Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Wojna Rosji z Gruzją

Rekomendowane odpowiedzi

widiowy7   
Państwa bałtyckie nie mogą zostać wchłonięte przez Rosję ot tak, bez konfliktu z UE. Właściwie to ucieczka przed Rosją się im udała.

To taka uwaga . Czy Francuzi będą chcieli umierać z Tallin?

Czy to zdanie z czymś się nie kojarzy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale aneksja państwa wchodzącego w skład UE ma wpływ na wszystkich jej członków, nawet tak nieznaczącego jak Estonia, czy inne państwa bałtyckie.

gdyby jeszcze były strategicznie położone - ale nie są.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Uwaga! Uwaga! Abchazja przyłączyła się do wojny po sstronie Osetii i Rosji, wojska abchaskie zatrzymane, zestrzelono przynajmniej 2 samoloty rosyjskie, jeden pilot osyjski jest w szpitalu w Gruzji. Tyle nowości.

Vanbrovarze, pamiętasz 2006r.? Przesunięcie pomnika żołnierzy radzieckich w Tallinie? Jaka burza się rozpętała wtedy? Jak rosyjscy hakerzy włamali się do wszystkich instytucji? Jak w Rosji robiono ankiety przeciw ''faszyzmowi'' w Estonii? Pamiętacie, jak Rosjanie wydzierali się na cąły świat? To mi przypominało Hitlera i jego żądania o Gdańsk- darcie się o nic. Estonia, Litwa i Łotwa nie są lubiane przez Rosję- Rosjanie dotąd na nich plują za to, że byli w Wehrmachcie i Waffen-SS. Są pozostawione same sobie. Nie mogą nigdy liczyć na pomoc UE i NATO. Spójrzcie€: wszyscy krzyczą: ''Free Tibet'', a dotąd żaden przywódca państw zachodnich nic nie zrobił. Wolą nie widzieć i nie słyszeć. Tak jak Anglia i Francja we wrześniu 1939r.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Estonia, Litwa i Łotwa nie są lubiane przez Rosję- Rosjanie dotąd na nich plują za to, że byli w Wehrmachcie i Waffen-SS.

Rosja to chyba nikogo nie lubi. Na nas też plują (zresztą z wzajemnością), bo my mieliśmy AK- "polskich bandytów".

wszyscy krzyczą: ''Free Tibet'', a dotąd żaden przywódca państw zachodnich nic nie zrobił. Wolą nie widzieć i nie słyszeć. Tak jak Anglia i Francja we wrześniu 1939r.

Coś mi się wydaje, że sytuacja będzie jeszcze bardziej podobna do września 1939 r. Mam nadzieję, że źle mówię...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Nie, Rosjanie lubią swoich pachołków w Osetii i Abchazji, Wietnamie, Korei Pn. i na Kubie. I drugie: tyle, że my umiemy napluć na morderców z NKWD, a państwa nadbałtyckie nie umieją, bo się boją...

Tak dziongo, sytuacja września '39- dużo krzyku, szumu i karykatur, nic z działania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą, jestem naprawde ciekaw co zrobiłaby Rosja, gdyby w konflikt po stronie gruzińskiej wplątało się NATO.

A co to przepraszam obchodzi rosyjskie imperium?

Czyli twierdzisz, że Rosja by się jakoś strasznie nie przejęła tym i zaczęła by toczyć wojnę z większością Europy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Tak dziongo, sytuacja września '39- dużo krzyku, szumu i karykatur, nic z działania.

Trochę mnie niepokoi postawa Niemców w tym wszystkim... Pewnie wychodzę na histeryczkę... :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
obiektywna inaczej TVN czy inne korporacyjne media zawsze za USA a przeciw Rosji,a cytat pana Viss to chyba wypowiedź byłego ministra z PiS

Oj przepraszam, dopiero teraz to zauważyłem. Przykro mi, ale niestety, jestem rusofobem. Tyle tylko, że ja tak samo krytycznie odnoszę się do polityki USA. Powiem więcej, nie widzę czasem większej różnicy między Rosjanami a Amerykanami. Tym ostanim jednak nie brak kultury demokratycznej, której Ci pierwsi nie mają wcale. No i zabolało mnie odniesienie do PiS'u, bo akurat jestem jego przeciwnikiem. W tym temacie jednak mówimy wyłącznie o Gruzji i Rosji.

