjskiej i ok 150 tys żołnierzy po stronie polskiej czyli przewaga była po stronie rosyjskiej. "Kupię więc podpowiedź" gdzie i jakich cudów miałby polski żołnierz dokonać aby bronić sie "długo i skutecznie". Skoro agresor wystawia do walki 200 tys żołnierzy to gdy zajdzie potrzeba pewnie wystawi i kolejne 100 tys. Zatem gdzie jest tu miejsce na "długo i skutecznie"?
 13. Powstanie listopadowe trwa dłużej

  Gdyby tę "fantastykę" (jak mi sie wydaje) pociagnąć w innym kierunku? Gdyby np nie przerywać "Ofensywy Prądzyńskiego" na ile to mogło zmienić losy wojny?
 14. Powstanie listopadowe trwa dłużej

  Ja tu widze w innym miejscu bład. Wojna polsko-rosyjska przypomina mi starcie Dawida z Goliatem. W Biblii Dawid miał proc ale co za "wunderwaffe" w tym przypadku dla Polakow robi? Czy mieli wiecej żołnierzy? Czy mieli lepszych dowodzących? W czym byli lepsi od Rosjan aby oczekiwać od nich wiekszych sukcesow? Pewnie można było wiecej ugrać ale ogólnie co by to zmienilo?
 15. Powstanie listopadowe trwa dłużej

  Gdyby jednak 18 maja Skrzynecki zdecydował się na zaatakowanie( zakładając że z sukcesem) pod Śniadowem rosyjskiej gwardii czy bitwa pod Ostrołęką by miała miejsce a o ile tak to na ile na korzystniejszych dla Polakow warunkach?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.