Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Roshnise

Euro 2008

Moim zdaniem Mistrzem Euro2008 będzie:  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Hiszpania
      10
    • Niemcy
      3
    • Nie mam zdania
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Dla kibica się to liczy. A drużyna się liczy zwycięstwo, nie to czy będzie widowiskowo.

Tak jest dokładnie. Widać to na każdym kroku. Bo jeżeli na ten przykład na treningach ćwiczy sie udawanie faulu to już jest lekka przesada. I to nawet na treningach młodzieżowych drużyn.

Widowisko, tylko w meczach pokazowych, teraz piłką rządzi pieniądz.

Niestety nie tylko piłką, ale całym sportem. Okazało się, że można na tym zbić niezłą kasę to się rzucili inwestorzy i wygląda to tak jak wygląda.

Przecież kiedyś było nie do pomyślenia, żeby zawodnik nie chciał grać w reprezentacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
cała nadzieja w Holandii, która może zagra totalny futbol.

Nie liczyłbym Jarpenie na to;) Holendrzy już w kwalifikacjach pokazali, że dla nich liczy się końcowy efekt, a nie piękna gra. Stracili najmniej bramek ze wszystkich finalistów, ale też najmniej ich strzelili (bodaj tylko 15). Nawet w meczach ze słabymi ekipami strzelali po 1 bramce. Ostatnie lata pokazały, że turnieje wygrywa się rozumem a nie piękną grą. Cztery lata temu pięknie grali Holendrzy, Portugalczycy, Anglicy, Francuzi czy też Czesi, a wygrali Grecy. W tym roku LM wygrał grający na zero z tyłu Manchester, który w krajowej lidze czarował piękną grą (najwięcej strzelonych i najmniej straconych bramek). Włosi dwa lata temu na MŚ też nie zachwycali piękną grą. I wcale się nie zdziwię, jeśli na tych mistrzostwach znowu wygra ekipa najlepiej zorganizowana w obronie a wcale nie zachwycająca w ofensywie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Albinosie, ale pozwólcie mi oceniać gre po nie efektach, ale efektywności jakiejś drużyny, zawsze kibicuję drużynie grającej najbardziej widowiskowo nie licząc Polski, a potem Holandii.

Dwa pierwsze mecze nie były widowiskowe. Nudne dla mnie. Teraz oglądam Chorwacja : Austria i jest ciut lepiej niż wczoraj, bramka po karnym i Chorwacja ciągle w ataku, ciągle strzelają, mają rożne etc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na razie tak jak sądziłem, Czechy-Szwajcaria wyrównanie ale wygrali ci pierwsi; Portugalia-Turcja zdecydowanie dla tych pierwszych; raczej nudno dopiero pod koniec każdego z meczów robiło się ciekawiej, szczególnie pod koniec drugiego; na razie Chorwacja-Austria też tak jak sądziłem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No pod koniec połowy Austria nawet zyskała pewną przewagę. Ogólnie rzecz biorąc, gdybym był Chorwatem to bym się wstydził lekko. 5 drużyna w rankingu FIFA, ta drużyna która zatrzymała Anglię teraz męczy się ze słabiutką Austrią, a jedyną bramkę po karnym. :P

Nie zdziwię się jeżeli Austriacy zdołają wyrównać nawet, chociaż lepszej sytuacji niż tej pod koniec 1 połowy mieć pewnie nie będą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

A niechby Niemcy dołożyli Polakom 3:0. Kibicuję w tym meczu Niemcom. :P

I nie ma to nic wspólnego z patriotyzmem! :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

No i kolejny mecz wygrany niesłusznie. Chorwaci pierwszą połowę rozegrali całkiem nieźle, z tymże czasami dopuszczali Austriaków dość blisko bramki (ale większość strzałów Austriaków to był obraz nędzy i rozpaczy - zero precyzji). Druga połowa - całkowicie wycieńczona Chorwacja, Austriacy ciągle w natarciu. I chyba tylko przez własną nieudolność Austriacy niczego nie strzelili. Niezwykle agresywna obrona Chorwatów (łapanie przeciwnika w pasie to przesada). Generalnie powinno być co najmniej 1:1, choć ciekawe co by było, gdyby Austria grała w dziesiątkę. Zachowanie Pogatetza (choć w II połowie grał całkiem nieźle, jego krzyżowe podania były dobre) na żółtą kartkę zdecydowanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
No i kolejny mecz wygrany niesłusznie.

Kolejny? Portugalia i Czechy wygrały zasłużenie. Dzisiaj lepsza była Austria.

Faworyci nie zawodzą ciągle...

Mecz był najlepszy z tych 3. Austria w II połowie grała bardzo widowiskowo, mnóstwo akcji, strzałów, walki i determinacji, ładne widowisko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Kolejny? Portugalia i Czechy wygrały zasłużenie. Dzisiaj lepsza była Austria.

Akurat polemizowałbym co do meczu rozpoczynającego Euro. W drugiej połowie Czesi mieli coś koło dwóch sytuacji strzeleckich, dużo mniej niż Szwajcarzy. Pomijając już to, że Szwajcar trafił w poprzeczkę.

Jeszcze co do nudnego stylu dzisiejszego futbolu. Przypomniało mi się, że Leo miał powiedzieć swoim piłkarzom, żeby utrzymywali się jak najdłużej przy piłce. Jeśli oni mają piłkę, to przeciwnik jej nie ma. Tym samym nie może strzelić bramki, więc większe jest prawdopodobieństwo, że to właśnie Polacy strzelą bramkę. W najgorszym przypadku, gdy polska drużyna ma piłkę, będzie 0:0. Nowoczesna myśl taktyczna.

[ Dodano: 2008-06-08, 20:15 ]

Narya - czyżbyś był krewnym L. Podolskiego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Narya - czyżbyś był krewnym L. Podolskiego?

Nie, skąd to stwierdzenie? Nie mogę kibicować komu chcę tylko muszę kibicować jak wszyscy wokoło mnie polskiej drużynie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Nie mogę kibicować komu chcę tylko muszę kibicować jak wszyscy wokoło mnie polskiej drużynie?

Tak :P Chętnie dowiedziałbym się dlaczego Niemcy mają wygrać?

Nie, skąd to stwierdzenie?

A tak jakoś. Rodzina Podolskiego przyjeżdża z Polski, ma ponoć mieć polsko - niemiecką koszulkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.