Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Andrzej

Lech Kaczyński prezydentem!

Czy jesteś zadowolony z wyników wyborów?  

24 members have voted

 1. 1.

  • Tak
   4
  • Nie
   7
  • Jest mi to oboj?tne
   1


Recommended Posts

Andrzej   

O godz. 20.00 w niedzielę zakończyły się na terenie kraju wybory prezydenckie.

Lech Kaczyński prezydentem :!: :!: :!:

28_sylwetka.jpg

Lech Kaczyński wygrał II turę wyborów prezydenckich – 53,52% dla Kaczyńskiego i 46,48 % dla Tuska to wyniki sondażu GFK Polonia. Wynika z niego, że nowym Prezydentem Polski jest Lech Kaczyński. Frekwencja wyniosła 50,60%.

Lech Kaczyński w wystąpieniu po ogłoszeniu wyników sondażu podziękował swoim wyborcom.

Podkreślił jednocześnie, iż teraz po wyborach można tworzyć koalicję z Platformą Obywatelską, którą uważa za oczywistą.

Donald Tusk w swoim wystąpieniu poinformował, iż prawdopodobnie przegrał walkę o urząd prezydenta. Poinformował jednocześnie, iż PO i on sam będzie patrzyć na ręce i strzec wolności Polski.

Zwycięzcy składam najszczersze gratulacje i życze powodzenia w pracy dla Polski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stała się rzecz straszna, a nasza ojczyzna znalazła się na krawędzi. Na studia chce iść poza granice tego kraju, w którym rządzi o. Rydzyk, A. Lepper i socjalizm i mieszkać też poza jego granicami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mer   

Jak na razie, czekam na OFICJALNE wyniki głosowania.

Jednakże jeśli Kaczyński istotnie wygrał - nie będę wiązac większych nadzieji z Polską tak długo, aż nie nastanie inny prezydent.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andrzej   

I troche statystyki:

Według tego sondażu, 83 proc. wyborców, którzy w I turze głosowali na Andrzeja Leppera, obecnie poparło Kaczyńskiego, a 17 proc. - Tuska. 71 proc. wyborców Marka Borowskiego z I tury oddało głos na Tuska, a 29 proc. - na Kaczyńskiego.

6 proc. zwolenników Tuska z I tury wyborów zagłosowało na Kaczyńskiego, a 2 proc. elektoratu Kaczyńskiego z I tury oddało swój głos na Tuska.Kaczyński wygrał w województwach centralnych i wschodnich; Tusk - w zachodnich i północnych. W woj. warmińsko-mazurskim padł remis.

Kaczyński wygrał w woj. kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim i lubelskim.

Tusk wygrał w pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim.

Na wsi Kaczyński zdobył 68 proc. głosów, a w miastach do 50 tys. mieszkańców - 52 proc. W miastach od 50 do 200 tys. mieszkańców Tusk zdobył 52 proc., a w miastach powyżej 200 tys. - 58 proc.

Kaczyński wygrał wśród wyborców z wykształceniem podstawowym, zasadniczym i średnim; Tusk - wśród studentów i osób z wyższym wykształceniem. Na Kaczyńskiego głosowało 72 proc. osób z wykształceniem podstawowym; 67 proc. z wykształceniem zasadniczym zawodowym i 54 proc. ze średnim. Tusk zwyciężył wśród studentów - 64 proc. oraz osób z wykształceniem wyższym - 61 proc.

Na Kaczyńskiego głosowało 57 proc. mężczyzn i 53 proc. kobiet. Na Tuska oddało głos 47 proc. kobiet i 43 proc. mężczyzn.

Tusk wygrał wśród najmłodszych wyborców - do 24. roku życia; Kaczyński - we wszystkich pozostałych grupach wiekowych. Tusk zdobył 54 proc. głosów wyborców w wieku od 18 do 24 lat. Kaczyński uzyskał 51 proc. głosów wśród wyborców w wieku od 25 do 39 lat; 58 proc. - wśród wyborców w wieku od 40 do 59 lat oraz 61 proc. - wśród wyborców powyżej 60 roku życia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak na razie, czekam na OFICJALNE wyniki głosowania.

Jednakże jeśli Kaczyński istotnie wygrał - nie będę wiązac większych nadzieji z Polską tak długo, aż nie nastanie inny prezydent.

Mimo naszych ostatnich zaszłości, to miło jest się z tobą wreszcie zgodzić, naprawdę miło.

Ja jednakże mam nadzieje, że PiS to kolos na glinianych nogach ma służby sepcjalne, premiera, prezydenta etc. ma wszystko, a z wysokiego szybko się spada i boleśnie (AWS). Gdy koalicja się rozsypie, a rozsypie się jak każda w Polsce to, albo mamy PiS, PSL SO koalicje lub przedwczesne wybory. Jeśli w tym czasie PiS nie spełni obietnic, bo obiecali wszystko, a pieniędzy nie ma - jest deficyt to wszyscy im to wypomną, i wygra wtedy inna partia niż PiS.

