Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Roshnise

Euro 2008

Moim zdaniem Mistrzem Euro2008 będzie:  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Hiszpania
      10
    • Niemcy
      3
    • Nie mam zdania
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   
Nie wiem skąd ta sympatia do Italii

Ja się wytłumaczyłem: Grają jeden z najlepszych i najciekawszych futbolów na świecie, mają chyba jednego z najlepszych pomocników na świecie - Andreę Pirlo. Do tego mają chyba jednych z najlepszych komentatorów na świecie :clap: Spróbujcie oglądnąć fragmenty meczu Włochy - Niemcy w półfinale na MŚ 2006 z włoskim komentarzem na youtube.

Z kolei nie wiem skąd niechęć kolegi do Włoch.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Proste, jedni lubią piłkę angielską, drudzy hiszpańską, a jeszcze inni włoską, nie rozumiem w czym masz problem. Ja Azzurim i włoskim klubom kibicuje odkąd zacząłem się tym pięknym sportem interesować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
nie rozumiem w czym masz problem.

Ja nie mam żadnego. Po prostu ciekawi mnie jak nie można lubić włoskiej piłki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Tak się teraz zaczynam zastanawiać, i dochodzę do wniosku, że w sumie żal mi Anglików, że nie zagrają na Euro. Zawodnicy tacy jak Rooney, Ferdinand, Terry, Lampard czy też Scholes, to aktualnie jedni z najlepszych na swoich pozycjach. I tak jak angielską piłkę klubową uwielbiam, a za angielską reprezentacją nie przepadam, to jednak będzie mi ich brakowało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   
nie rozumiem w czym masz problem.

Ja nie mam żadnego. Po prostu ciekawi mnie jak nie można lubić włoskiej piłki.

To do shymaqa było :clap:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Bez wątpienia grupa najciekawsza. Typuję Włochów i Francuzów, choć mogą mieć bardzo poważne problemy z Holendrami.

Włosi może nie są pierwszej młodości, niemniej na ich rzecz działa wielkie doświadczenie. Do tego potrafią długi czas wytrzymywać kolejne natarcia rywala, na koniec miażdżąc go kontrami czego dowodem jest np. pamiętny mecz Niemcy - Włochy na MŚ 2006, chyba najbardziej widowiskowy na całych mistrzostwach. Skład naprawdę mocny. Buffon to obecnie jeden z najlepszych bramkarzy na świecie, co trudno negować. Problem powstanie, gdy Buffon dozna jakiejś kontuzji i nie będzie mógł grać (odpukać). Obrona również mocna. Moja wymarzona czwórka: Zambrotta - Cannavaro - Materazzi - Grosso. Czyli starzy wyjadacze z 2006 r. :P Zarówno Zambrotta i Grosso potrafią zaangażować się w ofensywne akcje skrzydłami i nie tylko. Sama gra obronna bez większych zarzutów. Cannavaro to już raczej nie ten sam Fabio, niemniej coś chyba pamięta ze swych najlepszych czasów. Doskonały w przechwycie. Pechowo jednak trafiła mu się kontuzja... Może ten Gamberini zaszaleje? Sądzę jednak, że Donadoni nie będzie ryzykował. Materazzi jest tutaj chyba najsłabszym ogniwem, bo gra trochę zbyt agresywną piłkę co może się zemścić, ale swoje w polu karnym jako wysoki zawodnik może zrobić. Pomoc, hm... Obowiązkowo na środku Pirlo z Gattuso. Pierwszy istny geniusz boiskowy, wszystko widzi, gdzie kto ucieka itp. do tego potrafi uderzyć z daleka. Gattuso to jeden z najwaleczniejszych zawodników na świecie, choć wiek mu w tym nie pomaga. Z obsadą skrzydeł może być już problem, widziałbym najchętniej tam chyba Perrottę i de Rossi. W ataku: Toni z del Piero lub Gilardino z Lucą. Najsłabiej wypada chyba w tym wszystkim trener, na tle trenera z 2006 r. wypada już baaaardzo blado.

