Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Tankfan   

Biadolicie, a nawet się wam nie chce na to logicznie spojrzeć bo i po co nie? lepiej po biadolić jacy to Amerykanie źli bo nam za darmo nie chcą dać nawet lizaczka, a to jest tylko i wyłącznie nasza wina.

Ale żeby było jaśniej, chodzi o to że Amerykanie mają wrodzoną smykałkę do interesów i wrodzony pragmatyzm, dlatego doszli do takiego statusu jaki mają.

Natomiast nasz rząd nie umie się postarać i twardo negocjować więc tych Patriotów może nie będziemy mieć albo zamiast PAC-3 dostaniemy PAC-2... czyja to wina, nasza mości koledzy, tylko i wyłącznie nasza.

Amerykanie na inne kraje potrafią wydać mnóstwo pieniędzy, a nam nawet nie chcą pomóc w modernizacji armii

To odpowiedz sobie najpierw na pytanie jaką wartość mają nasze siły zbrojne, IDF, UKF same potrafiły zadbać o siebie i na swoim sprzęcie mieć całkiem niezłą wartość bojową, to Jankesi pomyśleli, są coś warci to ich wspomóżmy, chcemy czegoś więcej zacznijmy od siebie... chociaż Polaczek jak to zwykle po biadoli.

Dostaniemy patrioty, ale czy one nam zapewnią bezpieczeństwo

Polepszą możliwości obrony przeciw lotniczej... jaki może być inny wniosek? Oczywiście że polepszą.

, czy raczej tarcza je zwiększy?

Również, ktoś nim zaatakuje państwo w którym jest baza USA dwa razy zastanowi się nim zaatakuje.

W Iraku Bumar dostał tylko jakiś kontrakt jeden, a reszta..., chociaż byśmy dostali coś z Irackiej ropy, aby zmniejszyć jej ceny w Polsce, już nie mówiąc o wizach skoro został zniesione dla wielu krajów w Europie oprócz Polski, to się nazywa wdzięczność.

To nasza wina, mam być szczery? trzeba być skończonym idiota lub naiwniakiem jeśli wieży się że w polityce jest coś takiego jak wdzięczność.

Rotacyjnie i z możliwością na 4 miesiące w roku.... Bez komentarza...

Jeśli inaczej nie mogą, my nie kupujemy one są ich a mogą ich potrzebować gdzie indziej więc jest rotacja, ja nie widzę nic złego bo ważne że te 4 miesiące chociaż będą.

Do tego wrazie konfliktu to ta tarcza to jeden z pierwszych celów...

Dla samobójcy, Rosjanie nie mają interesu by atakować ją, rakiety z niej nie mają fizycznej możliwości przechwytywania ICBM z Rosji... ale gdzie tam potarzajmy za głupkowatą prasą, lewaczkami i Putinem wszyscy zgodnie że tak jest, nawet jakby sam Einstein powiedział odwrotnie nie :).

A w razie ataku konwencjonalnego na bazę w odwecie lądują w Polsce dywizje US.Army (to tak łopatologicznie wyjaśnione.)

Na Izrael chyba USA wydaje miliardy, a dla naszej armii by tak nie mogło wydać?

I dostaje te pieniądze z powrotem, IDF wydaje $ tylko na sprzęt made in USA, na ten robiony w Izraelu idą Szekle.

Do tego Obama w swojej wizycie w Europie wśród przyjaciół Ameryki naszego kraju nie uwzględnił.

Bo to typowy dupek z pacyfą na czole, oby wygrał McCain.

A i z tego, co wiem USA wydaje na armie rocznie 520 miliardów dolarów..., więc kilka baterii patriot dla nas chyba by nie zrobiło wrażenia na ich budżecie, a mogłoby pomyślnie dla obu stron zakończyć negocjacje.

Zrobiłoby, oni bardzo poważnie traktują te finanse, poza tym bardzo dużo wydają na same programy modernizacyjne różnych systemów uzbrojenia oraz wdrażanie systemu FCS.

Czy śmierć kilkunastu żołnierzy w Afganistanie i Iraku i utopienie kilkuset milionów(może nawet miliardów) na wysłanie tysięcy żołnierzy( z których setki po powrocie do domu mają zaburzenia psychiczne) na te bezsensowne wojny to nie jest strata?

To są ochotnicy, sami się tam pchają i wcale nie jest tak że wraca ich tylu z zaburzeniami... ale co to dla ciebie nie ;).

Teoretycznie został, ale zyski z tego niewielkie. Zresztą co nam po tych F-16 skoro wkrótce na potrzeby Euroarmii będzie trzeba(jeśli chcemy być w tej Euroarmii, a zarówno premier jak i prezydent chcą tego) kupować samoloty made in Europe.

Euroarmia moi mili to będzie zbieranina nie kompetentnych sił zbrojnych Niemiec, Francji Belgii i Holandii i iluś tam jeszcze krajów z czego tylko siły zbrojne UK będą stanowiły prawdziwą wartość bojową, i coś się tak tych F-16 uczepił, lepsze to od tego nie dorobionego gówna jakim jest Euro fighter Typhoon, poza tym ten syf nie samolot traci zainteresowanie a F-16C/D Block-52+ będący w 100% zintegrowany z systemami NATO może spokojnie wypełniać wiele zadań do których Typhoon nawet nie ma jeszcze opracowanych systemów.

Więc dam ci radę, nie znasz się, nie komentuj bo to (bez ataku osobistego do ciebie) żałosne.

Na Egipt Amerykanie wydają około 2 mld dolarów rocznie. I co z tego mają?

Brak wojen Egiptu z Izraelem, do tego uzależnili siły zbrojne Egiptu od swojej zbrojeniówki więc jeśli ci się nie podporządkują to zakręcamy kurek i wojskowi tracą możliwości a terroryści je zyskują... tak trudno doczytać cokolwiek na ten temat?

Ta tarcza to jakiś pic na wodę. Jeśli to ma być tarcza przeciw Korei Północnej to powinna ona być zlokalizowana gdzieś w Japonii, ponieważ rakiety balistyczne leciałyby do USA przez PAcyfik, a nie przez Azję, Europę i Atlantyk. Jeśli to ma być tarcza przeciw Syrii w celu obrony Izraela, to ja czarno to widzę, żeby taka rakieta zdążyła rozwalić pocisk balistyczny zanim ten doleci z Syrii do Izraela.

