Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Najbardziej kultowa rzecz PRLu to:  

119 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • bary mleczne
      6
    • festiwal piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu
      2
    • pocztówki dźwiękowe
      3
    • motocykle Junak, WFM i WSK
      4
    • kolejki, listy społeczne przed sklepami, komitety kolejkowe
      8
    • Państwowe Gospodarstwa Rolne
      0
    • pochody pierwszomajowe
      2
    • kartkowy system racjonowania żywności
      1
    • sukcesy polskiego sportu
      9
    • bezpłatne miejsca w akademiku
      3
    • sprzedaż alkoholu po godzinie 13:00
      4
    • samochody Warszawa, Syrena, Fiat 126p
      10
    • radioodbiornik Pionier
      1
    • pralka Frania
      0
    • seriale/filmy
      9
    • inne jakie?
      3


Rekomendowane odpowiedzi

harry   

To rok 1964, w latach późniejszych akademiki przestały być bezpłatne, pytanie tylko kiedy. Ja nie pamiętam ale może secesjonista coś wygrzebie? Po 1989 czy jeszcze przed.

No właśnie! A już mi wczoraj mózg zlasował.

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 25 kwietnia 1983 r. w sprawie szczegółowych zasad gospodarki finansowej państwowych szkół wyższych.

(...)

§ 17. 1. Koszty prowadzenia domów studenckich i stołówek są pokrywane: 1) z opłat studentów za korzystanie z domów studenckich,

2) z opłat instytucji i osób fizycznych za doraźny wynajem pokoi i innych pomieszczeń w tych domach,

itd...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Internaty tez byly z cala pewnoscia w jakims stopniu platne..Polowe klasowych kolegow w takim przybytku mieszkalo,w ktorym zreszta wizyty bardzo milo wspominam.A kultowym gadzetem byly tam dwa galony wina w fazie produkcji, ukrywane w szafie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Akademiki Wyższej Szkoły Morskiej w Gdynii były bezpłatne przynajmniej do 1990 roku, ale to taka lokalna specyfika.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
flexible   

Mam takie pytanie

nie wiem czy dobrze trafiłam, ale może ktoś z was kojarzy taką piosenkę przeróbkę Art Company "Susanna I'm crazy loving you" o wódce Vistuli? Jeśli ktoś z was ją kojarzy, bardzo proszę wrzućcie gdzieś jej tekst lub najlepiej jeszcze jakieś wykonanie.

Z góry dziękuję :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał o maluchu ?

Moj pierwszy " samochód " , co prawda kupiłem w Wolnej Polsce ale rocznik 1987 rodem z PRL - fotele lotnicze !!! szybkość jak raz do teściów uderzyłem w lubelskie z W-wy to na terespolskiej i 110 km/h cudo , a ze ojcem zostałem już na studiach :unsure: cały tył zajmowała góra wózka gdzie mały Milosz podróżował :rolleyes: mile autko , łza się kreci , symbol "dobrej" strony PRL :lol:

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

lancaster: w tym wynalazku jako mały brzdąc [rok '84 i '85? lub '85 i '86] podróżowałem z rodzicami, bratem, klamotami, pościelą, betami i wszystkim tym co niezbędne na trzytygodniowych wywczasach w przyczepie kempingowej, odpowiednio nad morzem i na Mazurach, gdzie była chyba jedynie butla do gazu... i "gołe" łóżka.. Dało się:)

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam;

lancaster: w tym wynalazku jako mały brzdąc [rok '84 i '85? lub '85 i '86] podróżowałem z rodzicami, bratem, klamotami, pościelą, betami i wszystkim tym co niezbędne na trzytygodniowych wywczasach w przyczepie kempingowej, odpowiednio nad morzem i na Mazurach, gdzie była chyba jedynie butla do gazu... i "gołe" łóżka.. Dało się:)

pozdr

Tak , maluszek był dobry na Mazury i nad Bałtyk , ale ... spróbowałbyś pojeździć nim po Sudetach , pod górkę z dziewczynami i koleżkom , ,sweet.... szybkość malała do 30 km/h , ale ...i tak kochałem tego pełzaka :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

