Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Wojna Rosji z Gruzją

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   
Oni od wieków potrafili znaleźć wspólny język. Jeszcze do września '43 prowasdzili tajne rozowy z Niemcami nt. pokoju. Teraz też będą sojusznikami.

Dla mnie to jest nie do pojęcia! Dzisiejsze Niemcy i Rosja? Niestety, to chyba jednak jest realne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A dlaczego nie? Dlaczego Erika Steinbach ostrze swojej propagandy kieruje na nas, nie na Rosję? Dlaczego nie mówi, że Rosjanie ukradli im Prusy? Dlaczego tylko od Polaków domagają się zwrocenia domów i ziem? Dlaczego Rosjanie im nie wypominają mordów popełnianych przez Einstazkommanda SS, a wytykają Estończykom i Łotyszom przynależnośc do SS? Dlaczego Niemcy nie wypominają Rosjanów mordów, gwałtów i rabunków? Dlaczego Rosjanie nie wytykają Niemcom napaści na ZSRR?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę

Ale co to za pokój. Znowu mi się kojarzy z II WŚ, tylko tym razem z Chamberlainem i jego polityką uspokajania. Z drugiej strony, III WŚ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę" ...

Tylko honor jest bezcenny.

Andrea$ie, chodziło mi o to, że myślałam, że Niemcy się czegoś nauczyli po II wojnie światowej.

Erika Steinbach

O tej to wogóle lepiej tematu nie poruszać... :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bartecki   

Dobrze powiedziane :wink: Moja babcia na mienie zabużańskie czeka już lata, a Niemcy by chcieli zwrotów za samowolnie pozostawione budynki...Ale Polska nie ma zbytniego pola manewru, sojusznicy nas zawsze do wiatru wystawiają, nie można tego Gruzji zrobić!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się nie wydaje, żeby taki kraj jak Gruzja stał się przyczyną wybuchu III Wojny Światowej.

Niemcy są teraz państwem demokratycznym, a Rosja nie kieruje się ideologią jak III Rzesza.

państwem rosyjskim rządzą po prostu bardzo mądrzy ludzie, którzy wiedzą jak zrobić interes w sensie polityki międzynarodowej.

Rosja żyje dzięki zachodowi, tylko idiota uciąłby rękę, która chleb/kasę mu daje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Jakoś mi się nie wydaje, żeby taki kraj jak Gruzja stał się przyczyną wybuchu III Wojny Światowej.

To może być dobry pretekst do pozbycia się takiego zagrożenia jak Rosja. Albo pretekst dla Rosji, żeby trochę terenów zagarnąć.

państwem rosyjskim rządzą po prostu bardzo mądrzy ludzie, którzy wiedzą jak zrobić interes w sensie polityki międzynarodowej.

Ja bym powiedziała, że ludzie bezwzględni i bardzo głupi. Rozumiem, że jako interes masz na myśli tą ropę i te rurociągi? A co by było gdyby świat zareagował tak, że nie zostawiłby Gruzji samej? Nie wiemy jeszcze co będzie, może ktoś ją wspomoże.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

USA mogą wspomóc Gruzję, bo są twardsze niż zachodnia Europa, i ostatnio próbują blokować Rosję.

Polska może, i na pewno będzie wtyką Gruzji w UE.

nawet jeśli Gruzja nie zostanie wsparta w wojnie, to po niej na pewno - kto wie, może wyrośnie drugi Izrael?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kto wie, może wyrośnie drugi Izrael?

Ciekawe miałby położenie. Kusząca "oferta" dla USA

może ktoś ją wspomoże.

Modlę, się byle nie Polska :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Tak samo bylo przed II wojną-każdy myslał, że wojny nie będzie o ''jakąś'' Polskę, że Hitler się uspokoi. Niemcy się może nauczyli, ale spójrz dziongo: w 1871 mieli wojnę, za mało, to do Chin pojechali też za mało, to w 1914 mieli wojnę, dostali w **** w 1918, jeszcze się nie nauczyli, to oberwali w '45 i dalej jazgoczą. NPD zdobywa głosy, coraz więcej ludzi woli politykę ''Niemcy dla Niemców'' niż demokracje, a stąd to już tylko krok do nazizmu. Steinbach pluje tym swoim faszystowskim jadem, zapominając, że urodziła się w Gdyni, w domu Polaka, wypędzonego przez jej ojca z Schutzpolizei...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
USA mogą wspomóc Gruzję, bo są twardsze niż zachodnia Europa

Stany są im coś winne. W Iraku są gruzińscy żołnierze. Ciągle są.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.