Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Hauer

Ratyfikacja Traktatu Lizbonskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Gnome   
Gnome, przecież to się dzieje krok po kroku! Nasze możliwości prowadzenia polityki wewnetrznej czy zagranicznej są coraz bardziej ograniczane, a ten traktat to kolejny i zapewne nie ostatni element.

Takie jest Twoje zdanie i szanuję go, jednak ja mam zupełnie inne, czas rozsądzi kto miał rację.

To jest wyjątkowo bezsensowny argument. Czy ludzie bedący przeciwko UE mieliby być pozbawieni w niej jakis praw? Czy Dmowski źle zrobił, że zasiadał w Dumie ?

Jeżeli ktoś jest przeciwny rozbudowwie tego czegoś, to instytucje majace jakikolwiek wpływ na kształ UE są najlepszym miejscem, zeby zabrać w tej sprawie głos.

Oczywiście, że mają prawo zabierać głos (notabene Dmowski w Dumie wiele nie zdziałał wiec i Ci Panowie, też mają marne szanse) raczej chodziło mi o pobieranie tych diet, ba jak to tutaj krytykować i krzyczeć o "zaborze" Polski i brać pieniądze, jak dla mnie to sprzeczność, ale ja jestem idealistą i do polityki się nie nadaję.

Z czego ma korzystać???

Mieszkam na wsi i wiem jak ona wyglądała prze wstąpieniem doi Unii i widzę jakie zmiany zaszyły przez ten krótki okres czasu, więc z mojego (egoistycznego) chłopskiego punktu widzenia, wstąpienie do Unii przyniosło niemal same korzyści, tak więc jest z czego korzystać, gdzie nie spojrzeć niemal każdy projekt jest wspierany przez Unię, tak więc nie narzekać tylko starać się w jak największym stopniu wykorzystać szansę której nie mieliśmy nigdy, tak aby za lat 20-30 faktycznie była tutaj już przysłowiowa "Irlandia".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Tam jest duzo rzeczy popisane, papier cierpliwy wszystko zniesie, pytanie co WY uważacie za korzyść i czy to jest warte kosztów ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

Z UE są same korzyści niech RM na równi z innymi przeciwnikami UE zgrzytają zębami, że są w politycznym błędzie i naród odrzuca ich doktrynę całkowicie, a zostaje im tylko wyszukiwanie, co bardziej absurdalnych minusów.

Co do traktatu tam też są takie korzystne zapisy jak:

Jeśli uda się uzbierać podpisy miliona obywateli ze znacznej liczby państw członkowskich, mogą poprosić Komisję Europejską o przedstawienie projektu w jakiejś sprawie.

Polska i Litwa uzyskały zapis o solidarności energetycznej krajów Unii, a w wyniku nacisków Holandii dalszemu zwiększeniu ulegnie rola parlamentów narodowych w stanowieniu unijnego prawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Z UE są same korzyści

slogan. Mozna prosic bardziej merytorycznie? Osobiście podwyzki cen wszystkiego jak leci zaliczam do minusów. Tak samo ograniczanie konkurencyjności państw, które będize się pogłebiać dzięki metnym zapisom traktatu o tym, że "Unia bedzie dbac o stabilność cen".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   
slogan.

W czym? To, że na co drugiej ulicy widze, że coś jest za kasę UE, albo przykład ze wsią Gnome, albo swobodne podróżowanie po Europie i nietraktowanie jako obywatela drugiej kategorii, wymiana młodzieży z Erasmusa etc. Od wejścia do UE widzę fajny rozwój Polski.

Osobiście podwyzki cen wszystkiego jak leci zaliczam do minusów.