Czyli twierdzisz, że Rosja by się jakoś strasznie nie przejęła tym i zaczęła by toczyć wojnę z większością Europy?

Wprawdzie to nie do mnie było, ale wydaje mi się, że to akurat nierealny na szczęście scenariusz.

Trochę mnie niepokoi postawa Niemców w tym wszystkim... Pewnie wychodzę na histeryczkę... :roll:

Mnie też niepokoi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie PiS-u przd parunastoma minutami oglądałem wywiad z naszym prezydentem w TVP 1 i bardzo podobna mi się jego postawa wobec Gruzji, otwarcie mówi o tym co robi Rosja, do czego dąży, wraz z prezydentami z innych krajów, tj. Litwą, Łotwą i Estonią(jeśli coś pokręciłem prosze mnie poprawić) wystosowali pismo potępiające Rosjan. Ogromnie również podoba mi się to, że Lech Kaczyński dogaduje się z premierem Donaldem Tuskiem odnośnie sprawy gruzińskiej.

Don Pedrosso napisał/a:

Czyli twierdzisz, że Rosja by się jakoś strasznie nie przejęła tym i zaczęła by toczyć wojnę z większością Europy?

Wprawdzie to nie do mnie było, ale wydaje mi się, że to akurat nierealny na szczęście scenariusz.

Nierealny może i nie jest, ale podejście Estery do tego faktu jest lekceważące.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Gruzini wycofują swoją ekipę z Igrzysk olimpijskich, i w cale im się nie dziwię, gdy ich rodzinom grozi niebezpieczeństwo, to trudno o koncentracje potrzebną sportowcom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
dzionga napisał/a:

Trochę mnie niepokoi postawa Niemców w tym wszystkim... Pewnie wychodzę na histeryczkę... :roll:

Mnie też niepokoi.

I właśnie tu się boję powtórki z września.

Rozmawiałam dziś z kolegą na ten temat i to on mnie uświadomił, że to Niemcy wstrzymały przyjęcie Gruzji do NATO (gdyby Gruzja byłaby w NATO sytuacja byłaby całkowicie inna), na dodatek teraz to właśnie Gruzja jest potępiana przez Niemców. Dla porównania dwa artykuły:

http://www.dziennik.pl/swiat/wojna-gruzja/...nna.html#reqRss

http://wiadomosci.onet.pl/1804254,12,item.html

To znaczy, że w Europie będą rozłamy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcin29   

No cóż zawsze mnie dziwiło że Polacy o poglądach prawicowych mają tak dużo sympatii dla Łotewskich żołnierzy Waffen SS.Jestem ciekawy za co,czy za udział w mordowaniu Żydów,czy za spalenie żywcem w Podgajach 32 żołnierzy (L)WP.

No cóż Rosja ma swoich pachołków,a USA swoich min. w tym pięknym kraju nad Wisłą :wink:

Zwrot pachołki wziąłem od MODERATORA :Andrea$,chyba że są równi i równiejsi,jedne kraje można tym mianem określać inne nie .

//Vissegerd: Primo, nie zauważyłem, żeby ktoś tu na forum prezentował sympatie dla Łotyszy w SS, uwaga więc nie na miejscu. Secundo, jeśli temat o zbrodni w Podgajach tak kolegę interesuje to proszę założyć odpowiedni temat we właściwym dziale. Mamy konstytucyjną wolność słowa, na forum również, ale w miejscach ku temu przeznaczonych, więc proszę nie robić tu Off Topa. Uwaga o pachołkach jest conajmniej nie na miejscu i nie związana z tematem, znowu OT. Jest już zresztą o tym temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
No cóż Rosja ma swoich pachołków,a USA swoich min. w tym pięknym kraju nad Wisłą :wink:

Wolę widzieć sojusznika w Stanach niż w Rosji.

//Vissegerd: Tak jak wyżej, jest już temat na forum dotyczący tego zgadnienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Marcinie, może dlatego, że zarówno my, jak i Łotysze byliśmy wspólnymi towarzyszami niedoli(PSZ, AK,Łotwescy esesmani) A jakiś wykaz tych żołnierzy, co zginęli w Podgajach? Jeśli byli to sami politrucy, oficerowie pol.-wych. i najgorsze dranie z LWP to się bym nie zdziwił co do sympatii prawicowców do Łotyszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.