Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Teodor

Zostań legionistą rzymskim!

Recommended Posts

mógł lać całe legiony chuderlawych Koziorożców :roll: :twisted: :twisted: :twisted:

Nie wiem jak chuderlawe, ale te bardziej postawne Capricornusy stały murem za Wercyngetoryksem, więc dzięki magicznemu napojowi druida Panoramiksa mogły lać razem z nim całe legiony tych chuderlawych i tych mniej chuderlawych Teodorusów. :tongue: ;):P:D

ciekawy   

Fotka fajna, ale darujcie pytanie laika - jaki okres Cesarstwa odtwarzacie ? Jak bardzo zmieniało się uzbrojenie i "opancerzenie" legionisty w przeciągu setek lat ? I co mnie najbardziej ciekawi - jak wyglądał strój legionisty walczącego w zimie, gdzieś na północy, dajmy na to w Germanii (skojarzyłem to z moją ulubioną sekwencją: początkowa bitwa w "Gladiatorze" R. Scotta).

pzdr.

I co mnie najbardziej ciekawi - jak wyglądał strój legionisty walczącego w zimie, gdzieś na północy, dajmy na to w Germanii (skojarzyłem to z moją ulubioną sekwencją: początkowa bitwa w "Gladiatorze" R. Scotta).

Drogi ciekawy, mamy nawet taki temat, proszę Cię bardzo ;)https://forum.historia.org.pl/viewtopic.php?t=3320.

Pozdrawiam.

Teodor   
Fotka fajna, ale darujcie pytanie laika - jaki okres Cesarstwa odtwarzacie ? Jak bardzo zmieniało się uzbrojenie i "opancerzenie" legionisty w przeciągu setek lat ? I co mnie najbardziej ciekawi - jak wyglądał strój legionisty walczącego w zimie, gdzieś na północy, dajmy na to w Germanii (skojarzyłem to z moją ulubioną sekwencją: początkowa bitwa w "Gladiatorze" R. Scotta).

pzdr.

Jak chodzi o czas, który odtwarzamy, to jest to początek II w ne. W ciągu stuleci zmienialo się wyposarzenie bardzo, dlatego polecę "roman militery equipment", "roman warfare" oraz "original of the roman army". Niezle pozycje, a przekrojowe.

Co do stroju na zimę, to byly tuniki z rękawami, spodnie krótkie + owijki, buty kryte, kalesony, plaszcze, czapki, skóry + plus dobrodziejstwo inwentarza z tego co mieli "barbarzyńcy". Dla zwyklego legionisty ważne bylo by przeżyć, a nie wyglądać specjalnie jak rodowity pastuch/rolnik znad Tybru.

Teodor   

Spotkania grupy odbywać się będą w soboty od 10:00 w baraku A (dawny instytut archeo UW) przy Żwirki i Wigury 97/99 w Warszawie. Spotkania i treningi trwają do 14:00. Ćwiczenia fizyczne odbywać się będą w baraku B lub C. To jeszcze do ustalenia.

Szarak   
Jedna fotka dla poglądu

Kolczuga z podkładek i z ocynku, bolączki dzisiejszego reenactingu. Chociaż zaczyna się już od tego odchodzić bo koszty sprowadzonej kolczugi nitowanej nie są znowu tak duże w porównaniu do zakupu bądź samodzielnego wykonania kolczugi z drutu ocynku lub podkładek. No, ale lorica segmentata jest za to bardzo ładna i reprezentatywna, droga była?

Macie chociaż z kim walczyć? Bo grup odtwarzających Starożytność jest w Polsce raczej niewiele, przynajmniej w porównaniu do innych epok.

Teodor   

Nie z ocynku, ale też w sumie nie wiele lepiej - nierdzewna. Moja druga kolczuga (na 6)

Z nitowanymi jest mały problem obecnie. Indyjskie są na tyle miękkie, że jak widziałem na imprezie w Ciechanowie, dość łatwo się rwą. Tu pojawia się problem z naprawą. Te które widziałem miały w miarę duże kółka z cienkiego drutu. Dosztukowane tego formatu a tylko dogięte jeszcze szybciej odpadną :/ A u nas dość ostro "zużywamy" nasz sprzęt.

Co do przeciwników, to mamy dobrych znajomych w postaci grup starożytnych z Rzeszowa, Sosnowca czy Bydgoszczy. Dobrze wyposażeni i wyćwiczeni przeciwnicy. To na imprezy historyczne. Jak chodzi o treningi to niestety trzeba tu czasem korzystać z przedstawicieli innych epok, ale to rzadko

Teodor   

W dniach 4-7 czerwca w Wolinie odbędą się "Wolińskie Dni Historyczne". Zapraszam wszystkich na stanowisko rzymskie w weekend 6-7 czerwca.