Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Amilkar   
(taka moja natura - czasami czytam kilka książek na raz i żadnej nie kończę :roll: )

Jak bym słyszał samego siebie , robie tak nagminnie. hihi. Teraz kończę na gwałt "Wellingtona" G.Bidwell'a- jedna wielka przechwałka na temat wojen tego wodza ,jak to dzielni są Brytyjczycy i jaki ten ich wódz jest super .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Sięgnąłem po książkę "Adrianopol 378 Rzeka Frigidus 394" autorstwa Daniela Gazdy
Właśnie ukończyłem tę pozycję i muszę zgodzić się ze zdaniem Tullusa - dobra i ciekawa pozycja.

Obecnie zabieram się za kolejną pozycję poświęconą Imperium Romanum - tym razem jest to książka Andrzeja Murawskiego "Akcjum 31 p.n.e.", oczywiście jest to też kolejna pozycja z serii Historyczne Bitwy Wydawnictwa Bellona.

Książka opowiada o bitwie pod Akcjum, która miała miejsce 2 września 31 p.n.e. podczas wojny domowej w imperium rzymskim między Oktawianem Augustem a Markiem Antoniuszem i wspierającą go egipską królową Kleopatrą. Zapowiada się kolejna "rzymska uczta czytelnicza" 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Wysadzić Rosję" Felsztinski i Litwinienko

"Rewolucja Rosyjska" Richard Pipes

"Moja wizja Ameryki" Ronald Reagan

"Teoria stosunków międzynarodowych" Józef Kukułka

"Polskie prawo konstytucyjne" (redakcja)

"New Brave World" Aldous Huxley

I wszystkie na raz :( nie polecam takiego systemu :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ja też czytam wiele książek naraz- to najgorsze co moze być- bo wtedy jest wysokie ryzyko, że większości się nie przeczyta, albo wszytsko się pomiesza.

Obecnie:

Tocqueville: "O demokracji w Ameryce"- nie od deski do deski, ale obszerne fargmenty, tom I i II, fasycnująca lektura- ponadczasowe dzieło. Niezwykle wciągające.

Dziewanowski: "Napoleon Bonaparte- Kochanek, polityk, mistrz propagandy"- bardzo ciekawa książka.

Exupery- "Ziemia, planeta ludzi"- po prostu piękne- z resztą jak wszystko co napisał Exupery i tak piękne jak żył.

Czytałam więcej- Whartona, Remarque`a i Żywczyńskiego oraz Kukiela- ale nie dałam rady- po prostu nie da się ogarnąć wszystkiego kiedy nie ma się czasu. Trzeba wybrać priorytetowe lektury. W międzyczasie jeszcze trzeba czytać szkolne lektury...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
"Wysadzić Rosję" Felsztinski i Litwinienko

"Rewolucja Rosyjska" Richard Pipes

I co o nich sądzisz? Bo zwłaszcza o tej drugiej słyszałem sporo dobrego, a chciałbym się zapoznać. Liczę na słowa zachęty albo słowa krytyki, które natychmiast każą mi zapomnieć, że kiedykolwiek w ogóle byłem tą książką zainteresowany :mrgreen:
"Teoria stosunków międzynarodowych" Józef Kukułka
Znam, znam. Uczyłem się z niej na egzamin z przedmiotu pod tym samym tytułem. Masakra, o ile dobrze pamiętam, to książka powodowała u mnie odruch wymiotny. Chociaż, z egzaminu dostałem 4,5 :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ja Kukułki czytałam ostatnio Historię stosunków międzynarodowych- nie jest to książka za ciekawa...Ten Kukułka to jakiś koszmar.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   

"Najstarszy" Christopher Paolini :oops: Po przeczytaniu "Eragona" sięgnąłem po drugi tom i... Nie ma to jak ściągać od Tolkiena.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Na razie mam odrobinę luzu i kończę z techniką czytania wszystkiego na raz - jak coś czytać to porządnie. Skończyłem "Zygmunta III Wazę" H. Wisnera i moja ocena tejże książki jest jak najbardziej dobra. Autor nie mówi tylko o dobrych cechach władcy, mówi też o jako błędach, porażkach, ale także o tym, że odnosił wielkie sukcesy, a także sukcesy, które pozostały niewykorzystane (mowa tu o sukcesach wojennych) przez szlachtę.

Czytam habeka "Hammerstein 1627" i skończyłem większość. Pod względem politycznym u pana Skworody jest cienko, ale w wojskowości jest całkiem dobry. Ale cóż, młody jest (29 lat), jeszcze się wyrobi :lol: Ale pełna ocena po przeczytaniu tej książki, w temacie o HB...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

"Kesselring" Kennetha Mackseya. Ciekawie się zapowiada ta biografia niemieckiego feldmarszałka Alberta "Uśmiechniętego Alberta" Kesselringa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Skończyłem "Hammerstein 1627" i kończę "Rzeczpospolitą Wazów II" Wisnera, ale w niedługim czasie pewnie sięgnę na potrzeby konkursu m.in. po biografię Maczka pióra J. Majki - na profesjonalizm tej książki zbytnio nie liczę, choć specem od tego okresu nie jestem, więc raczej nie mnie oceniać merytoryczność.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
"Kesselring" Kennetha Mackseya.

