Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Roshnise

Euro 2008

Moim zdaniem Mistrzem Euro2008 będzie:  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Hiszpania
      10
    • Niemcy
      3
    • Nie mam zdania
      0


Rekomendowane odpowiedzi

A ten Ronalxdo to co komu zawinił?

Może nie tyle co zawinił, tyle tylko, że jest strasznym gwiazdorem, cwaniakiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Do tego strasznym egoistą na boisku.

Ale wyniki ma świetne;) Najlepszy strzelec Premiership i LM w poprzednim sezonie (a warto tutaj zauważyć, że w ManU gra jako skrzydłowy), zdobywca nagród dla najlepszego piłkarza w Anglii w plebiscycie piłkarzy i dziennikarzy. Poza tym na tym turnieju ma udział we wszystkich bramkach Portugalii. Ferguson zmienia go w coraz lepszego zawodnika, jeśli tylko nie przejdzie do Realu, ma szansę rozwinąć się jeszcze bardziej. Niemniej mimo iż jest gwiazdą pierwszej wielkości, a sukcesy Manchesteru, któremu kibicuję blisko 10 lat, są w dużej mierze oparte na nim, to też nie przepadam za nim. Niemniej z racji tego, iż Portugalii kibicuję już od lat 8 (od Euro 2000, zaraz po Francji to moja druga ulubiona reprezentacja zagraniczna), a Simao Sabrosa, Ricardo Quaresma, Ricardo czy też Deco należą do moich ulubionych piłkarzy, to mam nadzieję, że sięgną teraz po złoto. Odpadnięcie Portugalii automatycznie spowoduje, iż Euro przestanie mnie interesować w jakimkolwiek stopniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

No i Włochy przeszły, huraaaaa (nie będę pościł! A ktoś się pytał czy mam dobrą kranówę) :viva: :viva: :viva: !!!! Ale nie bezproblemowo. Mieli szczęście co najmniej w trzech przypadkach:

1. Kontuzja Ribery'ego (na szczęście Ribery przesadził z faulowaniem :) ).

2. Czerwona kartka dla Abidala (umiejętności Toniego).

3. Zwycięstwo Holandii.

Niemniej Włosi byli, zdaje się, drużyną lepszą, zwłaszcza w I połowie, gdy Toni 4 razy strzelał (poważne problemy ze skutecznością. W końcu nieźle zagrał Pirlo, miał kilka dobrych piłek prostopadłych, np. do Perroty czy do Toniego. Gattuso wciąż nie na swoim poziomie. Dobry występ de Rossiego, parokrotnie zakręcił Francuzami. Grosso jak zwykle dobrze, choć czasami ta lewa strona Włochów pozostawała wolna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ale wyniki ma świetne;) Najlepszy strzelec Premiership i LM w poprzednim sezonie (a warto tutaj zauważyć, że w ManU gra jako skrzydłowy), zdobywca nagród dla najlepszego piłkarza w Anglii w plebiscycie piłkarzy i dziennikarzy. Poza tym na tym turnieju ma udział we wszystkich bramkach Portugalii.

A ja nie twierdzę, że jest on słabym zawodnikiem. Po prostu go nie lubię. Chyba nie mam obowiązku lubić każdego słynnego piłkarza?? :razz:

Ale i tak czekam na finał Chorwacja - Holandia :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Ciekawostka - dzisiejszy mecz Hiszpania - Grecja nie poprowadzi nie kto inny jak... Howard Webb.

Tak poza tym niech Szwedzi odprawią Rosjan do domu!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

