Capricornus

Użytkownicy
 • Zawartość

  3842
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana Capricornus w Rankingu w dniu 10 Styczeń

Capricornus posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

7 Neutral

O Capricornus

 • Tytuł
  Ranga: Profesor zwyczajny
 • Urodziny

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  tutejszy
 • Zainteresowania
  takie tam

Ostatnie wizyty

1317 wyświetleń profilu
 1. https://lh5.googleusercontent.com/UKl8X5xmABjR2RGMgzZtMg2_4EPkqk71fTMxgM1AE5vLQmebNKxSa5-jtgmypPMV_nelrPxB8sxPNjU54J9q5Mc9Vbn2-69CDHYb9iVYCjpgsP1sVliCKtTqPP8YYUbYig
 2. O co chodzi? Trump coś zapowiedział?
 3. Ten, który szpiegował na korzyść Polski.
 4. Nie za intencje i nie koniecznie za rezultaty a za działalność. Przy rezultatach, wielu noblistów by tego Nobla nie miało. O ile Wałęsa działał i za to otrzymał nagrodę o tyle Obama z działalności może sobie przypisać jedynie wygranie wyborów prezydenckich. Chyba, że o czymś nie wiem. Za zostanie prezydentem USA nagroda nie przysługuje. Tu też, chyba, że o czymś nie wiem, ale wielu nie dostało.
 5. Potrafi ktoś przetłumaczyć ten tekst na białej, centralnej kartce? Z tłumacza niewiele wynika, jakieś porozumienie z Muzeum Historii Wojskowości. Ogólnie, te napisy na poszczególnych plakietkach mogłyby coś wyjaśnić.
 6. A nawet jeszcze wcześniej, za ostatnich Jagiellonów.
 7. No właśnie. A róż występuje bardzo rzadko w europejskiej heraldyce. Hiszpański lew (bo o niego chyba chodzi) występuje w różnych barwach, czerwień jest chyba najczęstszą.
 8. A co ten jeden przykład zmienia w moim "rzadko". W dodatku jest to godło z 1981 roku, jak to wyglądało na przestrzeni wieków?
 9. Na jedno wychodzi.
 10. 9, 7, 4 jakby coraz mniej... Trudno nazwać to stałą liczbą...
 11. Powiedziałbym, że różowy jest barwą mało heraldyczną i dlatego tak rzadko występuje na flagach. Z zestawienia secesjonisty wynika, że kolor ten występuje głównie w Azji i Nowym Świecie. Czy to o czymś nie świadczy?
 12. Najprościej, za Wikipedią: "Johann Sebastian Bach[1] urodził się 21 marca 1685 w niemieckim mieście Eisenach[2]. Był ósmym i ostatnim dzieckiem muzyka miejskiego w Eisenach, Johanna Ambrosiusa Bacha (1645–1695) i Marii Elisabeth Lämmerhirt (1644–1694)[2]. Pochodził z osiadłej w Turyngii i Saksonii rodziny luterańskiej o długich tradycjach muzycznych, sięgających XVI wieku. Do czasów Jana Sebastiana aż 45 potomków Hansa Bacha (ur. ok. 1520) zostało muzykami. Oprócz ojca zawodowo muzykowali wujowie. Byli organistami kościelnymi, muzykami nadwornymi i kompozytorami. Także synowie Jana Sebastiana byli twórcami muzyki. Część badaczy kwestionuje niemieckie pochodzenie rodu Bachów, m.in. na podstawie faktu, iż przywędrowali oni do Niemiec w XV w. z Węgier, prawdopodobnie wskutek prześladowań religijnych, przed którymi szukali schronienia[3]. W latach 1692–1695 Jan Sebastian uczęszczał do szkoły łacińskiej przy kościele św. Jerzego (w tej samej szkole 200 lat wcześniej uczył się Marcin Luter[2])[4]. Ojciec uczył młodego Bacha gry na skrzypcach oraz klawesynie, podczas gdy jego stryj – Johann Christoph, organista w Georgenkirche w Eisenach – udzielał Janowi Sebastianowi lekcji gry na organach. Bach był bardzo zdolnym uczniem i w krótkim czasie opanował sztukę gry na tych instrumentach[4]. Matka Bacha zmarła w 1694 roku, a dziewięć miesięcy później, zmarł także jego ojciec. Osierocony Jan Sebastian nie miał jeszcze 10 lat, gdy opiekę nad nim oraz jego bratem Johannem Jakobem, przejął najstarszy brat Johann Christoph (1671–1721), organista w St. Michaeliskirche w niedalekim Ohrdruf[4]. Ohrdruf[edytuj] Jan Sebastian uczęszczał do miejscowego liceum, które dało mu solidne podstawy wykształcenia humanistycznego. W domu brata chłopiec uczył się gry na różnych instrumentach, przepisywał też kompozycje ówczesnych mistrzów, podobno także przy świetle księżyca[a]. Kiedy w tamtejszym kościele montowano nowe organy, starszy brat pozwalał młodemu Bachowi przyglądać się[4]. Praktyczna wiedza o budowie organów przydała się później w grze. Jan Sebastian był przede wszystkim organistą, w późniejszych latach grał też na klawesynie, klawikordzie oraz na skrzypcach, altówce, być może także na lutni. W czasach jego młodości fortepian jeszcze praktycznie nie istniał. Wybitny talent Jana Sebastiana, edukowanego muzycznie pod okiem brata, został zauważony przez kantora liceum, który przekonał Johanna Christopha, by wysłać chłopca na dalszą naukę do Lüneburga w odległej Dolnej Saksonii[2]." Tak to, prawdopodobnie, działało.
 13. Ale tylko Polska ma Białego Orła. Nawiasem mówiąc, jest to rzecz wyjątkowa, wśród orłów herbowych dominują czarne, złote, brązowe, białe orły mają tylko trzy państwa: Polska, Serbia (dwugłowy) i Sudan Południowy. Chociaż ten Sudan Południowy jest trochę problematyczny, na herbie ptak jest biały, ale przedstawia bielika afrykańskiego, który jest brązowy z białą szyją i głową. https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielik_afrykański#/media/File:Hvidhovedet_afrikansk_ørn2.png
 14. Tylko to działa w obie strony. Ale to chyba norma była... I jest. Co nas obchodzą jakieś egzotyczne państwa, musimy orientować się w sytuacji najbliższych, z którymi łączą nas interesy, dobre lub złe.
 15. Dla Ciebie. Popytaj gimnazjalistów, spora część pewnie nie będzie miała pojęcia o husarii.