Ja pierniczę :P Ty wiesz o czym piszesz, bo jak dla mnie nie bardzo xD, Tarcza w Polsce chronić ma przed ICBM z Iranu których trajektoria przebiega idealnie nad Polską, przed Koreańczykami z północy chronią już wybudowane instalacje na Alasce i w środkowych Stanach, a Izrael sam ma swój system Arrow... wiesz co nie ośmieszaj się :P.

To może ma być to tarcza przeciw Iranowi? Nie ma pewności, że Iran posiada rakiety zdolne dolecieć do Izraela, a co dopiero do USA, na pewno Irańczycy nie mają też głowic jądrowych.

A mogą je mieć kiedyś tam, systemy defensywne buduje się z wyprzedzeniem by mogły być gotowe na zagrożenie kiedyś tam... wiesz co jak masz takie pierdoły to idź i wymaluj sobie pacyfę na czole :lol:.

Po za tym jak narazie to jest większe prawdopodobieństwo, że to Żydzi uderzą na Iran, a nie odwrotnie. Jaki Ci Irańczycy mieliby zresztą kogokolwiek zaatakować skoro w krajach sąsiadujących z nimi Afganistanu, Iraku, oraz państw nad Zatoką Perską jest około 300 000 żołnierzy. Trzeba być kompletnym idiotą, żeby wierzyć w to, że Iran zaatakuje kogokolwiek. Tarcza ta nie poprawi, więc naszego bezpieczeństwa, ponieważ kraje tzw. osi zła nikomu nie zagrażają.

Jasne nikomu nie zagrażają, teraz nie ale co za 5, 10 a może i 20 lat? zastanawiałeś się nad tym, NIE!!! bo jesteś krótkowzroczny jak i cała reszta przeciwników tego czy tamtego bo jest made in USA. Ja osobiście uważam że instalacje należałoby zbombardować już teraz, włącznie z pałacem prezydenckim w Iranie, tak zapobiegawczo.

Jedyne co nam przyniesie to popsucie i tak kiepskich relacji z Rosją.

I dobrze, niech sobie Rosjanie potupują nóżką, nie mam zamiaru patrzeć jak mój kraj będzie się ustawiał na dowolne życzenie kremla.

Wpisałem sobie w Wikipedię Patriot i wyczytałem, że zalecane jest, żeby wystrzelić 3 pociski po to , żeby zestrzelić 1 rakietę. Chcieliśmy chyba od Amerykanów 2 baterię PATRIOT-ów czyli w sumie 32 pociski. Starczyłoby nam to więc na zestrzelenie 10 a może nawet 11 rakiet. A Rosjanie ile posiadają rakiet bo zapomniałem? 3000?4000?5000? Żeby było śmieszniej to w najnowszych PATRIOT-ach jest coś nie tak z systemem swój-obcy i możliwe jest, że bateria zaczęłaby ostrzeliwać własną armię. Podsumowując PATRIOT to szajs i wiedzą to nawet Amerykanie, którzy opracowali już nowszą technologię. Skoro Amerykanie nie chcą nam dać czegoś co jest już przestarzałe, mało skuteczne i Amerykanom nie potrzebne, to widać dobrze gdzie nas mają Amerykanie. Dokładnie w tym samy miejscu gdzie ja mam administrację Busha :tongue: ;)

Te spec od uzbrojenia, takiś pewny swego, już wcześniej się ośmieszyłeś więc może zamilkniesz, jesteś żałosny, jak dla ciebie Patriot PAC-3 jest szajsem to ty jesteś dla mnie laik do potęgi, do wersje PAC-1 i PAC-2 miały problemy z komputerem, ale co tam dla ciebie, coś tam wyczytałeś sam nie bardzo wiedząc co i teraz głosisz prawdę objawioną wszem i wobec... daruj waść i wstydu se oszczędź.

Czyli według Ciebie każdy wróg Ameryki jest wrogiem pokoju i wolności? To dosyć odważna teza.

A ty masz klapki z pacyfką na oczach, widziałeś żeby USA wojowało z jakimś demokratycznym krajem... tylko nie wskazuj mi tu że kraje miały słowo demokracja w nazwie :lol:.

...... ale niestety popularna w Polsce,bałwochwalcze podejście do USA nie dostrzeganie okrucieństw dyktatorów w Gwatemali,Dominikanie,Chile i Argentynie gdzie klerykalne lub neoliberalne dyktatury militarystyczne były wspierane przez CIA,gdzie interesy USA były ważniejsze od interesów zwykłych ludzi.Gdzie szefowie CIA,sekretarze stanu USA będący wielkimi latyfundystami w tych krajach np.Gwatemala w obronie swoich interesów obalali legalne rządy i tworzyli krwawe dyktatury

I tylko uczmy się od nich, tak się buduje potęgę swojego kraju... tylko niestety, dziś popularne są głupie hasła równości itd. A potem się dziwują że bieda w kraju i że kraj taki marginalny się staje.

No, i to jest złe w postępowaniu Ameryki.

To jest postępowanie którego trzeba się uczyć, aby potem kraj był silny, tak jak wcześniej napisałem, dziś jest modne chyba takie bycie no za przeproszeniem polityczną ciotą jak UE którą wszyscy na około mogą wydymać a ona nawet nie wrzaśnie, przepraszam za takie słownictwo ale prawda jest jaka jest.

A teraz odniosę się jeszcze do Eurokorpusu, czemu jestem przeciw?

Bo, Polska będzie musiała wydawać miliardy na utrzymanie sił zbrojnych RP, sił Eurokorpusu, i teraz będą dwa programy szkoleń, dwie odmienne struktury, obydwa rodzaje sił zbrojnych będą miały inne uzbrojenie za co zabulimy europejskim firmom za szmelc bo będzie trzeba tylko euro sprzęt posiadać itd.