A i owszem, tego się boję. "Gdzie Hiddink tam sukcesy". Ja Szwedów lubię, dlatego będę im kibicował, do tego jeśli wyjdą z grupy to potwierdzi się teza, że sukces nie leży w szybkim zmienianiu trenerów (mają jednego trenera od 8 lat).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mecz Rosja:Holandia w ćwierćfinale zapowiada się kapitalnie, obie drużyny grają bardzo efektywnie, szybko i błyskotliwie. Mecz może być naprawdę fantastyczną wymianą akcji od jednej do drugiej bramki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może i panie jakie są wasze prognozy przed dzisiejszym meczem Niemcy-Portugalia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Portugalia to dla mnie obok Holandii główny faworyt turnieju, a że kibicuję im już od lat, dlatego też stawiam na nich. Inna sprawa, że Portugalczycy są po prostu piłkarsko lepsi od Niemców. Ricardo to bramkarz o klasę lepszy od Lehmanna. Obrona Portugalii na tym turnieju spisuje się naprawdę nieźle, Klose i Gomez bez formy mogą mieć problemy z nimi. Także środek pola Portugalia ma jak dla mnie lepszy. Deco to zupełnie inny piłkarz niż ten, który męczył się w Barcelonie w tym sezonie. Zupełnie inaczej niż Ballack. Ten jak dla mnie zawodzi na tym turnieju. A drętwa obrona Niemców może mieć problemy z magią Crisa, Simao, Deco, Gomesa czy Quaresmy. Do tego dochodzi trener. Z jednej strony Luis Felipe Scolari, jeden z najlepszych fachowców na świecie, z drugiej Joachim Loew, który mecz obejrzy z trybun. Jeśli tylko Portugalia sama sobie nie przeszkodzi, powinna zagrać z półfinale.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Również będę kibicował Portugalii. Ale.

Ricardo to bramkarz o klasę lepszy od Lehmanna.

No tak, ale gorszego od Ricardo na przedpolu ze świecą szukać.

Obrona Portugalii na tym turnieju spisuje się naprawdę nieźle

W sumie tak, do tego dochodzi nieraz aktywne branie udziału w akcjach ofensywnych, vide bramka Pepe w meczu z Turcją. O niebo lepsza niż defensywa Niemców.

Klose i Gomez bez formy mogą mieć problemy z nimi.

Gomez jest słaby, ale czy Klose bez formy? Raczej na słabym (jak na siebie) poziomie, nie od razu bez formy. Ale Podolski gra całkiem dobrze.

Deco to zupełnie inny piłkarz niż ten, który męczył się w Barcelonie w tym sezonie. Zupełnie inaczej niż Ballack. Ten jak dla mnie zawodzi na tym turnieju. A drętwa obrona Niemców może mieć problemy z magią Crisa, Simao, Deco, Gomesa czy Quaresmy.

Hm, czy Ballack gra źle? Polemizowałbym. Pomijając bramkę z Austrią, to intensywnie pracował zarówno w meczu z Chorwacją jak i Polską. Jak dla mnie najmocniejszy punkt w pomocy, pomijając oczywiście Podolskiego, który z całego zespołu niemieckiego prezentuje się chyba najlepiej. Ale do prawej strony niemieckiej jakoś nie jestem przekonany (przyzwyczaiłem się do Schneidera). Co nie zmienia faktu, że pomoc Portugalii jest lepsza.

Z jednej strony Luis Felipe Scolari, jeden z najlepszych fachowców na świecie

Dokładnie. Na każdym wielkim turnieju ma jakieś sukcesy (2002 mistrzostwo świata z Brazylią, 2004 wicemistrzostwo Europy z Portugalią, 2006 4. miejsce na mistrzostwach świata z Portugalią).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Hm, czy Ballack gra źle?

Ależ ja nie napisałem, że gra źle. Pamiętam jak grał w końcówce sezonu grał w Chelsea, gdzie był momentami motorem napędowym zespołu (vide spotkanie na Stamford gdy "The Blues" wygrali 2:1), i porównuję to z jego obecną grą. W Chelsea grał znacznie lepiej. Dlatego dla mnie zawodzi jak na razie na Euro.

Gomez jest słaby, ale czy Klose bez formy? Raczej na słabym (jak na siebie) poziomie, nie od razu bez formy.

Patrząc na to, że jeszcze bramki nie strzelił, a i nie wybija się jakoś specjalnie ponad resztę, to jak na jego możliwości wydaje się być bez formy.

No tak, ale gorszego od Ricardo na przedpolu ze świecą szukać.

Na przedpolu Lehmann jest minimalnie lepszy, ale na linii to dwa zupełnie inne światy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos napisał/a:

Obrona Portugalii na tym turnieju spisuje się naprawdę nieźle

Taa... Pokazali dzisiaj podczas stałych fragmentów gry jak tracili bramki, co prawda przy 3-ciej powinien być odgwizdany faul, ale mimo wszystko obrona Portugalczyków była dziś fatalna.

