Skocz do zawartości

kszyrztoff

Użytkownicy
 • Zawartość

  491
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O kszyrztoff

 • Tytuł
  Ranga: Asystent

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

737 wyświetleń profilu
 1. Szpiedzy - aspekty etyczne i prawne

  Czyli Jancet może miec nowe źródło dochodu. Ale co do tego Polaka i Polki...art 5 kk mowi jedynie o terytorium RP rozumianym tez przez polski statek wodny bądź powietrzny. Ale jesli Jancet poderwie tam Brazylijkę ponizej 15 lat i zna artykuł 5 kk to może sądzić że "mu wolno". Jaki akt prawny o tym mówi( uratuje Janceta!)?
 2. Czy państwa centralne były w stanie wygrać?

  A co należy rozumieć przez upadek Francji w tym przypadku? Czy wygrana w 1914 r. nad Marną o upadku Francji by przesądzała?
 3. Szpiedzy - aspekty etyczne i prawne

  §1. Kto bierze udział w działalności obcego wywiadu przeciwko... swemu państwu podlega karze od 1 do 10 lat więzienia. Znaczy obywatel polski może szpiegować w Chile na rzecz Argentyny i nic mu za to nie grozi. Podobnie mogę wyrazić zgodę na działalność w ramach obcego wywiadu, brać za to pieniądze, ale jeśli prokurator nie wykaże, że faktycznie coś zrobiłem (brałem udział), też nie mogę być karany w ramach tego paragrafu. No a jeśli coś zrobiłem, nawet coś zupełnie nieistotnego, to minimum roczek. Nie rozumiem podanego przykładu. Czy to nie jest tak że ten paragraf obowiązuje ale na terenie Polski? Zatem dlaczego na terenie Chile ma obowiązywać polski kk?
 4. Kryptonimy operacji

  To była operacja Dragoon niby nic nowego bo chyba ktoś to wcześniej podał ale dotychczas myslałem że to była operacja Anvil. Co więcej gdzieś się z nazwą Anvil spotykałem tymczasem jak podaje Wiki był to jedynie wstepny kryptonim operacji. Wydaje mi się wiec że ktos podobnie jak ja używał chyba nie do konca prawidłowej nazwy. To była ofensywa Grupy Armii Don mająca na celu uwolnienie z okrążenia 6 Armii pod Stalingradem bodaj w listopadzie 1942 r.
 5. Ronald Raegan

  Co jest źródłem tej informacji? Dotychczas sądzilem (pewnie nie ja jeden) że to wspomniana afera była przyczyną powyższego określenia.
 6. Ronald Raegan

  Ponoć bywajacy w Białym Domu politycy wspominali, że Reagan podczas rozmów na istotne tematy polityczne często uciekał w błahe dykteryjki, po czym informował gościa, że czas rozmowy się kończy, a szczegóły merytoryczne powinny zostać ustalone z sekretarzem stanu lub innymi urzędnikami wysokiego szczebla. Rzekomo przez to Reagana nazywano ''prezydentem od 9 do 15''. Wracając jeszcze do "teflonowego prezydenta" to skąd się wzieło to okreslenie? Jakie jeszcze były wpadki administracji prócz Iran- Contras? Czy prezydentowi nadano to określenie tylko z powodu tej afery?
 7. Ronald Raegan

  Akurat ja widzę gdzie indziej słaby punkt. Myślę że Iran nie był zainteresowany zwolnieniem zakładników za kadencji Cartera. Być może zdawali sobie sprawę z tego że Carter wyborów nie wygra. A sztab Reagana pomyslał " po co płacić za coś jesli mozna to mieć za darmo?"
 8. Ronald Raegan