Fajnie nie, a do tego niska wartość bojowa Bundeswehry (sami poborowi w 80% Niemieckich sił zbrojnych do tego mający znikome doświadczenia bojowe) czy sił zbrojnych Francji, Włoch i wielu innych krajów a do tego uległość wobec Brukseli... ale cóż jeśli sami chcemy sobie samobója strzelić, ok fajnie, super... tylko potem nie narzekajcie że wyszło jak zwykle i Eurokorpus nadaje się tylko na parady ku czci powstania sił zbrojnych związku socjalistycznych republik europejskich :lol:.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcin29   

Nie mamy się na kim wzorować?Czy koniecznie musimy być 51 stanem USA.I to wieczne gadanie o walce z czerwonymi np. abp.Romero?

WOLNOŚĆ,RÓWNOŚĆ,BRATERSTWO

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Nie, nie o to mi chodziło. tak się dziwnie składa, że główni wrogowie Ameryki - np. Iran. Korea Północna - to kraje których nie można nazwać normalnymi. Niestety, ale w tym przypadku USA to "mniejsze zło".

Korea to faktycznie kraj nienormalny, jednakże Iran to z wyjątkiem grupki zwariowanych ludzi

całkiem normalny kraj. Odbywają się tam normalne wybory(które są bardziej demokratyczne niż choćby te sfałszowane wybory w USA z 2000 roju)istnieje tam wprawdzie cenzus moralności, który skreśla najbardziej liberalnych polityków, jednak ma to nie wielki wpływ na Irańczyków, liberalni politycy cieszą się tam małym poparciem i to jest fakt.

resztą, dzieki USA nie ma też czerwonego :D ale to już się przedawniło. ;)

Czyżby Chiny przestały istnieć :shock:

Biadolicie, a nawet się wam nie chce na to logicznie spojrzeć bo i po co nie? lepiej po biadolić jacy to Amerykanie źli bo nam za darmo nie chcą dać nawet lizaczka, a to jest tylko i wyłącznie nasza wina.

Ale żeby było jaśniej, chodzi o to że Amerykanie mają wrodzoną smykałkę do interesów i wrodzony pragmatyzm, dlatego doszli do takiego statusu jaki mają.

Natomiast nasz rząd nie umie się postarać i twardo negocjować więc tych Patriotów może nie będziemy mieć albo zamiast PAC-3 dostaniemy PAC-2... czyja to wina, nasza mości koledzy, tylko i wyłącznie nasza

Bełkot. Najpierw piszesz, że Amerykanie mają wrodzoną smykałkę do interesów i są pragmatykami, a potem piszesz, ze nasz rząd powinien twardo negocjować. Skoro Amerykanie mają tą swoją zdolność do robienia dobrych la nich interesów to dlaczego mieliby ulec twardym żądaniom strony polskiej, skoro mogą postawić tarczę, w krajach, które niczego nie żądają w zamian? Nasz rząd podobno zażądał długoletniego wsparcia naszej armii uzbrojeniem za 20 mld $, to jest dla Ciebie dowód na miękkość naszego rządu?

To odpowiedz sobie najpierw na pytanie jaką wartość mają nasze siły zbrojne, IDF, UKF same potrafiły zadbać o siebie i na swoim sprzęcie mieć całkiem niezłą wartość bojową, to Jankesi pomyśleli, są coś warci to ich wspomóżmy, chcemy czegoś więcej zacznijmy od siebie... chociaż Polaczek jak to zwykle po biadoli.

Nie chce strzelić jakiejś głupoty, Ale wydaję mi się, że Anglicy wydają na swoją armię około 30 mld euro rocznie, czyli 100 mld złotych, my wydajemy 20 z hakiem, uważasz więc że powinniśmy zwiększyć budżet MON-u o 75 mld złotych? Tylko skąd brać na to pieniądze?

Polepszą możliwości obrony przeciw lotniczej... jaki może być inny wniosek? Oczywiście że polepszą.

Jedna bateria Patriotów zatrzyma 5-6 rakiet wroga, jeśli wróg dysponuje tysiącami rakiet, to wpływ takiej baterii na naszą obronność będzie tak znikomy, że można powiedzieć, że żaden.

Również, ktoś nim zaatakuje państwo w którym jest baza USA dwa razy zastanowi się nim zaatakuje.

Polska nie ma żadnych wrogów, tarcza może doprowadzić, że wkrótce będziemy musieli mieć taka rocznicę jaką dzisiaj mają londyńczycy. Polska jest członkiem UE i NATO, więc sma tarcza i obecność garstki Amerykanów nie wpłyną znaczącą na obronność naszego kraju przed atakiem z innego państwa, za to na pewno pogorszymy swoje stosunki z Rosją i staniemy się celem dla terrorystów.

To nasza wina, mam być szczery? trzeba być skończonym idiota lub naiwniakiem jeśli wieży się że w polityce jest coś takiego jak wdzięczność.

Mogę się zgodzić tylko co do tego, że ktoś jest idiotą lub naiwniakiem, jeśli wieży ;)

PostWysłany: Dzisiaj 14:25 Temat postu:

Biadolicie, a nawet się wam nie chce na to logicznie spojrzeć bo i po co nie? lepiej po biadolić jacy to Amerykanie źli bo nam za darmo nie chcą dać nawet lizaczka, a to jest tylko i wyłącznie nasza wina.

Ale żeby było jaśniej, chodzi o to że Amerykanie mają wrodzoną smykałkę do interesów i wrodzony pragmatyzm, dlatego doszli do takiego statusu jaki mają.

Natomiast nasz rząd nie umie się postarać i twardo negocjować więc tych Patriotów może nie będziemy mieć albo zamiast PAC-3 dostaniemy PAC-2... czyja to wina, nasza mości koledzy, tylko i wyłącznie nasza.

Cytat:

Amerykanie na inne kraje potrafią wydać mnóstwo pieniędzy, a nam nawet nie chcą pomóc w modernizacji armii

To odpowiedz sobie najpierw na pytanie jaką wartość mają nasze siły zbrojne, IDF, UKF same potrafiły zadbać o siebie i na swoim sprzęcie mieć całkiem niezłą wartość bojową, to Jankesi pomyśleli, są coś warci to ich wspomóżmy, chcemy czegoś więcej zacznijmy od siebie... chociaż Polaczek jak to zwykle po biadoli.

Cytat:

Dostaniemy patrioty, ale czy one nam zapewnią bezpieczeństwo

Polepszą możliwości obrony przeciw lotniczej... jaki może być inny wniosek? Oczywiście że polepszą.

