Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
marcnow92

Bojkot olimpiady w Pekinie

Czy popierasz olimpiadę w Pekinie? Czy popierasz bojkot tej olimpiady?  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Jestem przeciw Olimpiadzie w Pekinie i popieram bojkot tej olimpiady
      10
    • Jestem przeciw Olimpiadzie w Pekinie ale bojkotu nie popieram
      5
    • Jestem za Olimpiad? w Pekinie mimo wszystko
      5
    • Nie mam zdania
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   
Powyższa sytuacja budzi mój sprzeciw, dlatego podjąłem decyzję o rezygnacji z udziału w sztafecie - oświadczył aktor.

Jego wola. Dla jednych to popieranie polityki chińskiej (choć kto powiedział, że idzie za ogniem, bo nie chce wolności dla Tybetu?), dla drugich poparcie dla idei olimpijskiej.

Wędrówka ognia przez Londyn, Paryż, San Francisco, w otoczeniu kordonów policji, próby jego zgaszenia, tłumienie manifestacji - przyćmiły blask pochodni i niepowtarzalny charakter wydarzenia.

To akurat nie wina idących z ogniem, a protestujących.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jego wola. Dla jednych to popieranie polityki chińskiej (choć kto powiedział, że idzie za ogniem, bo nie chce wolności dla Tybetu?), dla drugich poparcie dla idei olimpijskiej.

Po prostu facet ma jaja. Inny dla sławy i pieniędzy zrobią wszystko zasłaniając się np. kartą olimpijską czy mówiąc inne frazesy. Nie lubię po prostu hipokryzji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Inny dla sławy i pieniędzy zrobią wszystko zasłaniając się np. kartą olimpijską czy mówiąc inne frazesy.

Ich wola. Nikt nie powiedział, że idzie bo nie chce wolnego Tybetu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Po prostu facet ma jaja. Inny dla sławy

Ciekawe tylko że odwidziało mu się nagle teraz, jak się zrobiła koło całej sprawy afera. Ostatnio Reni Jusis też odmówiła. Jakoś nie wydaje mi się, aby dotąd nie zdawali sobie sprawy z tego co się dzieje w Chinach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inny dla sławy i pieniędzy zrobią wszystko zasłaniając się np. kartą olimpijską czy mówiąc inne frazesy.

Ich wola. Nikt nie powiedział, że idzie bo nie chce wolnego Tybetu.

To kwestia charakteru Małaszyński znany jest z tego, że stroni z wielkich bankietów i balów nie robi z siebie gwiazdy do tego wolał wystąpić w teatrze niż iść na galę Tele Kamer pewnie wielu by nie odpuściło.

Mówię to dlatego, że wyszedł charakter człowieka, który potrafi powiedzieć nie, a nie wszystko mu jedno.

Do tego olimpijczyk, który mówi, że jedzie na olimpiadę mówiąc o szlachetnym współzawodnictwie, wielkim wydarzeniu, że sztafeta to symbolu pokoju i nie zamierza w ogóle wyrazić protestu, ba krytykuje innych, co już jest przegięciem jest hipokrytą.

Liczy się kasa, kasa, kasa i sława za cenę knebla w gębę i krytykę zwolenników wolnego Tybetu.

----

A jeden Serb pobił chyba rekordy i miał 2 złote wystąpił w koszulce, że Kosowo jest Serbskie chyba mu wszystko odebrali, ale został bohaterem narodowym licząc się z konsekwencjami u nas nie pewnie nikt się nie odważy chociaż na malutki protest lub chociaż pozasportowe wsparcie tych ludzi.

Ciekawe tylko że odwidziało mu się nagle teraz, jak się zrobiła koło całej sprawy afera.

Tu się nie dziwie, bo gdyby Chiny złagodziły stanowisko w sprawie Tybetu to by nie było problemu, ale tam się leje krew, ba nawet dziennikarzy wyrzucono z tego terenu w świetle tego ta sztafeta traci sens.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Tu się nie dziwie, bo gdyby Chiny złagodziły stanowisko w sprawie Tybetu to by nie było problemu, ale tam się leje krew, ba nawet dziennikarzy wyrzucono z tego terenu w świetle tego ta sztafeta traci sens.