Trzesięnia ziemi to też wina UE i traktatów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Mieszkam na wsi i wiem jak ona wyglądała prze wstąpieniem doi Unii i widzę jakie zmiany zaszyły przez ten krótki okres czasu, więc z mojego (egoistycznego) chłopskiego punktu widzenia, wstąpienie do Unii przyniosło niemal same korzyści

"Unia Europejska to solidaryzm społeczny i kanalizacja wsi!" parafrazujac wielkiego wodza rewolucji.

tak więc nie narzekać tylko starać się w jak największym stopniu wykorzystać szansę której nie mieliśmy nigdy, tak aby za lat 20-30 faktycznie była tutaj już przysłowiowa "Irlandia".

Bardzo chetnie, tylko, że NIE mamy takich warunków członkostwa jak Irandia. W efekcie to nie u nas jest pręzna gospodarka zdolna dać zatrudnienie Polakom i importowanym robotnikom. To co napisałeś przypuszczalnie jest bezwiednym powtórzeniem sloganu propadgandowego, bo w faktach nie ma zadnego poparcia. To nie "unijne projekty" tworzą dobrobyt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Bardzo chetnie, tylko, że NIE mamy takich warunków członkostwa jak Irandia. W efekcie to nie u nas jest pręzna gospodarka zdolna dać zatrudnienie Polakom i importowanym robotnikom. To co napisałeś przypuszczalnie jest bezwiednym powtórzeniem sloganu propadgandowego, bo w faktach nie ma zadnego poparcia. To nie "unijne projekty" tworzą dobrobyt.

Przyjacielu ja mówię/piszę o tym czego doświadczam na co dzień więc proszę mi tu nie imputować powtarzania sloganu propagandowego. Mam pytanie mieszkasz na wsi?, chyba nie więc jak może mówić/pisać o czymś czego nie znasz z autopsji, powtarzam niemal wszystko co teraz dzieje się pozytywnego na wsi jest w jakiś sposób związane z UE, począwszy na budowie chodników a skończywszy na remontach szkół i budowie dróg, więc jednak chyba nie są to slogany, jeżeli gmina potrafi korzystać ze środków unijnych efekty widać, jeżeli zaś władze lokalne tego nie potrafią to ludzie powinni pomyśleć o ich zmianie, bo szermowanie sloganem "zaboru" nie spowoduje tego, że coś zmieni się na lepsze.

"Unia Europejska to solidaryzm społeczny i kanalizacja wsi!" parafrazujac wielkiego wodza rewolucji.

Cóż parafrazuj sobie do woli, jednak faktów nie zmienisz, wiem jak postępowały prace zanim dostaliśmy zastrzyk pieniędzy z Unii (co nastąpiło oczywiście jeszcze przed wstąpieniem do niej) i jak to wygląda teraz.

Ja oceniam fakty a te dobitnie przemawiają za korzyściami płynącymi z członkostwa (cóż ale jak pisałem wyżej jest to egoistyczny punkt widzenia, piszę o tym z czym stykam się na co dzień, a nie o czymś na czym się nie znam).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Przyjacielu ja mówię/piszę o tym czego doświadczam na co dzień więc proszę mi tu nie imputować powtarzania sloganu propagandowego.
Wnioskuje tylke z tego co piszesz, albo raczej z tego co przemilczasz.
Mam pytanie mieszkasz na wsi?, chyba nie więc jak może mówić/pisać o czymś czego nie znasz z autopsji

dlaczego imputujesz mi, zę czegos nie znam z autopsji? Mieszkam w miasteczku, które bije rekordy Polski w wyciąganiu Kasy z Unii i wiem jak to wyglada w praktyce.

Ja oceniam fakty a te dobitnie przemawiają za korzyściami płynącymi z członkostwa

Uparcie pomijacie fakt wzrostu cen gazu, pradu, paliwa, masła itd. itp. W tym wszystkim przepłacacie za chodnik, most, czy skałdowkisko odpadów.

Dopóki patrzycie tylko na jedna strone medalu nie ma o czym gadac bo będizecie w kółko powtarzać: "kto tego nie widzi ten rydzyk".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   
A widzisz skad sie ta kasa bierze ? UE do perfekcji doprowadza robienie propagandy. Jak daje kase to z wielkim hukiem, jak zabiera to pocichu i najlepiej podatkami posrednimi.