Cytat:

, czy raczej tarcza je zwiększy?

Również, ktoś nim zaatakuje państwo w którym jest baza USA dwa razy zastanowi się nim zaatakuje.

Cytat:

W Iraku Bumar dostał tylko jakiś kontrakt jeden, a reszta..., chociaż byśmy dostali coś z Irackiej ropy, aby zmniejszyć jej ceny w Polsce, już nie mówiąc o wizach skoro został zniesione dla wielu krajów w Europie oprócz Polski, to się nazywa wdzięczność.

To nasza wina, mam być szczery? trzeba być skończonym idiota lub naiwniakiem jeśli wieży się że w polityce jest coś takiego jak wdzięczność.

Cytat:

Rotacyjnie i z możliwością na 4 miesiące w roku.... Bez komentarza...

Jeśli inaczej nie mogą, my nie kupujemy one są ich a mogą ich potrzebować gdzie indziej więc jest rotacja, ja nie widzę nic złego bo ważne że te 4 miesiące chociaż będą.

Patrioty są powolutku wycofywane z armii amerykańskiej, czyli amerykanie już ich nie potrzebują, skoro ich nie potrzebują to skoro w zamian za oddanie 1 czy 2 baterii mieliby dostać zgodę na budowę tarczy to ich niezgoda jest irracjonalna.

PostWysłany: Dzisiaj 14:25 Temat postu:

Biadolicie, a nawet się wam nie chce na to logicznie spojrzeć bo i po co nie? lepiej po biadolić jacy to Amerykanie źli bo nam za darmo nie chcą dać nawet lizaczka, a to jest tylko i wyłącznie nasza wina.

Ale żeby było jaśniej, chodzi o to że Amerykanie mają wrodzoną smykałkę do interesów i wrodzony pragmatyzm, dlatego doszli do takiego statusu jaki mają.

Natomiast nasz rząd nie umie się postarać i twardo negocjować więc tych Patriotów może nie będziemy mieć albo zamiast PAC-3 dostaniemy PAC-2... czyja to wina, nasza mości koledzy, tylko i wyłącznie nasza.

Cytat:

Amerykanie na inne kraje potrafią wydać mnóstwo pieniędzy, a nam nawet nie chcą pomóc w modernizacji armii

To odpowiedz sobie najpierw na pytanie jaką wartość mają nasze siły zbrojne, IDF, UKF same potrafiły zadbać o siebie i na swoim sprzęcie mieć całkiem niezłą wartość bojową, to Jankesi pomyśleli, są coś warci to ich wspomóżmy, chcemy czegoś więcej zacznijmy od siebie... chociaż Polaczek jak to zwykle po biadoli.

Cytat:

Dostaniemy patrioty, ale czy one nam zapewnią bezpieczeństwo

Polepszą możliwości obrony przeciw lotniczej... jaki może być inny wniosek? Oczywiście że polepszą.

Cytat:

, czy raczej tarcza je zwiększy?

Również, ktoś nim zaatakuje państwo w którym jest baza USA dwa razy zastanowi się nim zaatakuje.

Cytat:

W Iraku Bumar dostał tylko jakiś kontrakt jeden, a reszta..., chociaż byśmy dostali coś z Irackiej ropy, aby zmniejszyć jej ceny w Polsce, już nie mówiąc o wizach skoro został zniesione dla wielu krajów w Europie oprócz Polski, to się nazywa wdzięczność.

To nasza wina, mam być szczery? trzeba być skończonym idiota lub naiwniakiem jeśli wieży się że w polityce jest coś takiego jak wdzięczność.

Cytat:

Rotacyjnie i z możliwością na 4 miesiące w roku.... Bez komentarza...

Jeśli inaczej nie mogą, my nie kupujemy one są ich a mogą ich potrzebować gdzie indziej więc jest rotacja, ja nie widzę nic złego bo ważne że te 4 miesiące chociaż będą.

Cytat:

Do tego wrazie konfliktu to ta tarcza to jeden z pierwszych celów...

Dla samobójcy, Rosjanie nie mają interesu by atakować ją, rakiety z niej nie mają fizycznej możliwości przechwytywania ICBM z Rosji... ale gdzie tam potarzajmy za głupkowatą prasą, lewaczkami i Putinem wszyscy zgodnie że tak jest, nawet jakby sam Einstein powiedział odwrotnie nie :P .

A w razie ataku konwencjonalnego na bazę w odwecie lądują w Polsce dywizje US.Army (to tak łopatologicznie wyjaśnione.)

Czy Ty w ogóle wiesz co to jest terroryzm, albo wojna handlowa? Mam wrażenie, że dla Ciebie jedyną metodą zaszkodzenia innemu krajowi jest wysłanie armii do tego kraju.

XIX wieczne rozumowanie...

I dostaje te pieniądze z powrotem, IDF wydaje $ tylko na sprzęt made in USA, na ten robiony w Izraelu idą Szekle.

Czyli Żydzi mogą dostać dolary po to, żeby za nie kupić amerykańskie sprzęt, a nam Amerykanie nie mogą dać tych dolarów po to, żeby kupić sprzęt made in USA? Twoja logika nie trzyma się kupy.

Bo to typowy dupek z pacyfą na czole,

Bardzo merytoryczna ocena.

oby wygrał McCain.

Jeśli wygra niech Bóg ma nas w swojej opiece.

Zrobiłoby, oni bardzo poważnie traktują te finanse, poza tym bardzo dużo wydają na same programy modernizacyjne różnych systemów uzbrojenia oraz wdrażanie systemu FCS.

He he widzę, że i o finansach USA kolega nie ma zielonego pojęcia, mimo to zabierasz głos w sprawie na której się nie znasz. radziłbym Ci poczytać o zadłużeniu USA i ich deficycie budżetowym, a potem dopiero wymyślał zwroty typu ,,oni bardzo poważnie traktują te finanse''

To są ochotnicy, sami się tam pchają i wcale nie jest tak że wraca ich tylu z zaburzeniami... ale co to dla ciebie nie

To są przede wszystkim ludzie i Polacy, których mi po prostu szkoda, bo ich śmierć jest bezsensowna. A co do tego, czy po wojnie wraca się z zaburzeniami to pewnie podobnie jak ja czytałeś na temat parę opracować naukowych, bo ja bym nie wydawał takich autorytatywnych sądów nt. kwestii o których nic nie czytałem.

