Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
marcnow92

Bojkot olimpiady w Pekinie

Czy popierasz olimpiadę w Pekinie? Czy popierasz bojkot tej olimpiady?  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Jestem przeciw Olimpiadzie w Pekinie i popieram bojkot tej olimpiady
      10
    • Jestem przeciw Olimpiadzie w Pekinie ale bojkotu nie popieram
      5
    • Jestem za Olimpiad? w Pekinie mimo wszystko
      5
    • Nie mam zdania
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

No ciekawe jak to się rozwinie,ostatnie bojkoty Igrzysk były w 1980 w Moskwie i 1984 Los Angeles,wiadomo "zimna wojna".

Zawodnicy podpisali wysokie kontrakty reklamowe z dużymi firmami,gdzie niewywiązanie się z umowy grozi dużymi karami.

Czy może być taka sytuacja np:Polska ogłosi ,że na Igrzyska nie jedzie, a pojadą zawodnicy indywidualnie ze strachu przed konsekwencjami ze strony sponsorów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Skoro dalajlama poparł olimpiadę u Chińczyków, to ja też popieram. Nie dlatego, że jest dla mnie autorytetem, ale dlatego, że jest przywódcą tępionego narodu przez władze chińskie. Jego postawa mi zaimponowała. Stwierdził, że naród chiński zasłużył sobie na organizację olimpiady, ale potępił i potępia kulturowe niszczenie jego narodu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Żaden sportowiec chyba nie zbojkotuje Olimpiady, bo Olimpiada to coś najważniejszego w karierze każdego sportowca.

Swoją drogą jednakże ciekawe, czy w trakcie Olimpiady jakiś sportowiec pokaże jakiś gest lub gesty przeciwko łamaniu praw człowieka w Chinach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Żaden sportowiec chyba nie zbojkotuje Olimpiady, bo Olimpiada to coś najważniejszego w karierze każdego sportowca.

To raczej sytuacja ciężka do wyobrażenia sobie. Jeśli dane państwo nie zbojkotuje olimpiady, to raczej sportowcy też tego sami z siebie nie zrobią.

Swoją drogą jednakże ciekawe, czy w trakcie Olimpiady jakiś sportowiec pokaże jakiś gest lub gesty przeciwko łamaniu praw człowieka w Chinach.

Wczoraj bodajże w Teraz My była Monika Pyrek. Na pytanie czy podczas przyjmowania medalu w jakiś sposób wykaże swoją solidarność z ofiarami reżimu, powiedziała że nie bardzo może, ze względu na pewne zasady, które będą ją obowiązywać. Jednak nikt nie zabronił jej się wypowiadać (a tak ponoć zrobiły komitety olimpijskie Belgii i Wielkiej Brytanii) na ten temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Wczoraj bodajże w Teraz My była Monika Pyrek. Na pytanie czy podczas przyjmowania medalu w jakiś sposób wykaże swoją solidarność z ofiarami reżimu, powiedziała że nie bardzo może, ze względu na pewne zasady, które będą ją obowiązywać. Jednak nikt nie zabronił jej się wypowiadać (a tak ponoć zrobiły komitety olimpijskie Belgii i Wielkiej Brytanii) na ten temat.

Oglądałam ten program. Zauważyłam, że ona dziwnie reagowała na podawane przez redaktorów przykłady łamania praw człowieka w Chinach i fragment praw, którymi rządzi się olimpiada i idee z nią związane.

Uważam, że jeśli ktoś jest prawdziwym sportowcem i wierzy w daną idee to będzie wiedział co zrobić. To powinna być osobista decyzja każdego ze sportowców.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Swoją drogą jednakże ciekawe, czy w trakcie Olimpiady jakiś sportowiec pokaże jakiś gest lub gesty przeciwko łamaniu praw człowieka w Chinach.

Jestem przekonany że na pewno tak się stanie. Być może żeby sponsorzy sie nie rzucali będą to gesty w stylu : jakiś specjalny dres, koszulka na/pod koszulką ( coś jak piłkarze czasem mają ) może jakaś opaska ? na 90 % jestem pewien że takie coś się wydarzy :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
jakiś specjalny dres, koszulka na/pod koszulką ( coś jak piłkarze czasem mają ) może jakaś opaska ? na 90 % jestem pewien że takie coś się wydarzy

Problem w tym, że nie mogą czegoś takiego mieć. Zabrania im tego Karta Olimpijska. A raczej żaden sportowiec nie będzie ryzykował poważnych nieprzyjemności dla manifestacji politycznej. Brytyjski komitet nakazał swoim sportowcom podpisać odpowiedni dokument, który zakazuje im jakichkolwiek gestów o wymiarze politycznym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie zabrania pokazać im jakiegoś gestu lub przemycić wbrew jakimś kartą i MKOL symbol. Ponadto szczerze wątpię, że spośród kilku tysięcy olimpijczyków nie znajdą się tacy, którzy będą chcieli coś zademonstrować na tej Olimpiadzie, a pewnie światowe media zaraz to pokażą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Kto mówiąc kolokwialnie podskoczy Chinom? Cóż- czy istnieją jeszcze sportowcy idealiści oprócz tych goniących za pieniędzmi? Wątpię- choć idealistyczne myśli krążą po głowie. Przykład podany w "Teraz My" - igrzyska z roku 1936 był bardzo dobry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ale nikt nie zabrania pokazać im jakiegoś gestu lub przemycić wbrew jakimś kartą i MKOL symbol.

Gestu nikt im nie zabrania, Granat pisał jednak o koszulkach itp. i do tego się odniosłem, o nic więcej mi nie chodziło. Zresztą nawet wczoraj Pyrek obiecała wymyślić jakiś gest na olimpiadę.

Ponadto szczerze wątpię, że spośród kilku tysięcy olimpijczyków nie znajdą się tacy, którzy będą chcieli coś zademonstrować na tej Olimpiadzie, a pewnie światowe media zaraz to pokażą.

Całkiem możliwe, jednak muszą liczyć się z różnego rodzaju konsekwencjami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież Chiny chyba jakiemuś znanemu sportowcowi za taki gest nic nie zrobią, co najwyżej chyba wydalą z kraju, ale tam będzie mnóstwo mediów, cały świat będzie patrzył nie będą mogli sobie jednak na wszystko pozwolić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Całkiem możliwe, jednak muszą liczyć się z różnego rodzaju konsekwencjami.

Otóż to. Sportowcy karierowicze, a nie idealiści, których brakuje, nie zrobią taki gestów.

Ale przecież Chiny chyba jakiemuś znanemu sportowcowi za taki gest nic nie zrobią, co najwyżej chyba wydalą z kraju, ale tam będzie mnóstwo mediów, cały świat będzie patrzył nie będą mogli sobie jednak na wszystko pozwolić.

I co z tego? Kto zabroni Chinom? Media powstrzymają ich system?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Ale nikt nie zabrania pokazać im jakiegoś gestu

Pamiętacie jak Afroamerykanie w latach '60-tych,podczas wręczania medali ,podnosili do góry rękę w rękawicy bokserskiej w proteście prześladowań rasowych.

MKOL Igrzyska przyznał ,i zrobi wszystko by żadnych wystąpień politycznych nie było, ale na pewno jakiś Kozakiewicz się znajdzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.