Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

FSO   

Witam;

Z Tagancewa:

Art 2. Kary przepisane za przestępstwa są następujące:

1. Kara śmierci

2. ciężkie roboty

3. zesłanie na osiedlenie

4. zamknięcie w domu poprawy

5 . zamknięcie w twierdzy

6. zamknięcie w więzieniu

7. areszt

8. grzywna

Nb.niemiecki kodeks karny obowiązywał także na terenie b. zaboru pruskiego do r. 32 z pewnymi modyfikacjami. To jedno, osobną kwestią jest to, że Bereza nie była nawet ciężkim więzieniem to było coś gorszego.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co ten przykład ma do mojej wypowiedzi?

Ja przyrównywałem Berezę nie do ciężkiego więzienia (podpunkt a)) tylko zakładu zabezpieczającego (podpunkt b)).

Czy Bereza była straszniejsza?

Możliwe, atoli aby mnie przekonać w tym zakresie, to musiałby kolega FSO zarazem udowodnić, że ma jakąś wiedzę na temat warunków i rygorów w więziennictwie niemieckim.

Samo osobiste przekonanie kolegi FSO, w tym zakresie, jakoś na mnie nie działa.

Co chciałem udowodnić, jak mi się zdaje udowodniłem.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Z Tagancewa:

Art 2. Kary przepisane za przestępstwa są następujące:

1. Kara śmierci

2. ciężkie roboty

3. zesłanie na osiedlenie

4. zamknięcie w domu poprawy

5 . zamknięcie w twierdzy

6. zamknięcie w więzieniu

7. areszt

8. grzywna

Nb.niemiecki kodeks karny obowiązywał także na terenie b. zaboru pruskiego do r. 32 z pewnymi modyfikacjami. To jedno, osobną kwestią jest to, że Bereza nie była nawet ciężkim więzieniem to było coś gorszego.

pozdr

Pomijając kwestie ocenne , Kolego FSO , jak logicznie to wykazał Secesjonista , Berezę można z łatwością zakwalifikować jako :

g) Sicherungsanstalt - zakłady zabezpieczające, służące do bezterminowego izolowania więźniów , z XIX niemieckiego K.K

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

a tak pokazałem, że różne mniej lub bardziej dziwne kary miał także Tagancew, od kary śmierci czy zesłania zaczynając a na areszcie kończąc. To jedno. Drugą sprawą jest to, co tak naprawdę Niemcy mieli na myśli pisząc owe Sicherungsanstallt - i jakie panowały tam warunki.

Bereza tak naprawdę nie była wymieniona i nie była uwzględniona w kodeksie karnym, już reformowanym, po '32 r. Warunki jakie były w Berezie nijak mają się do tego co mówiło prawo, nijak miały się nawet do różnych pomysłów wcześniejszych. Dokładnie dlatego uważam Berezę za coś o wiele cięższego niż ciężkie więzienie. Bo nawet tam więźniowie mieli jakieś prawa...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kolega FSO nie czyta w ogóle postów poprzedników, n-ty raz powtarzam, Berezę formalnie nie można porównywać z niemieckim ciężkim więzieniem, tylko z zakładem zabezpieczającym, służącym do bezterminowego izolowania więźniów.

Opinie kolegi mnie nie interesują, tylko uargumentowanie swego stwierdzenia, innymi słowy na ile obszerna jest wiedza kolegi na temat warunków w niemieckim więziennictwie by móc kategorycznie stwierdzać:

Dokładnie dlatego uważam Berezę za coś o wiele cięższego niż ciężkie więzienie. Bo nawet tam więźniowie mieli jakieś prawa...

Potrafi to kolega dowieść?

Na marginesie, skąd kolega zaczerpnął informację, że kodeks karny reguluje kwestie więzień, akt powołania Berezy jest znany i został przez mnie podany w wątku o tym miejscu odosobnienia.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

a ja zapytałem się jakie warunki panowały w niemieckich ciężkich więzieniach czy owych zakładach zabezpieczających. Tak dla porządku - to co w Berezie było - wiemy. Jeżeli są znane proszę o podanie tak dla zwykłej formalności, tak dla porządku. Proszę o tylko [aż?] tyle.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porządku, mnie uczono, że jak ktoś wypowiada jakieś twierdzenie to potrafi je udowodnić, bądź przynajmniej się stara.

Pytanie kolegi jest zatem niestosowne bo to kolega winien udowodnić różnice, zaś mnie w dialektyce nie szkolono...

Skoro kolega FSO ma lepszą wiedzę ode mnie o stanie więziennictwa w Niemczech to niech wskaże na czym opiera swe stwierdzenia.

Dla formalności to kolega winien udowodnić, że w Berezie były gorsze warunki niż w odpowiednich więzieniach w Niemczech bo postawił taką tezę.

To nie ja coś muszę udowodnić tylko kolega, a kolega ma jak się zdaje "zerowe" pojęcie o więziennictwie w ówczesnych Niemczech stąd nie wiem na czym opiera swe stwierdzenia.

Ja jedynie mogę falsyfikować wypowiedzi kolegi.

I tyle.

Będę zatem spolegliwy; zapytam raz jeszcze: na jakiej literaturze kolega FSO opiera swą wiedzę na temat więziennictwa III Rzeszy, można poznać kilka tytułów, tak byśmy wiedzieli skąd kolega czerpie informacje na temat przestrzegania praw w ówczesnych więzieniach?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak wiemy w niemczech po I WW ścierały się ugrupowania komunistyczne (główna rola KPD wykształcona ze Związku Spartakusa) i NSDAP. Początkowo to komuniści mieli większą liczbę "wyznawców", a Hitler był właściwie początkowo tylko postacią lokalną, pogardzaną na dodatek przez główne ówczesne władze niemieckie. Dlaczego ostatecznie to właśnie Hitler i naziści zwyciężyli? Ciekawa jestem Waszego zdania.

Zapraszam do dyskusji.

Dlatego, że Hitler był świetnym mówcą i dał ludziom pracę przez, co Niemcy wyszły z kryzysu? Cóż więcej potrzebowali, większość rewolucji i wojen nie była przez widzi mi się kogoś, ale "przez" gospodarkę. Do tego ze swoimi hasłami trafił na podatny grunt, gdyż Niemcy byli rządni rewanżu i wstania z kolan po traktacie wersalskim. Hitler był doskonałym populistą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.