Euroarmia moi mili to będzie zbieranina nie kompetentnych sił zbrojnych Niemiec, Francji Belgii i Holandii i iluś tam jeszcze krajów z czego tylko siły zbrojne UK będą stanowiły prawdziwą wartość bojową, i coś się tak tych F-16 uczepił, lepsze to od tego nie dorobionego gówna jakim jest Euro fighter Typhoon, poza tym ten syf nie samolot traci zainteresowanie a F-16C/D Block-52+ będący w 100% zintegrowany z systemami NATO może spokojnie wypełniać wiele zadań do których Typhoon nawet nie ma jeszcze opracowanych systemów.

Więc dam ci radę, nie znasz się, nie komentuj bo to (bez ataku osobistego do ciebie) żałosne.

Ja też dam Ci radę skoro nie znasz się to się nie kompromituj, bo każdy ekspert od lotnictwa powie Ci, że Eurofighery są lepsze od F-16.

Faktycznie te nie kompetentne siły z Europy nie mają takich osiągnięć jak Korea, Wietnam Somalia czy teraz Irak i Afganistan :tongue:

Brak wojen Egiptu z Izraelem, do tego uzależnili siły zbrojne Egiptu od swojej zbrojeniówki więc jeśli ci się nie podporządkują to zakręcamy kurek i wojskowi tracą możliwości a terroryści je zyskują... tak trudno doczytać cokolwiek na ten temat?

Buahaha sprawienie, że po raz pierwszy od powstania państwa Izrael Arabowie, mają broń taką samą jak Izreal, uważasz za korzyść? Amerykanie odcięli pomoc finansową dla Nasera i jakoś nie przeszkodziło mu to toczyć wojny z Żydami, więc twierdzenie że to dotacje amerykańskie sprawiły, że nie ma wojen egispko-izraelskich to kompromitacja i sam nie wiem co jest wiekszą kompromitacją, czy to, czy może twierdzenie, że pomoc amerykańska w wysokości ułamka wydatków obronnych Egiptu uzależniły siły zbrojne Egiptu od USA. Masz rację dla jednego z nas za trudno było o tym poczytać. Całę szczęście, że tą osobą nie jestem ja :)

Ja pierniczę :lol: Ty wiesz o czym piszesz, bo jak dla mnie nie bardzo xD, Tarcza w Polsce chronić ma przed ICBM z Iranu których trajektoria przebiega idealnie nad Polską, przed Koreańczykami z północy chronią już wybudowane instalacje na Alasce i w środkowych Stanach, a Izrael sam ma swój system Arrow... wiesz co nie ośmieszaj się :lol:

To Ty się kolego ośmieszasz, bo skoro ta tarcza ma ochraniać USA, a irańskie iCBM dolatują tylko do Polski, to ta tarcza w żaden sposób nie może chronić usa przed czymś co nie ma szans dolecieć do USA. Po za tym dlaczego Irańczycy mieliby siędecydować na taki samobójczy krok jakim byłoby zaatakowanie Izraela albo USa.

A mogą je mieć kiedyś tam, systemy defensywne buduje się z wyprzedzeniem by mogły być gotowe na zagrożenie kiedyś tam... wiesz co jak masz takie pierdoły to idź i wymaluj sobie pacyfę na czole :lol:

To może w każdym kraju świata zamontujemy taką tarczę bo przecież kiedyś ,,ktoś może je kiedyś tam mieć''. Weź się czlwoieku nie kompromituj.

Jasne nikomu nie zagrażają, teraz nie ale co za 5, 10 a może i 20 lat? zastanawiałeś się nad tym, NIE!!! bo jesteś krótkowzroczny jak i cała reszta przeciwników tego czy tamtego bo jest made in USA. Ja osobiście uważam że instalacje należałoby zbombardować już teraz, włącznie z pałacem prezydenckim w Iranie, tak zapobiegawczo.

Tak zapobiegawczo to ja bym Cię w psychiatryku zamknął :P Czy Ty masz jakiekolwiek pojęcie o Iranie? Jaki cel miałby mieć ten kraj atakując kogokolwiek?

I dobrze, niech sobie Rosjanie potupują nóżką, nie mam zamiaru patrzeć jak mój kraj będzie się ustawiał na dowolne życzenie kremla.

To przyłącz się do Leppera, jak nam zaczną Rosjanie sprzedawać ropę po 250 $ za baryłkę to będziesz mógł z nim poprotestować na wysokie ceny benzyny. I TY śmiesz mi zarzucać krótkowzroczność?

Te spec od uzbrojenia, takiś pewny swego, już wcześniej się ośmieszyłeś więc może zamilkniesz, jesteś żałosny, jak dla ciebie Patriot PAC-3 jest szajsem to ty jesteś dla mnie laik do potęgi, do wersje PAC-1 i PAC-2 miały problemy z komputerem, ale co tam dla ciebie, coś tam wyczytałeś sam nie bardzo wiedząc co i teraz głosisz prawdę objawioną wszem i wobec... daruj waść i wstydu se oszczędź.

Ty spec od wszystkiego, skoro Amerykanie chcą nam dać PAC-2 to co mnie obchodzi PAC-3? Zresztą sami Amerykanie przygotowują jeszcze nowszy system. Ale Ty oczywiście, wiesz lepiej od Amerykanów co oni uznają za dobrą broń a co za niewystarczającą.

Szkoda mojego czasu na osobę, której wydaje się, że wie wszystko o wszystkim, a tak naprawdę g... wiesz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Panowie bardzo proszę o zachowanie spokoju. Naprawdę tak trudno prowadzić dyskusję bez "jeżdżenia po sobie"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Chciałbym przeprosić za zbyt ostry ton mojego ostatniego postu. Jeśli mogę powiedzieć coś na swoje usprawiedliwienie to choć mimo tego, że jak zapewne zauważyliście nie jestem osobą, która ma moralne prawo krytykowania kogokolwiek za używanie mocnego języka w dyskusjach to jednak nigdy nie używałem w dyskusji określeń typu ,,dupek'' czy ,,ciota'' ,,idiota'' dlatego mam nadzieję, że rozumiecie, że użycie takich określeń przez Tankfana mnie wkurzyło i użyłem słów, za które jeszcze raz chciałbym przeprosić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Ja również chcę przeprosić, czasami za mocno reaguje na coś co mnie drażni, w4w podaje rękę na zgodę, tym nie mniej nadal uważam że przynajmniej na sprawy stricte związane z techniką wojskową nie masz zielonego pojęcia i tyle.