Patrząc na to, że jeszcze bramki nie strzelił, a i nie wybija się jakoś specjalnie ponad resztę, to jak na jego możliwości wydaje się być bez formy.

Klose dziś zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Żadnej z tych drużyn nie kibicowałem, było mi to obojętne kto przejdzie dalej. Proponuję tylko C. Ronaldo popatrzeć na Podolskiego jak powinien grać lewoskrzydłowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Taa... Pokazali dzisiaj podczas stałych fragmentów gry jak tracili bramki, co prawda przy 3-ciej powinien być odgwizdany faul, ale mimo wszystko obrona Portugalczyków była dziś fatalna.
Klose dziś zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

To tylko potwierdza, że w sporcie nie ma nic pewnego. Przed meczem obrona portugalska spisywała się nieźle, Klose zaś był raczej niewybijającą się postacią, nie grał źle, ale też nie grał na swoim wysokim poziomie. Po meczu wszystko wygląda inaczej... i to jest całe piękno tej gry. Tak jak powiedział Frans Hoek: Futbol jest nieprzewidywalny.

Żadnej z tych drużyn nie kibicowałem, było mi to obojętne kto przejdzie dalej. Proponuję tylko C. Ronaldo popatrzeć na Podolskiego jak powinien grać lewoskrzydłowy.

Co do Crisa. Już bez przesady z tą jego krytyką. Mam dziwne wrażenie, że teraz ludzie oczekują od niego, że będzie mijał po 3-4 rywali, dwa razy okrąży bramkarza, wykona salto i strzeli z przewrotki do bramki. Już chyba podczas poprzedniego sezonu pokazał, że zawodnikiem jest świetnym, i tak jak nie przepadam za nim (dla mnie nigdy nie będzie piłkarzem kalibru Zidana czy też Ronaldo), zwłaszcza po ostatniej aferze z przenosinami do Realu, tak nie zgodzę się z Twoją oceną. Piłkarz który już bije rekordy wielkiego Manchesteru United, którego byli wielcy piłkarze określają mianem jednego z najlepszych na świecie, który ma pełne poparcie u Fergusona, nie może być piłkarzem słabym. To że dzisiaj nie wygrał meczu dla Portugalii to jeszcze nie dowód, że jest słaby. Z całym szacunkiem dla Podolskiego, którego osobiście bardzo lubię, ale do Crisa trochę mu brakuje. Gdyby był lepszy od niego, już dawno grałby w lepszym klubie. Przecież już na ostatnim Mundialu pokazał się z świetnej strony. A na razie grzeje ławę, w przeciętnym jak na Europę Bayernie. Dopiero teraz mówi się o jego przenosinach do Juve. Więc może bez przesady. Z Czechami Cris zagrał świetnie, z Turcją też dobry mecz. Dzisiaj zaliczył asystę, miał parę ładnych przejść. A fakt iż Niemcy zagrali świetny mecz, w połączeniu z fatalną dyspozycją obrony portugalskiej, to już rzeczy od niego niezależne.

Natomiast co do kibicowania. Dzisiaj kibicowałem Portugalii... i to dla mnie już koniec Euro. Trzy ekipy, którym kibicowałem, czyli Polska, Francja i Portugalia, zakończyły turniej. Teraz tylko chciałbym aby Euro wygrali Holendrzy albo ktoś z pary Chorwacja/Turcja.

Jeszcze a propo dzisiejszego meczu. Pierwsza połowa w miarę wyrównana, Niemcy mieli zwyczajnie więcej szczęścia pod bramką Portugalii. Druga połowa też w miarę wyrównana, początek dla Portugalii, potem kontrolę przejęli Niemcy, końcówka to ataki Portugalii. Brzydkie zachowanie Friedricha, po faulu na Crisie. Nikt mi nie wmówi, że stanął mu na stopie przypadkowo. Za to powinna być czerwona kartka. Gol Ballacka też trochę kontrowersyjny. Niemniej Niemcy sprawiali wrażenie bardziej dojrzałych piłkarsko momentami, i na zwycięstwo zasłużyli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.