Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeglądając trailery filmów i natrafiłem na ten film - Тарас Бульба, (Taras Bulba) i tak się zastanawiam czemu go nie widziałem w kinach? Film jest z 2009 roku, premiere miał w lutym a ja jeszcze go nie widziałem. Może ktos wie coś więcej o nim albo już go oglądał i chce się podzielić wrażeniami.

Film był już dwa razy ekranizowany min w 1962 roku. Tutaj można coś więcej o nim przeczytać http://www.filmweb.pl/f485118/Taras+Bulba,2009 a tutaj jest zapowiedź

W trailerze husaria prezentuje się sympatycznie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w poprzedniej wersji tego filmu (bodajże z lat 60tych), Kozacy to wspaniała kawaleria, bijąca husarię jak chce ;) Zero realistycznego podejścia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oglądałes ten film Kadrinazi? A ja jakoś nic nie słyszałem o nim nawet. Nie wiem gdzie byłem jak go pokazywali ;) To może powiesz coś więcej o nim? 1612 też nie było realistyczne jednak przyjemnie się ogląda polską husarie. Szkoda że te filmy omijają jakoś nasze kina chętnie bym odpoczął od hollywoodzkich produkcji. To jeszcze wrzuce kilka trailerów interesujących ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście film się nie podobał - niemniej jednak był (z tego co się orientuję) w miare wierny książce, więc anty-polskość była jak znalazł. Niemniej jednak widok konnych Kozakow bijących husarię ubawił mnie setnie i jakoś całą resztę filmu przejechałem śmiejąc się z lekka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mongoła widziałem - wspaniały film, naprawdę robi wrażenie. Aleksandra nie widziałem, nie moje klimaty zupełnie ;) Film o WWP - zawsze zapominam go hmmm... nabyć ;) bitwa pod Połtawą mimo niedociągnięć i błędów wygląda jednak smakowicie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tatar   

Hah najbardziej żałosna propaganda jaką mogli zrobić Ruscy.

Ta bitwa pod koniec filmu, gdzie giną ci Rusini i krzyczą: Niech żyje ruska sława!!, Ruś na wieki!! - żałosne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hah najbardziej żałosna propaganda jaką mogli zrobić Ruscy.

Ta bitwa pod koniec filmu, gdzie giną ci Rusini i krzyczą: Niech żyje ruska sława!!, Ruś na wieki!! - żałosne.

A cóż w tym żałosnego?

Wreszcie wielu Polaków zginęło z podobnymi myślami i okrzykami...

innymi słowy żałośni?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

"Polsko jak słodko dla ciebie umiera...."

To na ORP "Garland" Tylko facet przeżył. A napis był krwią na ścianie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tatar   

@secesjonista - czy oglądałeś ten film wgle? Ruscy mieli, mają i bd mieć bzika na punkcie propagandy. "1612" jeszcze przeszło bokiem, ale to? Jeden wielki shit i tyle. Śmiałem się jak gupi na tym filmie.

Heh, robili na tym filmie z nas, Polaków głupków a ty się pytasz co w tym żałosnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
@secesjonista - czy oglądałeś ten film wgle? Ruscy mieli, mają i bd mieć bzika na punkcie propagandy. "1612" jeszcze przeszło bokiem, ale to? Jeden wielki shit i tyle. Śmiałem się jak gupi na tym filmie.

Heh, robili na tym filmie z nas, Polaków głupków a ty się pytasz co w tym żałosnego.

czy oglądałeś ten film wgle?

Wgle to - nie, w ogóle to - tak.

Ruscy mieli, mają i bd mieć bzika na punkcie propagandy

I co z tego ma wynikać?

Ci - Ruscy to niby skąd, forma Polaczki też Ci się podoba?

U nas też powstało trochę tego typu filmów.

Śmiałem się jak gupi na tym filmie

A To nie mnie oceniać, ale skoro sam tak piszesz...

Niech żyje ruska sława!!, Ruś na wieki!! - żałosne.

Wciąż nie rozumiem cóż widzisz w tym żałosnego?

Zrobili film, który ma wzmocnić ich narodowe ego, a że mnóstwo tam przekłamań?

Cóż to raczej nie jest dokument, czy film historyczny, a właśnie propagandowy.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tatar   

Wciąż nie rozumiem cóż widzisz w tym żałosnego?

Cała scena jak to się dzieje jest przesiąknięta propagandą i wygląda po prostu śmiesznie.

Kompletnie nie rozumiem pewnych rzeczy. Rosjanie wyrządzili nam wiele szkód, mordowali Polaków bardzo często za nic, w latach powojennych walczyliśmy jak tylko mogliśmy z komunizmem, po to by teraz ktoś mi zwracał uwagę na wyraz "Ruscy".

Wiedz, że mojego dziadka zabrali nie wiadomo za co i jak wrócił po roku to ledwo było się z nim dogadać.

Za sto lat w języku polskim nie będzie już takiego słowa jak "patriotyzm".

Oczywiście, my także byliśmy nie raz agresorami i mordowaliśmy ludzi na ich ziemiach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wciąż nie rozumiem cóż widzisz w tym żałosnego?

Cała scena jak to się dzieje jest przesiąknięta propagandą i wygląda po prostu śmiesznie.

Kompletnie nie rozumiem pewnych rzeczy. Rosjanie wyrządzili nam wiele szkód, mordowali Polaków bardzo często za nic, w latach powojennych walczyliśmy jak tylko mogliśmy z komunizmem, po to by teraz ktoś mi zwracał uwagę na wyraz "Ruscy".

Wiedz, że mojego dziadka zabrali nie wiadomo za co i jak wrócił po roku to ledwo było się z nim dogadać.

Za sto lat w języku polskim nie będzie już takiego słowa jak "patriotyzm".

Oczywiście, my także byliśmy nie raz agresorami i mordowaliśmy ludzi na ich ziemiach.

W zasadzie to pierwszymi ofiarami sowieckiego komunizmu byli właśnie Rosjanie, a nie Polacy; to że walczyliśmy i ponosiliśmy ofiary nie uprawomocnia nas do używania formy Ruscy - i tyle, bo to OT.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.