Ostanie im się jeno prezydent.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andrzej   

Oficjalny życiorys nowego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana profesora Lecha Kaczyńskiego

Honorowy Prezes PiS.

Urodził się w 1949 r. w Warszawie, w rodzinie o tradycjach patriotycznych. Do dzisiaj żyjąca mama służyła w Szarych Szeregach, ojciec był żołnierzem Armii Krajowej.

Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. W 1971 roku przeniósł się do Sopotu, by podjąć pracę naukową na Uniwersytecie Gdańskim. Tam też poznał swoją przyszłą żonę Marię. Doktorat z prawa pracy obronił w 1980 r. a habilitację 10 lat później.

Wyjątkowo wcześnie stał się osobą publiczną. Drogę, która zaprowadziła go do polityki, Lech Kaczyński rozpoczął od działalności w antykomunistycznej opozycji. W 1977 roku podjął współpracę z Biurem Interwencji Komitetu Obrony Robotników. Rok później związał się z Wolnymi Związkami Zawodowymi. W Sierpniu ‘80 został doradcą gdańskiego Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego. Był delegatem na I Krajowy Zjazd „Solidarności”. Internowany w stanie wojennym. Po uwolnieniu powrócił do działalności związkowej. W miarę upływu czasu odgrywał w „Solidarności” coraz większą rolę. W 1990 r. został I wiceprzewodniczącym Związku. Kiedy Lech Wałęsa przeszedł do wielkiej polityki, współkierował „Solidarnością”. W grudniu 1988 r. został członkiem Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie. Brał udział w obradach okrągłego stołu w zespole do spraw pluralizmu związkowego. W wyborach czerwcowych 1989 r. wybrany na senatora a dwa lata później na posła, tym razem z listy Porozumienia Obywatelskiego Centrum. W 1991 roku został na kilka miesięcy szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Kancelarii Prezydenta. W roku 1992 wybrany prezesem Najwyższej Izby Kontroli (NIK). Funkcje tę piastował do 1995 roku.

W czerwcu 2000 roku Lech Kaczyński został ministrem sprawiedliwości w gabinecie Jerzego Buzka. Objąwszy resort energicznie przystąpił do zerwania z obowiązującą w Polsce od lat liberalną polityką karną. Szybko stał się najbardziej popularnym członkiem rządu. W kwietniu 2001 r. stanął na czele Komitetu Krajowego „Prawo i Sprawiedliwość”. Na wiosnę 2001 roku wybrany prezesem PiS. Po wrześniowych wyborach wraca do Sejmu. Jesienią 2002 r. bezdyskusyjnie wygrywa wybory na prezydenta Warszawy. Rządy w stolicy rozpoczął pod hasłami zlikwidowania pasożytujących na mieście układów korupcyjnych, tzw. „układu warszawskiego” oraz przywrócenia ładu i porządku. Słowa dotrzymał. W marcu 2005 roku oficjalnie ogłosił zamiar kandydowania w wyborach prezydenckich.

Żona Lecha Kaczyńskiego – Maria – jest z zawodu ekonomistką. Stanowią zgodną rodzinę wraz z córką Martą i jej mężem Piotrem. W 2003 roku Maria i Lech Kaczyńscy zostali dziadkami – mają wnuczkę Ewę.

Lech Kaczyński z małżonką znani są z ogromnej sympatii, jaką darzą zwierzęta. Przygarnęli kota ze schroniska na Paluchu. Ma na imię Rudolf.

Ze strony www.lechkaczynski.pl

54,86 proc. - Lech Kaczyński; 45,14 proc. - Donald Tusk, to wyniki II tury wyborów prezydenckich po podliczeniu wyników z 30 % obwodowych komisji wyborczych.

Według najnowszych danych, frekwencja wyniosła 50,63 proc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

az po raz Kaczyński mówił o "liberalnym eksperymencie", jak nazywał propozycję Tuska w sprawie wprowadzenia 15-procentowego liniowego podatku dochodowego. Dzięki tym oskarżeniom ludzie starsi, mający trudności w zaadaptowaniu się do warunków nowej, postkomunistycznej gospodarki, a także mieszkańcy uboższej, wschodniej połowy kraju zdecydowali się oddać swe głosy właśnie na niego.