Tak, tak proszę o dane ile nam po cichu zabrała, a ile propagandowo dała.

Nie wymaga "bycia w Unii".
nietraktowanie jako obywatela drugiej kategorii, wymiana młodzieży z Erasmusa etc

jw.

Nie będąc w UE Polska byaby jako kraj II kategori z osobnymi bramkami na lotniskach, na każdej granicy ostro kontrolowana, traktowana jako daleki wschód Europy.

W ten sposób wyniszcza się kraj gospodarczo i produkuje bezrobocie.

Bezrobocie spadło i to o kilka ładnych procent. To, że wyjechało z 500 000 nie zrobiło takiego procenta.

dlaczego imputujesz mi, zę czegos nie znam z autopsji? Mieszkam w miasteczku, które bije rekordy Polski w wyciąganiu Kasy z Unii i wiem jak to wyglada w praktyce.

dlaczego imputujesz mi, zę czegos nie znam z autopsji? Mieszkam w miasteczku, które bije rekordy Polski w wyciąganiu Kasy z Unii i wiem jak to wyglada w praktyce.

Ty masz jakieś straszne to miasto w każdej dyskusji dając go za przykład bez podparcia.

Uparcie pomijacie fakt wzrostu cen gazu, pradu, paliwa, masła itd. itp. W tym wszystkim przepłacacie za chodnik, most, czy skałdowkisko odpadów.

To wina UE?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Bezrobocie spadło i to o kilka ładnych procent. To, że wyjechało z 500 000 nie zrobiło takiego procenta

Wyjechało ponad 1 mln. To ponad połowa "bezrobocia" ;]

Ty masz jakieś straszne to miasto w każdej dyskusji dając go za przykład bez podparcia.

Co niby strasznego napisąłem o tym mieście ??

To wina UE?
Tak. Nie bede po raz 10-ty powtarzał dlaczego bo i tak nie przyjmujesz tego do wiadomości. Polecam tylko zapoznanie sie z traktatem akcesyjnym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   
Tak. Nie bede po raz 10-ty powtarzał dlaczego bo i tak nie przyjmujesz tego do wiadomości. Polecam tylko zapoznanie sie z traktatem akcesyjnym.

Polecam samodzielną interpretację traktatu.

Tak, tak proszę o dane ile nam po cichu zabrała, a ile propagandowo dała.

Uchylenie od odp. rozumiem jako przyznanie się do jak zwykle stronniczego postrzegania UE z punktu widzenia fana UPR?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Polecam samodzielną interpretację traktatu.

Własnie to zrobiłem.

Twój komentarz uważam za obraźliwy oczekuję przeprosin lub interwencji mederatora / admina.

Uchylenie od odp. rozumiem jako przyznanie się do jak zwykle stronniczego postrzegania UE z punktu widzenia fana UPR?

Czy ja jestem ministrem finansów, żeby podać ci wszystkie dane? zwróciłem tylko uwagę na istotne fakty, które zwolennicy Unii pomijają. Ty na to odpowiadasz tylko i wyłacznie złosliwymi komentarzami np. o "trzęsieniach ziemi" albo sugerując brak samodzielnego myślenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
dlaczego imputujesz mi, zę czegos nie znam z autopsji? Mieszkam w miasteczku, które bije rekordy Polski w wyciąganiu Kasy z Unii i wiem jak to wyglada w praktyce.

Czyli widzisz, że robi się znacznie więcej niż miało to miejsce przed wstąpieniem do Unii.

Uparcie pomijacie fakt wzrostu cen gazu, pradu, paliwa, masła itd. itp. W tym wszystkim przepłacacie za chodnik, most, czy skałdowkisko odpadów.