Kenneth Macksay? W "Karmazynowym bractwie" Liddel Harta Wieczorkiewicz o jednej z książek Macksaya napisał "Książki Liddel-Harta brak nawet w bibliografii, upstrzonej za to własnymi, pożal się dziełami autora." Więc radziłbym uważać.

Ja natomiast aktualnie czekam na dwie książki:

"Wojna peloponeska" Tukidydesa, kolega który zaczął czytać zachwala pozycję, z resztą nietrudno się dziwić, wszak Tukidydes jest uważany za jednego z dwóch ojców historii a zarazem jednego najlepszych historyków w historii. Szykuje się piękna lektura.

"Od września do września" Zygmunt Jędrzejewski, książka ta zainteresowała mnie z jednego powodu, jej ostatnia część jest poświęcona działaniom "Czaty 49" podczas Powstania Warszawskiego, jedna z zaledwie kilku takich pozycji na rynku.

Powoli zabieram się za biografię "Radosława" autorstwa jego syna Stanisława, pozycja także po części zajmuje się szlakiem bojowym "Czaty", więc będzie mi się to czytało z podwójną przyjemnością, raz że biografia "Radosława", a dwa że opisuje działania "Czaty".

Nie wspominam o Hammondzie, Lengauerze, Wipszyckiej&Bravo, Martinie etc., bo tych pozycji jest po prostu za dużo:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Skończyłem książkę "Akcjum 31 p.n.e." Andrzeja Murawskiego i zabieram się teraz za kolejną pozycję z serii Historyczne Bitwy: "Wyprawa Sycylijska 415-413 p.n.e." Grzegorza Lacha. Książka opowiada o nieudanej próbie przejęcia kontroli nad Sycylią przez Ateny w czasie wojny peloponeskiej. Była to najbardziej fatalna w skutkach decyzja Aten podczas całej wojny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
"Książki Liddel-Harta brak nawet w bibliografii, upstrzonej za to własnymi, pożal się dziełami autora."

Akurat taki komentarz niezbyt do mnie przemawia- po pierwsze, czy "Karmazynowe Bractwo" jest aż tak fundamentalnym dziełem do dalszych opracowań na tematy związane z niemiecką kadrą oficerską? I czy Pan Wieczorkiewicz pisze coś więcej, daje przykłady z tych "pożal się dzieł" Macksaya?

Cóż, akurat "Kesselring" jest opatrzony całkiem przyzwoitą bibliografią, głównie niemieckojęzyczną. Na razie ciężko mi ocenić tą książkę, ale wrażeniami podzielę się, gdy przeczytam nieco więcej.

Urodziny zbliżają się powoli, więc w przeciągu miesiąca zaopatrzę się w takie pozycje, jak "Tajna wojna Chruszczowa", "Wojna w Afryce 1940-1943" Piekałkiewicza i "Bitwa o Ardeny" Danny'ego Parkera.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Akurat taki komentarz niezbyt do mnie przemawia- po pierwsze, czy "Karmazynowe Bractwo" jest aż tak fundamentalnym dziełem do dalszych opracowań na tematy związane z niemiecką kadrą oficerską?

Akurat sir Basil Liddel Hart jest historykiem, którego pozycje jednak warto znać, chyba że ktoś podobnie jak ów pan może pochwalić się, iż rozmawiał osobiście z wcale niemałą ilością niemieckich generałów, jak choćby Student, Kesselring, Westphal, Guderian czy też Halder. A tych nazwisk do samego "Karmazynowego bractwa" można zaliczyć circa about 20. Liddel Hart był szanowany jako historyk wojskowości nawet przez Sowietów. Wybitny historyk Alan John Percival Taylor uznał go za najświetniejszego pisarza wojskowego epoki. Więc choćby z racji tego wypadałoby zapoznać się z tą pozycją, a co za tym idzie umieścić ją w bibliografii swojej książki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ziewak   

Właśnie kończę zbiór opowiadań "Królikarnia" Macieja Guzka.

Akcja opiera się o szalony przewrót światowej sceny politycznej, gdzie niespodziewane odkrycie magicznych technologii wywraca układ sił. Polska, jak i inne małe kraje stają się światowymi graczami, wielkie mocarstwa zaczynają czyścić nam buty. A to wszystko za sprawą niepozornego królika, jak w Alicji z Krainy Czarów. :wink:

Wciąga, historie zwykłych ludzi, Polaków w naszej szarej rzeczywistości urozmaicone zamieszaniem na skalę globu. Warto przeczytać :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.