"Maluszek" był dobry? No tak, znam z opowiadań. Kilka razy byłem pasażerem. Raz prowadziłem :)

Wrażenia ekstremalne. Kolega twierdził że ma świetne hamulce. W moim odczuciu, nie miał ich wcale. Na szczęście była sobota i nie było ruchu. A i tak wysiadłem spocony jak po kilkukilometrowym biegu i na miękkich kolanach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Maluszek" był dobry? No tak, znam z opowiadań. Kilka razy byłem pasażerem. Raz prowadziłem :)

Wrażenia ekstremalne. Kolega twierdził że ma świetne hamulce. W moim odczuciu, nie miał ich wcale. Na szczęście była sobota i nie było ruchu. A i tak wysiadłem spocony jak po kilkukilometrowym biegu i na miękkich kolanach.

Grzeszysz :lol: był the Best ( i chyba kupie synowi o ile znajdę do 1000 PLN o tak dla frajdy by sobie po wsi pojeździł nim do prawdziwego auta wsiądzie ;) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja z rodzinnym maluchem mam wspomnienia mieszane.

Przejazdy przez kraj w ciaglym strachu przed awariami,notoryczne niedomagania akumulatora i problemy z odpalaniem.Wreszcie ojciec cierpliwosc do wlosko-polskiej techniki stracil i autko bez zalu sprzedal.

Innym rodzajem kultowego pojazdu byly rowery Wigry,czyli tzw.skladaki.Pojazd prosty i solidny,sluzyl mi od Pierwszej Komunii do ukonczenia podstawowki conajmniej.I to bez absolutnie zadnych problemow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja z rodzinnym maluchem mam wspomnienia mieszane.

Przejazdy przez kraj w ciaglym strachu przed awariami,notoryczne niedomagania akumulatora i problemy z odpalaniem.Wreszcie ojciec cierpliwosc do wlosko-polskiej techniki stracil i autko bez zalu sprzedal.

Innym rodzajem kultowego pojazdu byly rowery Wigry,czyli tzw.skladaki.Pojazd prosty i solidny,sluzyl mi od Pierwszej Komunii do ukonczenia podstawowki conajmniej.I to bez absolutnie zadnych problemow.

Teraz powożę produktem hiszpańsko-niemieckim , i doskonale wiem ze jak stanę to nie ma zmiłuj się dzwonić po pomoc i tyle , za dużo elektroniki ( właśnie mi wyświetlił na czarno czerwono OIL - wiec trzeba zmienić , w maluchu z elektroniki było tylko radio resztę mogłeś zrobić sam ( prawie ) :)

Wirgry to dobre rowery były , i faktycznie na konfirmacje dostałem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

aaa Wigrami jeździłem - zajeździłem je pewnego pięknego dnia, a ile razy się rozkładały w tzw. międzyczasie...było jajnie.

W kwestii wynalazków niemiecko - hiszpańskich. Ja mam wynalazek niemiecko - czeski, w wersji gdzie elektronikę da się ominąć kabelkiem. Działa!

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

a ile razy się rozkładały w tzw. międzyczasie...było jajnie.

Może nie umiałeś złożyć?

Ja jeździłem kilkoma składakami i żadnych niespodzianek, znajomi też nigdy nie opowiadali o takich rewelacjach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

lamcasterze, ja tylko opowiedziałem o wrażeniach. Był to niewątpliwie samochód tfu... pojazd kultowy :)

Mój pierwszy rowerek to było "Bobo". Pamięta ktoś? Z tym że ja miałem damkę :unsure:

"Wigry" w wersji Junior. Z takim długim siodełkiem. Wytrzymał całą podstawówkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.