Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Wojna Rosji z Gruzją

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie Rosja miała budować gazociąg południowy by zablokować Odessę-Brody, ale coś nie wyszło jak widać...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcin29   
Marcinie, może dlatego, że zarówno my, jak i Łotysze byliśmy wspólnymi towarzyszami niedoli(PSZ, AK,Łotwescy esesmani) A jakiś wykaz tych żołnierzy, co zginęli w Podgajach? Jeśli byli to sami politrucy, oficerowie pol.-wych. i najgorsze dranie z LWP to się bym nie zdziwił co do sympatii prawicowców do Łotyszy.

Ciekawe podejście AK=Waffen SS,nie wpadł bym na to żeby porównywać żołnierzy AK z oprawcami z Waffen SS.Co do składu w tej chwili nie mam ale większość to były chłopaki z lubelszczyzny z kartą w AK i BCH.

Ale cóż dla mnie żołnierz LWP który wyzwalał nasz kraj,często idąc z partyzantki to bohater,dla innych to może być żołnerz Waffen-SS,choć dziwny to wzór dla Polaka.

Co do Gruzji to ma ona ten sam problem co Serbia z Kosowem,tylko że w Polsce kto ma poparcie USA ten jest wspaniały i bez skazy,kto ma wsparcie Rosji ten zły.Takie lokalne połączenie miłości do Janky i nienawiści do Rosjan.Może jest to wynikiem uproszczonego przenoszenia ZSRR=Rosja,tylko dlaczego pomnik Stalina stoi w Gori i jest on uważany za wybitnego rodaka.Skoro przyznano niepodległość Albańczykom z Kosowa(2 państwa Albańskie!!!! Idea faszystów Albańskich z lat 30/40 zrealizowana) czemu nie Osetyńcom,Abchazom czym są gorsi tylko tym że jednych popiera USA a drugich Rosja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Mam wrażenie, że Vissegerd już prosił o nieodchodzenie od tematu dyskusji, a tym na pewno nie jest sprawa porównania AK i Waffen-SS. Więc proszę trzymać się tej prośby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Nie sądzicie, że to dziwne: Niemcy blokują wstęp Gruzjo do NATO, co w sumie zapewniłoby im teraz ochronę. Rosja atakuje Gruzję, a tamtędy ma przebiegać gazociąg do Europy omijający Rosję. Kolejna sprawa- Niemcy i Rosja mieli inwestować w gazociąg przebiegający przez Bałtyk. Teraz Niemcy potępiają Gruzję. Nie za dużo zbiegów okoliczności?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Jakieś tajne pakty między Rosją, a Niemcami? Przyszło mi na myśl sierpień 1939.....

Tego się boję, wtedy byśmy znowu byli w kleszczach. Mam nadzieję, że naprawdę histeryzuję...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Mamy już nawet link do takiego artykułu w tym temacie. Czyżby tym razem zagrożenie nadchodziło ze Wschodu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że naprawdę histeryzuję...

Nie tylko ty. Odkąd usłyszałem o Osetii te kilka tygodni temu, zaczęły mnie nachodzić jakieś czarne wizje...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A Rosja zawsze miała zapędy imperialistyczne...

Czyżby chcieli wojny?

Edit: Chodzi mi o taką "trochę" większą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Nie tylko ty. Odkąd usłyszałem o Osetii te kilka tygodni temu, zaczęły mnie nachodzić jakieś czarne wizje...

Martwi mnie też to, że wielu ludzi bagatelizuje tą sprawę. Lepiej się pomartwić na zapas...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Oni od wieków potrafili znaleźć wspólny język. Jeszcze do września '43 prowasdzili tajne rozowy z Niemcami nt. pokoju. Teraz też będą sojusznikami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.