Co do moich przekonań są jakie są, jestem za tarczą bo bezpośrednio wpływa negatywnie na naszych wrogów (naszej strony barykady) i tyle.

Czy uważam źle, nie wiem, może tak może nie ale czy to ważne? nie.

Tak więc przepraszam za mój wybuch lecz czasami pewnych rewelacji które mijają sie z prawdą zdzierżyć nie potrafię.

Przepraszam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To, że Niemcy czy Francja czasem mają stanowisko prorosyjskie czy zdawałoby się antyamerkańskie to kwestia jest jasna o co chodzi - gaz i ropę z Rosji. Przecież nie z USA której zasoby nie starczają dla samej siebie. To też tłumaczy reakcje Francji czy Niemiec na amerykańskie przejęcie wpływów w Iraku. Wojna w Iraku ukazała prawdziwe sojusze - poza ONZ i NATO - USA z UK i Polską oraz Rosja z zależną od jej ropy Niemcami i Francją. Nie wspomnę o Chinach u których USA ma wielkie długi a które też są chyba zależne od ruskiej ropy. Teraz wojny toczą się głównie o ropę, gaz i trasy ich przesyłu. Czeczenia, Gruzja, Irak może niedługo Iran. Rodzajem nowej zimnej wojny są Gazociąg Północny omijający Polskę i tarcza antyrakietowa. Reszta jest tylko wojną informacyjną - kto jest tym złym agresorem, kto ma bardziej brutalne metody itp. Opanowanie przez USA jak największych terenów roponośnych to ich być albo nie być w przeciwieństwie do Rosji która ma jej dużo.

I tak cały świat jest Ameryką jak spiewa jeden zespół "we are living in America, Coca Cola is wunderbar" bo amerykański styl życia, język angielski i firmy już dawno rządzą całym światem. Antyamerkanizm jest tworzony prze polityków i tylko ich dotyczy. Większość ludzi na całym świecie lubi USA ale może np. nie lubic Busha. Wszyscy w globalnej wiosce oglądamy amerykańskie filmy, wszędzie są Mac Donaldy, Coca Cola itp. Jak ostatnio jest kryzys na giełdzie w Nowym Jorku to potem jest on na wszystkich giełdach świata.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
Opanowanie przez USA jak największych terenów roponośnych to ich być albo nie być w przeciwieństwie do Rosji która ma jej dużo.
Przecież nie z USA której zasoby nie starczają dla samej siebie.

O przepraszam, z tego co mi wiadomo to USA nawet z bliskiego wschodu nie importują większości ropy dla siebie tylko używają tego co mają + z najbliższych okolic (aczkolwiek mogę się mylić), bliski wschód to tylko niestety bardzo zasobny w ropę rejon który jest bardzo zapalny a przez to często ceny ropy skaczą w górę jak szalone.

A sympatie już obecnie głównie Niemiec do Rosji wynikają raczej z mylnego przeświadczenia polityków tego kraju że Rosja to super mocarstwo, otóż nie, to tylko mocarstwo i to na prawdziwie glinianych nogach, militarnie ten kraj budzi respekt posiadaniem jedynie broni atomowej (no dobra też liczbami swoich wojsk) a ma także bardzo duże problemy. Poza tym Rosyjscy "wodzowie" popełniają błąd opierając wszystko jedynie na karcie z napisem surowce naturalne, w efekcie ich kraj nie rozwija się za bardzo.

A do tego wszystkiego jakby na złość anty amerykanistom, USA dalej jest światowym supermocarstwem któremu nikt faktycznie nie podskoczy (równa się to samobójstwu), mimo wielu problemów jakie ostatnio przechodzi ten kraj to i tak nie jest fatalnie, oczywiście rząd i ekonomiści (oraz inni mądrzy ludzie) muszą pracować aby nie zajrzał na Wall Street drugi krach i miejmy nadzieję że jednak nie zajrzy.

Ponadto mimo wszystko jednak powinno się pokładać większe nadzieje na to że nowym prezydentem tego kraju zostanie McCain, już od dawna pokazuje że jest nie tylko doświadczonym politykiem a do tego człowiekiem twardym ale nie jest też takim bufonem jak święty już co dla niektórych Obama który zdaniem moim i nie tylko (rzesza ludzi i to nie koniecznie pro amerykańskich tak twierdzi) nie nadaję się kompletnie na przywódcę supermocarstwa... zresztą jak dla mnie to on nawet na przywódcę Burkina Faso by się nie nadawał. :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
O przepraszam, z tego co mi wiadomo to USA nawet z bliskiego wschodu nie importują większości ropy dla siebie tylko używają tego co mają + z najbliższych okolic (aczkolwiek mogę się mylić), bliski wschód to tylko niestety bardzo zasobny w ropę rejon który jest bardzo zapalny a przez to często ceny ropy skaczą w górę jak szalone.

Możesz mieć trochę racji ale chodziło mi o dłuższą perspektywę czasową np. klkudziesięciu lat, potrzeby gospodarki USA są ogromne i jeśli korzysta tylko z własnych zasobów to byłoby to nierozsądne, lepiej zostawić to na czarną godzinę gdy wyczerpią się zasoby prawie na całym swiecie (może to nastapić szybciej niż myślimy) i ceny będą kosmiczne a wyznaczać je będzie np. Rosja - 2 miejsce po Arabii w ilości światowych zasobów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcin29   

Nie zapominajmy że w regionach gdzie wystepował ukryty kolonializm USA np. Filipiny,Kuba,Gwatemala,Dominikana,państwa te były dotknięte nie tylko wyczynami głów państw z woli Jankesów ale również ekspedycjami karnymi USArmy np. w Nikaragui w 1929,Gwatemala,Kuba,utrzymywanie baz wbrew woli tych narodów.Nie każdy musi kochać imperialistów tylko dlatego że to "milusiński" Wujek Sam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

A ty Marcinie nie zapominaj że twoja ukochana Europa nie była wcale lepsza, ba posunę się do stwierdzenia że europejczycy w tym ty i ja to najgorsi mordercy i zbrodniarze w dziejach ludzkości!