  Nikt o tym w temacie nie wspomniał ale Reagan miał opinię "teflonowego prezydenta" czyli kogoś takiego do którego skutki afer za czasów jego administracji "nie przyklejały się". Kogoś jak ja to rozumiem kto nie wiedział(oficjalnie nie wiedział) o tych afer istnieniu nie można więc go pociagać za nie do odpowiedzialności nie stanowią też plamy na jego urzędowaniu. Jakie to były afery bo ja pamietam chyba tylko "Iran-Contras", kto za nimi stał , kto poniosł za nie odpowiedzialność i dlaczego nie Reagan? P.S. Bruno mi "zdmuchnął" anegdote którą nie wiedziałem czy przy Reaganie czy w temacie anegdoty zapisać. Widać za długo sie zastanawiać też nie warto.
 9. Ronald Raegan

  "15-20 października: odbywają się w Paryżu spotkania między emisariuszami kampanii Reagana / Busha, z Williamem Caseyem jako "kluczowym uczestnikiem" oraz z "wysokimi rangą przedstawicielami Iranu i Izraela" Miał w nich uczestniczyć pracownik CIA Richard Brenneke który miał o tym w 1990 roku "puścić farbę" Z tekstu jednak odnosi się wrażenie że to jednak bardziej teoria spiskowa.
 10. Powstanie listopadowe trwa dłużej

  "Śmiały plan opracowany przez generała Ignacego Prądzyńskiego przyniósł sukcesy w bitwach pod Wawrem (II), Dębem Wielkim i Iganiami. Potem Skrzynecki przerwał jednak kontrofensywę." z Wikipedii Chyba zamyślony pisałem i stąd ten tytuł.
 11. Józef Stalin - Polska krew

  Myślę że mechanizm powstania tej "legendy" był taki że rzeczywiście jego współpracownicy tak o Stalinie mówili. Mówili to jednak w żartach bądź złosliwie. Uczuć nikt nie zapisuje zapisuje jedynie słowa a jeśli mówią to Stalina współpracownicy myśli się że "wiedzą co mówią" bo wyklucza się żarty bo wyklucza się złośliwość bo wyklucza się genetykę(na pewno "sprawdzili" skoro tak mówią). Po upływie pewnego czasu "odeszli" twórcy tej teorii i została sama teoria. Też mi sie tak wydaje że Wieczorkiewicz stosował "przerost formy nad treścią" czyli musi być ciekawie nie musi do końca prawdziwie. Jednak pierwotnie uwierzyłem w te opowieść a co więcej kiedyś tonem "znafcy" opowiedziałem to na pewnym spotkaniu towarzyskim. Być może niektórzy z jego uczestników do tej pory w moja teorie wierzą.
 12. Józef Stalin - Polska krew

  Miałem kiedys nagraną audycje radiową w której brał udział prof Wieczorkiewicz. Mówił on że rzekomo współpracownicy Stalina między sobą mieli go nazywać "Konikiem Przewalskiego". Z tego co pamietam prof. twierdził że skoro oni(współpracownicy) tak mówili to musiało coś być na rzeczy. Innymi słowy odnioslem wrażenie że sam profesor w te teorię wierzył. Można więc pomysleć że istotnie "było coś na rzeczy". Wydaje mi się że można to w inny sposób wytłumaczyć. Ktoś zwykle wiarygodny opowiedział plotkę o Stalinie. Ktoś inny odebrał to jako wiarygodne podejrzenie i ją "zwielokrotnił" a co do współpracowników Stalina mogli oni okreslenia Konik Przewalskiego używać złośliwie wiedząc że to nie jest prawda. Stąd cała ta teoria.
 13. Ronald Raegan

  Czy coś wiadomo jakoby ktoś ze sztabu wyborczego Reagana spotykał się w październiku 1980 roku w Paryżu z wyslannikami ajatollaha Chomeiniego? Rzekomo mieli oni dostać kwote ok 40 mln usd za to że ...nie zwolnią na razie amerykańskich zakladników w Iranie.
 14. Wywiad z dowolną postacią historyczną

  Może Bolesława Długoszowskiego czy naprawde miał ...40 cm? albo czemu sie zabił?
 15. Okazuje sie że prócz "wirujących stolików" w seansach wykorzystywano Planszę Ouija https://pl.wikipedia.org/wiki/Ouija która ponoć pierwotnie słuzyć miała do gry.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.