Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Gnome

Ostatnie wydarzenia w Tybecie - co o tym sądzicie

Rekomendowane odpowiedzi

Lu Tzy   

No wlasnie. Chiny sa panstwem, w ktorym Igrzyska odbyc sie nie powinny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie. Chiny sa panstwem, w ktorym Igrzyska odbyc sie nie powinny.

Trzeba było o tym myśleć 7 lat temu jak im organizację Igrzysk powierzyli, teraz to już zdecydowanie za późno na tego typu rozmyślenia. Faktem jest to , że Chiny nie zasługują na organizację tej imprezy, bo przecież są tam łamane prawa człowieka co dzisiaj jest wręcz niedopuszczalne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Zadziwia mnie to (i oburza), że ci wszyscy protestujący w tzw. "obronie Tybetu i przeciwko łamaniu praw człowieka"" protestują dopiero teraz, a nie protestowali kiedy KO przyznała Chinom organizację IO.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Zadziwia mnie to (i oburza), że ci wszyscy protestujący w tzw. "obronie Tybetu i przeciwko łamaniu praw człowieka"" protestują dopiero teraz, a nie protestowali kiedy KO przyznała Chinom organizację IO.

Mam podobnie. Teraz jest już po ptakach (nie wiem, który raz to powtarzam), by odbierać Chinom igrzyska olimpijskie. Owszem, na bojkot czas się zawsze znajdzie i przeciwko takiej formie protestu nie mam nic przeciwko (przeciwko włączeniu telewizora).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

I ja się zgadzam z przedmówcami, przysłowiowa musztarda po obiedzie. Można nie wziąć udziału w uroczystościach otwarcia, i będzie to świetny protest. Natomiast, nie można pozwolić, żeby ucierpieli sportowcy. Dla wielu z nich to życiowa szansa, być może jedyna. I nie chodzi tu tylko o pieniądze i kariery iluś tam ludzi. Są sportowcy, którzy latami się przygotowywali do olimpiady i teraz przez złą decyzję MKOL'u mieliby cierpieć?

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Są sportowcy, którzy latami się przygotowywali do olimpiady i teraz przez złą decyzję MKOL'u mieliby cierpieć?

Niech cierpi MKOL dzięki małej oglądalności. Sportowcom to raczej nie zrobi różnicy, chyba, że ma dla nich znaczenie ile osób i kto ich ogląda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chiny są państwem wśród mocarstw o najbardziej zbliżonym do totalitarnego systemie. Pomimo pewnej "wolności" ekonomicznej. Różnica między nimi a Rosją jest taka, że gdy w Moskwie demonstruje prawdziwa opozycja Kasparowa to trafia do więzienia a po paru dniach wypuszczają go i włos nie spada mu z głowy. W Chinach opozycję czekają tortury czasem aż do śmierci. Czy olimpiada powinna byc w Pekinie? Oglądałem program o korupcji wśród decydentów wybierających miasto igrzysk. Jeśli odpowiednio im zapłacić to igrzyska odbyłyby się chyba w targanym zamachami terrorystycznymi Bagdadzie. Oczywiście lekko przesadzam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.