Ot Hitler, wymyślenie przez Brytyjczyków obozów koncentracyjnych, dwie wojny światowe, ciągłe żarcie się między sobą, Bałkany.

Widzisz Marcinie, Amerykanie przy nas Europejczykach to potulne baranki.

Jak dla mnie to po prostu uwziąłeś się na USA bo to jest modne i trafia do ciebie jako człowieka młodego, ja też jestem młody ale patrzę na świat realistycznie i obiektywnie a nie jak ty że wszystko co USA to jest fuj i be. Ot widzisz cierpisz na fascynację populizmem w formie dziś jakże popularnego wśród młodych ludzi anty amerykanizmu.

USA wszelkie swoje działania, nazwijmy je już imperialne jak ty to lubisz określać, wykonuje z przyczyn bardzo przyziemnych i całkowicie normalnych.

Obywatele tego kraju jak każdego innego a także jego przywódcy chcą aby ów kraj, to jest USA było hegemonem, dlatego też pragmatycznie dbają o interes tego kraju, nie wiem, może nie potrafisz tego zrozumieć bo cały czas przed oczami masz puste moralistyczne hasełka, bandy moralistów którzy wcale lepsi nie są a ponadto dla mnie sam takim moralistą jesteś.

Tak dużo mówisz o miłości, pokoju, poszanowaniu takich czy innych praw a ciekawy jetem czy sam czynisz tak w praktyce, w zwykłym życiu... zapewne nie, lepiej przed monitorem tak wypisywać i się dowartościowywać nie prawd aż ;) ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   
Widzisz Marcinie, Amerykanie przy nas Europejczykach to potulne baranki.

Amrykanie wywodza sie w wiekszosci z Europejczykow. Podobno.

Jak dla mnie to po prostu uwziąłeś się na USA bo to jest modne i trafia do ciebie jako człowieka młodego, ja też jestem młody ale patrzę na świat realistycznie i obiektywnie a nie jak ty że wszystko co USA to jest fuj i be. Ot widzisz cierpisz na fascynację populizmem w formie dziś jakże popularnego wśród młodych ludzi anty amerykanizmu.

Chcialbym zwrocic uwage, ze starsi rowniez nie zawsze kochaja Ameryke

tak jak powinni.

Obywatele tego kraju jak każdego innego a także jego przywódcy chcą aby ów kraj, to jest USA było hegemonem, dlatego też pragmatycznie dbają o interes tego

" Obywatele tego kraju".......:wink:)))......." dbaja o interesy tego"

No wlasnie.

Jak sami dbaja, to po co im cudza pomoc ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcin29   

Rozmawiałem kiedyś z Jankesem-alterglobalistą,powiedział mi wtedy troche ironicznie że wielu amerykanów nie ma zamiaru umierać za polityke imperialną Busha i jego korporacyjnych i fundamentalistycznych sojuszników z Pasa Biblijnego,role mięsa armatniego i wykonawcy brudnej roboty zostawia Polakom,którzy są bardziej proamerykańscy od Amerykanów.Rozmawiałem po wielkim demo w LA na którym 500 000 ludzi protestowało przeciw okupacji Iraku,w Rzymie ponad 200 000,Paryżu i Londynie po 200 000 ,w Warszawie 300 osób.To pokazuje że modny w Polsce jest raczej ślepy proamerykanizm.Co do krytycznego podejścia do USA to nie wiek lecz wiedza i krytycyzm pozwalają dostrzec hipokryzje i egoistyczny imperializm,no chyba że wiedze czerpie się bezkrytycznie z korporacyjnych mediów.

Na koniec anegdota.Alterglobaliści i przedstawiciwle korporacyjnego biznesu postanowili wystawić po jednym biegaczu którzy w maratonie rostrzygną spory,na linie startu przybywają dwaj biegacze,startują,biegną,biegną pierwszy przybiega alterglobalista a za nim kapitalista.

Komentator TVN 24 komentuje: "Tak jak się spodziewaliśmy alterglobalista zajął hańbiące przedostatnie miejsce,przedstawiciel korporacji zajął zaszczytne drugie miejsce"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   
Na koniec anegdota.Alterglobaliści i przedstawiciwle korporacyjnego biznesu postanowili wystawić po jednym biegaczu którzy w maratonie rostrzygną spory,na linie startu przybywają dwaj biegacze,startują,biegną,biegną pierwszy przybiega alterglobalista a za nim kapitalista.

Komentator TVN 24 komentuje: "Tak jak się spodziewaliśmy alterglobalista zajął hańbiące przedostatnie miejsce,przedstawiciel korporacji zajął zaszczytne drugie miejsce"

To byl swego czasu popularny dowcip z innymi aktorami.

Regan odwiedza Kreml i proponuje Brezniewowi wyscig wokol Kremla. Regan

wygrywa. Nazajutrz w "Prawdzie" wstepniak :Pierwszy Sekretarz Komitetu

Centralnego Komunistycznej Partii ZSRR, Przewodniczacy Wierchownego Sowieta,

Trzykrotny Bohater Sowjeckowo Sojuza,....itd....Towarzysz Leonid Ilicz Brezniew zajal

podczas wczorajszego wyscigu wyscigu wokol Kremla znakomita druga pozycje.

Amerykanski przedstawiciel, Regan, musial sie zadowolic miejscem

przedostatnim....

Czasy sie zmieniaja.....:wink:)))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
Rozmawiałem kiedyś z Jankesem-alterglobalistą,powiedział mi wtedy troche ironicznie że wielu amerykanów nie ma zamiaru umierać za polityke imperialną Busha i jego korporacyjnych i fundamentalistycznych sojuszników z Pasa Biblijnego,role mięsa armatniego i wykonawcy brudnej roboty zostawia Polakom,którzy są bardziej proamerykańscy od Amerykanów.Rozmawiałem po wielkim demo w LA na którym 500 000 ludzi protestowało przeciw okupacji Iraku,w Rzymie ponad 200 000,Paryżu i Londynie po 200 000 ,w Warszawie 300 osób.To pokazuje że modny w Polsce jest raczej ślepy proamerykanizm.Co do krytycznego podejścia do USA to nie wiek lecz wiedza i krytycyzm pozwalają dostrzec hipokryzje i egoistyczny imperializm,no chyba że wiedze czerpie się bezkrytycznie z korporacyjnych mediów.

