Jump to content

Zawartość z ostatnich 3 dni

Showing all content posted in for the last 3 days.

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Odowiem lepiej późno niż wcale. Zdecydowana większość Białorusinów opuściła Podlasie po roku 1945 i wróciło do ojczyzny, ale wielu też zostało przywiązanych do mieszanki kulturowej Polsko-Białoruskiej bardziej przywiązanych do ziemi i otoczki kulturowej niż do narodowości, posługujących się na codzień dialektem chełchackim stanowiącym zlepkiem językowym Białorusko -Rosyjskp -Polskim -pamiętajmy iż obecnie nie język Białoruski jest użędowym językiem Białorusi, ale Rosyjski. Owszem raz doszło do czystki etnicznej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Zaleszanach . IPN do tej pory nie przeprowadził postępowania w tej sprawie, za to Bury jest uznawany za bohatera Polski, ale przez te wydażenie nie na Białorusi. Polska za bardzo nastawała za nauczaniem o nim w Polskich szkołach na Białorusi, ale Łukaszence raczej to się nie spodobało , co doprowadziło do napięcia stosunków dyplomatycznych Polski z Białorusią, w efekcie to co się dzieje obecnie na granicy Polsko-Białoruskiej tylko dla tego, iż w dyplomocji zabrakło miejsca na kompromis. Łukaszenko od ponad 20 lat straszy Białorusinów straszy Polską i NATO zapominająć iż Rosja i ponadnarodowe korporacje stanowią o wiele większe zagrożenie dla Białorusinów..
 3. Historia prześladowań homoseksualistów

  Nie mam już takiego wzroku by ślędczyć nad książkami. Znam lokalnych homoseksualistów -ich losy są trochę pochrzanione ale to nie qynika z ich popędu seksualnego ale raczej pociągu do alkocholu choć są i pozytywne wyjątki wśród nich. Nie są otoczeni ostracyzmem społecznym z prostej przyczyny -nikt się nie interesuje w mojej małej społeczności lokalnej jak sobie radzą z zaspokajaniem popędu seksulanego -w przeciwieństwie do środowisk LGBT które rozdmuchują problem na forum publicznym który jest bardziej sferą prywatną każdego z nas niż publiczną i w żadnym razie nie reprezentują interesów większości kochających inaczej -po prostu pewni ludzie usiłują zbudować na tym kapitał polityczny, co jest abstrakcją gdy zdecydowana większąść społeczństwa jest hetero.
 4. Komunizm i faszyzm. Cele, różnica i podobieństwa

  Ale bicie piany. Totalitaryzm zawsze zostanie totalitaryzmem:
 5. Wywaleni z Facebooka

  Nie tylko Donald Tramp dostał bana na Facebooku zresztą większąść z nas wie dokładnie za co. Dotknęło to też mnie i kolegi pofachu. Teraz FB rząda od nas skanu dowodu osobistego. A przecież to dane sa bardziej wrażliwe niż numer telofonu -a 2 000 000 nómerów telefonów wyciekło im z bazy danych z winy człowieka. Więc jakie zaufanie mamy dażyć tak dużą firmę, iż nie jest w stanie upilnować lojalności swoich pracowników jeśli ch odzi o przetważanie danych osobowych swoich klientów? Okazuje się iż klucza którym posługuje się FB przy zamykaniu kont nie którym użytkownikom to za mało -muszą posługiwać się jakimś innym kluczem niż łamanie netykiety, czy też nie przestrzeganie regulaminu bo w znanych mi przypadkach do tego nie doszło. A więc w co z nami zaczyna grać Facebook? W bingo dla nie dorozwojów? Przypominam iż dane ze skanu dowodu osobistego mogą posłóżyć do kradzieży tożsamości.
 6. Brexit i jego przyczyny

  W sumie dyskusja nie dokończona GENIUSZE OD HISTORII z Wąchocka.
 7. "Zaczęło się od postu w którym Tomasz N. napisał: To znaczy Beck nie uzgodnił współdziałania sojuszniczych armii i nie zażądał żadnych zobowiązań na piśmie. Zadowolił się jedynie ustnymi obietnicami że np Brytania pośle Polsce na pomoc wojska stacjonuje w Egipcie i na bliskim Wschodzie poprzez Rumuńskie porty na Morzu Czarnym A można coś więcej na poparcie tej tezy ? Bo mnie się zdawało, że pomoc wojskowa miała polegać na otwarciu drugiego frontu." JA NAPISAŁEM że to możliwe bo teza którą później Churchill później formułował że wojnę w Europie należy rozstrzygnąć przez uderzenie w jej miękkie podbrzusze które widział na Bałkanach zapewne wisiała w powietrzu od dawna. W dalszej części dyskusji doszło do pewnych wyjaśnień natury ogólno-historycznej i tyle. W końcu bez ogólnej znajomości historii nie można wyjaśnić jej poszczególnych zawiłości. To że Beck zadowolił się jedynie ustnymi obietnicami to również go nie dyskwalifikuje w żadnym stopniu bo dyplomacja brytyjska jest znana z tego że na początku omawia się sprawy ogólnie w luźnej atmosferze a na szczegółowe pisemne zobowiązania przychodzi czas później. Tu zresztą różniła się od dyplomacji III Rzeszy Ribbentroppa który kazał zapisywać każde słowo podczas takich rozmów. Co do reszty to proponuję Szanownemu Gregskiemu by uważniej przeczytał poprzednie posty i ewentualnie je skrytykował.
 8. Last week
 9. Dobre pytanie. Bo (przynajmniej w teorii) - o "Nieodrobionej lekcji we wrześniu 1939 roku" wg R. Ziemkiewicza. Zakładam że Gryfon usiłuje się od nas dowiedzieć, co autor miał na myśli ...
 10. A o czym w zasadzie dyskutujemy?
 11. Otóż to. I na tym proponuję zakończyć ten wątek, wracając do meritum, czyli do 1939 roku.
 1. Load more activity
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.