Kolejny raz w Polsce zostały zatrzymane reformy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawiodłam się trochę... ale będę oceniała Kaczyńskiego dopiero, jak zacznie podejmować jakieś decyzje- wtedy się przekonamy jakim będzie prezydentem... choć na razie nie zrobił na mnie dobrego wrażenia... szczególnie jak dowiedziałam się, że większość Warszawiaków głosowała na Tuska, a przecież Kaczyński był prezydentem Warszawy- przekonali się już jak rządzi w stolicy. Pożyjemy, zobaczymy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Emjotka   

>*<

Przed wyborami stwierdziłam, że zniosę każdego prezydenta poza Lepperem, Giertychem, Tymińskim i Kaczyńskim... no i co? nasze wspaniałe społeczeństwo postanowiło się cofnąć w czasie :roll: ... jaki debil(bo inaczej określić tego nie potrafię) mógł z dwóch kandydatów: Tuska i Kaczyńskiego wybrać kaczkę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednak coś nas łączy, nas młodych - jesteśmy inteligentni i nie podatni na demagogie, populizm. Zdajemy sobie sprawę z tego wyboru, który może być dla nas tragiczny - Rosja i Niemcy już się burzą na wynik wyborów. Gospodarkę wolnorynkową zastąpi się gospodarką centralnie sterowalną. Państwo prawa zastąpimy państwem policyjnym. Polityka zagraniczna będzie prowadzona źle jak to mówi Kaczyński "ja nie musze z kimkolwiek rozmawiać".

Share this post


Link to post
Share on other sites
mer   
Jednak coś nas łączy, nas młodych - jesteśmy inteligentni i nie podatni na demagogie, populizm.

Owszem, nas młodych - głównie od 18 do 25 roku życia [mowie o tych, co glosowac mogą]. Ale ilu jest od - dajmy na to - 30 roku zycia do góra 70 roku życia. Zdecydowanie więcej...

Share this post


Link to post
Share on other sites
airman   

Tutaj się musze zgodzić za Andrzejem, chociaż poglądy polityczne mamy zupełnie inne to jednak on racjonalnie myśli.

Nie mówice z góry, że Kaczyński będzie złym prezydentem tego nie wiadomo. Ktoś poruszył temat Warszawy, uważam, że Kaczyński był lepszym prezydentem stolicy niż jego poprzednik Paweł Piskorski z PO.

Andzrzeju pisząc o zarozumiałości i butności działaczy PO masz święta rację. Zresztą zauważyłem to również u moich kolegów popierających PO i Tuska - poprostu nie akceptują innych poglądów.

Jeżeli chodzi o tą rzekomo centralnie sterowaną gospodarke to zupełnie nie rozumiem skąd szanowny adminie to wytrzasnąłeś. Może chodzi o to, że Kaczyński nie chce prywatyzacji najwięszkych spółek nalezących do skarbu państwa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To są fakty, że ludzie im starsi tym bardziej popierający Kaczyńskiego czyli ludzie młodzi niepamiętający komuny popieraja Tuska.

W przedziale wiekowym 18-39 wygrał Tusk. Poprostu ludzie starinie przystosowali się do nowego systemu, gdzie nie ma zasady "czy się robi czy się leży 5000 się należy", niektórzy tęsknią za tamtym okresem, bo nic nie robili, a pieniądze były. Dlatego każda socjalna gwarancja dla nich będzie dobra. Tylko, że Francja i Niemcy socjalne dziś przeżywają kryzys. Liberalna Ameryka była zawsze i ma z tego same korzyści. Irlalndia, Hiszpania, Japonia wychodziły z recesji, gdy zaczynali rządzić liberałowie.

Ludzie z podstawowym wykształceniem poparli Kaczyńskiego 68%, a oczywiście z wyższym wykształceniem 62% Tuska.

Wieś 67% dla Kaczyńskiego, a miasta od miast do 50 tys, kończąc na miastach ponad 500 tys. Tusk.

Kaczyński wygrał dzięki Lepperowi i Rydzykowi. Polacy woleli Leppera od Wałęsy i Kwaśniewskiego.

PiS naobiecywał cuda niewidy, wszystko za darmo, niskie podatki, zmniejszenie bezrobocia, wyższe emerytury etc. Bardzo bym chciał, żeby się tak stało, ale historia lubi się powtarzać.

AWS i SLD też obiecywały gruszki na wierzbie i słowa nie dotrzymały, z PiSem zapewne będzie tak samo bo z pustego nie nalejesz. Rządy PiSu to brak reform. Kaczyński zresztą jak sam mówił "rozmawiać nie musi" jeśli tak ma wyglądać nasza polityka to strach się bać. Chirack go zaprosił bo też jeste chadekiem. Śmieszy mnie jeszcze jedno, że Chińczyk szef komunistycznej partii jest wyższy od Kaczyńskiego, więc już na wstępie psychologicznie Kaczyński będzie traktowany jako ten niższy "gorszy". Jeszcze jedno takiej brzydkie pierwszej damy nie widziałem nigdy, ani w Polsce ani w Europie. Kaczyńska jest okropona i fundacji nie chce założyć, bo co by jej się chciało komukolwiek pomóc.

Ludzie młodzi jak ja i wielu z was przegrało z mocherowymi beretami.

Każda wypowiedż z argumentem ad persona, atakująca jakiegoś obywatela będzie usuwana z dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.