A czemuż to pro amerykanizm ma być ślepy, kolego to że ktoś jest pro amerykański i to że USA są bo są nie oznacza że można bezkarnie się na nich wyżywać tak jak ty to czynisz. To jest właśnie syndrom pseudo lepszości europejczyków nad naszymi młodszymi kuzynami zza oceanu. Sami wyrządziliśmy wiele krzywd natomiast wyżywamy się na młodszym od naszych kraju, czemu? Mam na to taką swoją małą opinię, jesteśmy sfrustrowani tym że oni wyrośli na supermocarstwo zaś my jesteśmy w drugiej lidze, tym jesteś sfrustrowany także ty Marcinie, jesteś również hipokrytą :?, nie wierzę bowiem że nie postępowałbyś podobnie, tzn. nie był byś znienawidzonym przez siebie imperialistą. Taka jest ludzka natura, takie jest człowieczeństwo że silniejszy podbije i będzie kontrolował słabszego.

Jednakże ty z kolei nie widzisz przez swoje zaślepienie że imperializm ma też swoje dobre strony, jeżeli dana sytuacja się odpowiednio potoczy kraj ogarnięty strefą wpływów nie totalitarnego imperium może wyrosnąć na lokalną potęgę jeśli warunki na to pozwalają, popatrz na Japonię i Niemcy po IIWŚ, Koreę po wojnie, teraz Irak ma szansę stać się lokalnym mocarstwem w które stany zjednoczone wpompują fundusze aby stał się przeciwwagą dla Iranu w rejonie... Teraz odpowiedz mi szczerze czy według ciebie kraj ten na to nie zasługuje, pomińmy już te fałszywe wzniosłe hasełka którymi lubisz rzucać na prawo i lewo ale z punktu widzenia czystej i zimnej kalkulacji.

A propos tych protestów, widać ile warte jest zdanie pacyfistów, znakomita większość społeczeństw jest za rządem tudzież za państwem a nie zdaniem bandy głupków którzy poddali by własny kraj w sytuacji zagrożenia wrogowi. Już nie pomnę o tym że twoi ukochani pacyfiści, alterglobaliści czy też anty globaliści używają coraz częściej przemocy, również w stosunku do sił porządkowych pilnujących porządku na wiecach (są zdjęcia dość szeroko dostępne) oraz besztający z błotem żołnierzy biorących udział na misjach, nazywając ich od najgorszych. Dziwisz się dalej czemu nie popieram tego bydła?

Amrykanie wywodza sie w wiekszosci z Europejczykow. Podobno.

Nie przeczę temu, pytanie czemu emigrowali? Również przez to że w europie wcale nie było i nadal nie jest fajnie, owszem emigrowali tam również idioci, zresztą idioci wszędzie się znajdą, tym nie mniej Ameryka mając swoje problemy, których wiele jest podobnych do naszych nie posiada wielu naszych wad, często dość patologicznych jak pseudo kibice, ktoś powie że niby nic ale jednak, tam na mecz można iść spokojnym że nie dostanie się w łeb od tępego karka a u nas, w europie tak przyjemnie już nie bywa.

Dlatego nadal uważam że posądzanie USA o wszystko co najgorsze a kompletne pomijanie wychyleń innych narodów podchodzi już pod szowinizm, chamstwo, skrajną nie sprawiedliwość i zwykłą nienawiść.

Dlatego też tak głośno nie zgadzam się z duperelami które z takim zapałem wypisuje Marcin.

Dlatego apeluje do niego, aby mówił również o zbrodniach, wychyleniach itp. nie tylko USA, ale wszystkich krajów które się tego dopuściły bo tego wymagają obiektywizm, zdrowy rozsądek oraz poczucie sprawiedliwości.

Nie twierdzę że zbrodnie należy przemilczeć lub ich nie krytykować, owszem należy ale przy tym należy zachować umiar w stosunku do danego narodu i całej tej retoryki nienawiści.

Przecież gdybym teraz założył temat w którym twierdzę że cały naród Niemiecki należy zbesztać z błotem za II WŚ, do tego dorzucić narody Rosyjski, Japoński a i Alianci nie byli święci zostałbym zrugany i zbesztany z błotem. Tymczasem ty Marcinie w najlepsze wytykasz błędy Amerykanom ale zawsze zastanawiałem się czemu nie mówisz o innych. Dla mnie świadczy to tylko o tym że jesteś zaślepionym w nienawiści, euro szowinistą i w swoich postach piszesz tylko w sposób fałszywy o USA i przedstawiając ten kraj jako winowajce potopu, wyginięcia dinozaurów, krucjat, holocaustu i co tam jeszcze chcesz.

Chcialbym zwrocic uwage, ze starsi rowniez nie zawsze kochaja Ameryke

tak jak powinni.

A kto tu mówi o wybitnym kochaniu Ameryki, ktoś żywi sympatię a ktoś inny nie, i nie oto mi chodzi, chodzi mi o nie sprawiedliwość i to czemu tak jak wyżej pisałem nie mówi się już szeroko o zbrodniach innych narodów, no czemu? Bo nie jest to populistycznie medialne, nie jest to modne. Co ze zbrodniami Japonii? Niemiec, ZSRR?

Chodzi mi tylko o sprawiedliwe mówienie o wszystkich zbrodniach a tymczasem na większości for znajdzie się zawsze jakiś rezolutny człowieczek wymyślający od najgorszych na jeden kraj a potem dołączają do niego inni.

" Obywatele tego kraju".......:wink:)))......." dbaja o interesy tego"

No wlasnie.

Jak sami dbaja, to po co im cudza pomoc ?

Bo z sojusznikami łatwiej? :?

No ale tutaj już zaczynają się pseudo filozoficzne dysputy gdzie "moralnie" prawi będą bić na alarm że jakiś kraj dba o swoje interesy a przy tym prosi o pomoc sojuszników, jakież to nie sprawiedliwe i moralnie bee i fuj. :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.