Tak wszystkiemu winna Unia, a z tego akurat, że ceny produktów rolnych rosną to tylko się cieszę, bo z tego żyje wieś i tak przy nakładach jakie ponosi rolnik są one jeszcze zbyt niskie (ale co to kogo obchodzi), co do przepłacania za "chodnik" czy "most" to czemu przypisujesz to Unii?, zaś jeżeli chodzi o ceny gazu (Rosja), benzyna jakoś ostatnio nie drożeje (zresztą OPEC nie ma jakoś wiele wspólnego z UE, no fakt siedzibę ma w Wiedniu to pewnie wszystko wyjaśnia), więc jak dla mnie jest to szukanie negatywów na siłę (ale proszę bardzo, wolny kraj), ja tam podlegam propagandzie i dobrze mi z tym.

A co do wyjazdu 1 mln Polaków to nie zapominajmy, że nie byli to tylko bezrobotni, część tych osób posiadała -źle płatną - ale zawsze jakąś pracę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   
Czy ja jestem ministrem finansów, żeby podać ci wszystkie dane? zwróciłem tylko uwagę na istotne fakty, które zwolennicy Unii pomijają.

To jak można odwoływać się do faktów, których się nie zna.

Napisałeś:

Jak daje kase to z wielkim hukiem, jak zabiera to pocichu i najlepiej podatkami posrednimi.

Proszę o fakty i wyliczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Czyli widzisz, że robi się znacznie więcej niż miało to miejsce przed wstąpieniem do Unii.

Co nie znaczy, ze robionoby nica, gdybyśmy nie wchodzili. To toche jak takie satyryczne hasła propagandowe: "Jeżeli w roku 1000 nie mielismy ani jednego traktora, to dziś na 1000 ha ..."

Tak wszystkiemu winna Unia, a z tego akurat, że ceny produktów rolnych rosną to tylko się cieszę, bo z tego żyje wieś

Ale one rosna niekoniecznie dlatego, ze rolnik dostaje więcej. Rosną dzieki wyzszym podatkom, kosztom transportu, limitom produkcji itp.

Poza tym co za róznica czy dostane 1 tyś zł czy 10 mln zł, istotne jest co moge za te kwoty kupić. Jak ceny rosna to moja siła nabywcza spada mimo nominalnego wzrostu dochodu.

co do przepłacania za "chodnik" czy "most" to czemu przypisujesz to Unii?

Bo do tego dochodzi gdy projekt jest "współfinansowany". Najczesciej ma wykonawce czy licznych podwykonawców z krajów starej Unii i w ten sposób kasa wraca. Jednoczęsnie jak cos kosztuje 5 mln z czego 50% daje UE, a gdyby to robic jak ludzie, bez Unijnej biurokracji to by kosztoało 2,5 mln to gdzie te korzyści ?

więc jak dla mnie jest to szukanie negatywów na siłę

dlaczego my jeździmy do Irlandii do pracy, a nie Irlandczycy do Polski ? dlaczego Estończycy tak masowo nie emigrują za pracą jak Polacy?

ja tam podlegam propagandzie i dobrze mi z tym
chociaz jeden sie przyznał :|
A co do wyjazdu 1 mln Polaków to nie zapominajmy, że nie byli to tylko bezrobotni, część tych osób posiadała (źle płatną) ale zawsze jakąś pracę.

Na ich miejsce zostali zatrudnieni ci co nie wyjechali. Przeciez ich "miejsca pracy" w znakomitej wiekszości nie zniknęły, tylko się zwolniły dla innych. Zatem ich wyjazd także obniżył bezrobocie. Jesli weźmiemy to pod uwage to okazuje sie, ze praktycznie cały "spadek bezrobocia" to emigracja.

[ Dodano: 2008-04-03, 15:47 ]

To jak można odwoływać się do faktów, których się nie zna.

Sami podajecie fakty (niedokładnie, ale zawsze): "widze, że co druga inwestycja jest dofiansowana przez Unie" - to jest tonagłasnianie unijnych inwestycji.

Ruchu pieniędzy w druga strone nie widzisz, bo nie masz na stacji benzynowej informacji "tutaj pobieramy opłaty na sfinansowanie naszej skałaki członkowskiej".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.