Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Książki vs Filmy

Recommended Posts

Yapi   

Staram się jak najczęściej czytać książkę, na podstawie której nakręcono jakiś film i jak na razie książka za każdym razem jest lepsza. Poza tym filmowcy zawsze coś pominą albo przekręcą :roll:

w książce widzimy wszystko oczyma naszej wyobraźni, natomiast w filmie oczyma wyobraźni reżysera...dlatego książki są lepsze od filmow.

Nautilos   

zdecydowanie książki , jesli spodoba mi się film to sięgnę po książkę, ale jeśli książka którą przeczytałem (i spodobała mi się ) doczeka się adaptacji filmowej to nigdy nie oglądam filmu ,ponieważ wszystkie adaptacje filmowe książek jakie czytałem mocno mnie rozczarowały .

Estera   
w książce widzimy wszystko oczyma naszej wyobraźni, natomiast w filmie oczyma wyobraźni reżysera...dlatego książki są lepsze od filmow.

Zgadzam się.

Cieszę się, że nim obejrzałam "Ojca Chrzestnego" sięgnęłam po książke. W filmie nie jest możliwe by pokazać wszystko. Pominięto pewne wątki. Uważam jednak, że ekranizacja jest znakomita- tak to sobie wyobrażałam. Zwłaszcza Al Pacino w roli Michaela- doskonale odwzorowana postać.

Ciekawą ekranizacją jest "Lot nad kukułczym gniazdem". Najpierw widziałam film, co skłoniło mnie do przeczytania tej genialnej książki. Film był bardzo dobry- przede wszystkim świetnie pokazywał postacie występujące w książce. Obsada też była dobra. Jack Nicholson to po prostu geniusz- w tym filmie zagrał dokładnie glównego bohatera, wiele dał też od siebie. Ta rola była stworzona dla niego. Film jednak gubi pewną symbolikę, filozofię widoczną w książce. Film oddaje fabułe, przesłanie, bohaterów i ich świat, jednak tak jak powiedziałam coś gubi. Film nie jest w stanie oddać języka, formy, konwencji danej książki.

widiowy7   
A ja zadam przewrotne pytanie czy znacie lepszy film niż książka? Jakiemuś reżyserowi ta książka się udała?

"Niewolnica Isaura"-serial denny aczkolwiek do strawienia. Książka, no cóż, lepiej litościwie nie komentować.

Lu Tzy   
A ja zadam przewrotne pytanie czy znacie lepszy film niż książka? Jakiemuś reżyserowi ta książka się udała?

Drugi przyklad: "Dolina Issy". Czeslaw Milosz sam rzekl, ze filmowa wizja Konwickiego jest pelniejsza niz powiesc.

No ale przyklady Widiowego i moj sa skrajne: otchlan tandety i wyzyny geniuszu.

Zwykle na warsztat trafia ksiazka - bestseller, celem jest zrobienie sprzedawalnej ilustracji.

Edited by Lu Tzy

Andreas   

Całkiem nieźle poradził sobie Petersen i Peckinpah w swoich filmach: ''Das Boot'' i ''Iron Cross''. Filmy są świetne, nie są z pewnością lepsze od książki, ale dla mnie do należą klasyki i dobrze trzymają poziom.