Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Czego nie lubisz w historii?

Rekomendowane odpowiedzi

Dat roczne to jeszcze, ale miesięczne, a nie daj boże dzienne tego nie lubie. Mi wystarczyłaby chronologia sama, bez dat... o ile przyjemniejsza byłaby dla mnie historia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Czego nie lubię? Historii dość egzotycznych krajów (np. Arabowie od Mahometa, Chiny, Indie, czy Afryka), starożytności, prehistorii, II WŚ też nie kocham... A jeśli chodzi to czego w historii nie lubię (poza jakimiś działami) to są to przekłamania typu: "wojnę polsko - bolszewicką 1919 - 1921 rozpoczęli Polacy."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
PeggyB   

1. dat- niegdy nie potrafie tego wszystkiego ogarnac i zapamietac :lol:

2. starozytnosci- pierwsze półrocze w I kl. LO i katusze z próba nauczenia sie czegokolwiek :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Mam lekkie problemy z władcami w okresie rozbicia dzielnicowego, jak i z polityką w II RP, ale od czego są tu Gnome i Tofik, zawsze pomogą...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Panceerny mam podobnie, nigdy nie mogłem zapamiętać kto po kim, co i jak w trakcie rozbicia dzielnicowego. Zwłaszcza, że niektórzy rządzili nie tylko raz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Zapamiętuję wszystko , co jest wkurzające , bo nie zawsze pamiętam skąd coś wiem . Natręctwo dat , po terapii ;) trochę ustąpiło . Już nie obchodzę , codziennie jakieś rocznicy . Specjalizuję się w "sowietologii " co nie znaczy że starożytność jest mi obojętna . Gdyby nie było historii , zbierałbym haracze, bo na to warunki fizyczne mam odpowiednie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Już nie obchodzę , codziennie jakieś rocznicy .

Ja na razie staram się z tego leczyć :lmao: ... ale nadchodzący miesiąc i kolejny, nie ułatwią mi tego.

W samej historii nie ma nic, co wzbudzało u mnie odrazę. Jednak jak czytam książkę bez indeksu i przypisów, to mam ochotę ją spalić. Wyjątkiem jest tutaj biografia "Radosława", w jej przypadku bowiem rozumiem brak tychże.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

U mnie w zasadzie im pozniejszy okres historyczny tym gorzej. Starozytnosc i sredniowiecze spoko, renesans,barok,oswiecenie - ujdzie w tloku. XIX w. - ujdzie w tloku. Od XXlecia miedzywojennego do 1989r - kompletna kleska. Moja wiedza odnosnie IIWŚ ogranicza sie do tego ze wiem kto "wygral".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię omawiania warunków życia w różnych okresach, choć to banał.

U mnie w zasadzie im pozniejszy okres historyczny tym gorzej.

U mnie odwrotnie, starożytność znam kiepsko, ulubionym okresem jest XIX wiek...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Nie lubię okresu XVI, XVII i XVIII wieku, także wieku XIX. Wiek XX z zasady jest mi obojętny.

Jarpenie i Pancerny, skoro wam się mylą władcy piastowscy z okresu rozbicia dzielnicowego, to spójrzcie na genealogię Rurykowiczów. W porównaniu do Piastów to tam jest dopiero "sajgon" (żart). ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.