Co do Francuzów to skład też mają silny, niemniej część tych zawodników to już tylko gwiazdy dzięki nazwisku. Gra dużo pozostawia do życzenia, choć Francuzi początkowo w 2006 r. też wielkich rzeczy nie pokazywali. Holendrzy skład mają niezły, jednak sam van Nistelrooy nie da zwycięstwa. Na pewno są bliżsi memu sercu niż Francuzi, lecz nie daję im dużych szans na dojście do ćwierćfinału, nie mówiąc o podium czy 4. miejscu. Jakoś w nich nie wierzę. Rumuni mogą zaskoczyć, choć trzech dobrych i znanych zawodników to nie wszystko... Inna sprawa, że sława nie równa się dobrej grze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Francja zaraz po Polsce to ekipa, której najmocniej będę kibicować. Co prawda to już nie ta sama ekipa, co z wielkim Zidanem, ale nadal ma kilku świetnych zawodników. Henry, Ribery, Vieira, Makelele, Evra, Gallas, Nasri czy też Benzema, to piłkarze nie byle jacy, nawet jeśli nie wszyscy mieli udany sezon. Zastanawiam się tylko, czy Domenech w swoim przywiązaniu do nazwisk nie popełni błędu. Już teraz sporo osób zastanawia się, czy postawienie na Abidala będzie dobrym pomysłem, biorąc pod uwagę świetny sezon Evry w ManU. W bramce jak dla mnie powinien zagrać Frey (chociaż nie zdziwię się, jeśli to Coupet będzie grał). Świetny sezon w Fiorentinie. Jak dla mnie aktualnie jest z najlepszych bramkarzy na świecie. W obronie Evra-Gallas- Boumsong/Squillaci-Thuram/Sagnol. W ataku Henry z Benzemą. Problem mam z pomocą. Środek obstawiłbym dla duetu Vieira-Makelele a po bokach Ribery i Malouda bądź też Nasri. Problem może być jednak z Vieirą. Na jego miejsce ewentualnie wstawiłbym Diarrę. Problemem Francuzów może być kiepska forma niektórych piłkarzy.

I tak przy okazji, oficjalna piosenka Euro 2008: http://www.youtube.com/watch?v=IfufSvftDMw...feature=related .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W tej grupie do wyjścia typuję Holendrów oraz Francję/Włochy. Oranje grają naprawdę dobrze, widziałem ich spotkanie towarzyskie z Walią. Wiem, wiem, powiecie, że przeciwnik z nienajwyższego szczebla, lecz o tyle co w pierwszej połowie była jakaś wymiana ciosów to w drugiej pomarańczowi zdominowali poczynania na boisku. Robben szalał po dwóch stronach, Sneijder był najlepszy na środku, a te piłki od Van Der Vaarta do napastników świetne! Szkoda tylko, że nie zagra Van Persie w pierwszym meczu z Włochami, pewnie zastąpi go Kuyt na skrzydle, który nieźle poczynał sobie w tym roku w Liverpool'u. Jedyne czego się obawiam ze strony Oranje to obrona. Mam jednak wielką nadzieje, że z grupy śmierci z dwóch zespołów, które awansują dalej, jednym z nich będą Holendrzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Oranje grają naprawdę dobrze, widziałem ich spotkanie towarzyskie z Walią.

A ja słyszałem o spotkaniu z Austrią - dostawali po 40. minutach 3:0, ale odżyli i wygrali 4:3 :P

Mam jednak wielką nadzieje, że z grupy śmierci z dwóch zespołów, które awansują dalej, jednym z nich będą Holendrzy.

Przystaję na układ Włochy & Holandia ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Co do dzisiejszych spotkań obstawiam zwycięstwa Czechów i Portugalczyków. Chociaż z drugiej strony Szwajcarzy jako gospodarz, mogą czuć dodatkową mobilizację.

Oranje grają naprawdę dobrze, widziałem ich spotkanie towarzyskie z Walią. Wiem, wiem, powiecie, że przeciwnik z nienajwyższego szczebla, lecz o tyle co w pierwszej połowie była jakaś wymiana ciosów to w drugiej pomarańczowi zdominowali poczynania na boisku.

Widzisz tyle, że to samo można powiedzieć o spotkaniach Francuzów w ostatnim okresie;) Rywale też nie mieli za dużo do powiedzenia. Świetna gra Ribery'ego, aktywny Benzema, Henry który widać, że pamięta jeszcze jak grać na tym najwyższym poziomie, obrona absolutnie bez zarzutów. Osobiście chciałbym aby z tej grupy wyszli Francuzi i Włosi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Portugalczycy nie powinni mieć większych problemów z Turkami. Za to Czechom już nie będzie tak łatwo, przynajmniej bez Nedveda i Rosickiego. Dodatkowo Szwajcarzy są gospodarzami i nie należą do słabiaków w skali światowej, a co do europejskiej. Są na pewno silniejsi od drugiego gospodarza - Austriaków. To, że potrafią grać pokazywali kilkakrotnie (np. na ostatnich MŚ).

A tak całkiem okiem kibica - będę kibicował Czechom i Portugalczykom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

A więc Czesi zwyciężają 1:0. Chociaż byłem raczej za Czechami szkoda mi strasznie Freia. Teraz zobaczymy co pokażą Portugalczycy, bo ciężko się spodziewać, aby Turcja dała im radę. Chociaż z drugiej strony, kto wie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.