Tłumaczenie nawet ok... ale mnie jakoś nie przekonuje. Jak dla mnie jest to zwyczajne zagranie pod publiczkę, obliczone właśnie na zrobienie wrażenia. Może się mylę, ale takie mam wrażenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
To kwestia charakteru Małaszyński znany jest z tego

że ma kochanka, ale to nie ten temat :mrgreen:

Do tego olimpijczyk, który mówi, że jedzie na olimpiadę mówiąc o szlachetnym współzawodnictwie, wielkim wydarzeniu, że sztafeta to symbolu pokoju i nie zamierza w ogóle wyrazić protestu, ba krytykuje innych, co już jest przegięciem jest hipokrytą.

W temacie o Małyszu wspominałeś, że medal na igrzyskach to najcenniejsze co może spotkać sportowca. I jedzie głównie dla medali i osiągnięcia sukcesów. Straszliwie nie podoba mi się to, że wymaga się od zawodników bojkotu vide Moskwa 1980, LA 1984.

Liczy się kasa, kasa, kasa i sława za cenę knebla w gębę i krytykę zwolenników wolnego Tybetu.

Popieram wolny Tybet - i uważam, że nieoglądanie igrzysk to najwłaściwszy protest. W końcu przemoc to najgorsza rzecz.

A jeden Serb pobił chyba rekordy i miał 2 złote wystąpił w koszulce, że Kosowo jest Serbskie chyba mu wszystko odebrali, ale został bohaterem narodowym licząc się z konsekwencjami u nas nie pewnie nikt się nie odważy chociaż na malutki protest lub chociaż pozasportowe wsparcie tych ludzi.

I chcesz porównywać Kosowo do kraju Dalaj Lamy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
że ma kochanka, ale to nie ten temat

Niesmaczne...

W temacie o Małyszu wspominałeś, że medal na igrzyskach to najcenniejsze co może spotkać sportowca. I jedzie głównie dla medali i osiągnięcia sukcesów. Straszliwie nie podoba mi się to, że wymaga się od zawodników bojkotu vide Moskwa 1980, LA 1984.

Tak dlatego już nie wymagam od nich rezygnacji z IO, a nawet nie chcę tego Chiny na pewno przygotują wszystko perfekt, ale oczekiwałbym jakiejś jednak solidarności z Tybetem czy współczucia dla niego od nich.

Popieram wolny Tybet - i uważam, że nieoglądanie igrzysk to najwłaściwszy protest. W końcu przemoc to najgorsza rzecz.

To nic nie da nie oglądanie IO. Przecież każdy chce oglądnąć Polaków, ale sportowcy w Polsce (z tych wywiadów, co widziałem) jakoś nie wypowiedzieli się, że popierają Tybet, albo są z manifestantami tylko mówią o karcie olimpijskie jako odp. na wszystko.

I chcesz porównywać Kosowo do kraju Dalaj Lamy?

Nie do kogoś, ale czegoś czyli Tybetu. Miałem na względzie odważny protest tego sportowca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Niesmaczne...

Niesmaczne to jest to co powiedział ;)

To nic nie da nie oglądanie IO. Przecież każdy chce oglądnąć Polaków, ale sportowcy w Polsce (z tych wywiadów, co widziałem) jakoś nie wypowiedzieli się, że popierają Tybet, albo są z manifestantami tylko mówią o karcie olimpijskie jako odp. na wszystko.

Bo oni tam pojadą i wszyscy wiedzą, że tam nie ma tak, że możesz władzy napluć w twarz i nic za to nie zrobią. Może Chińczycy nie będą porywać "niewygodnych" sportowców, ale zawsze lepiej przed IO siedzieć cicho. Zresztą, nie winiłbym sportowców tylko MKOL.

Nie do kogoś, ale czegoś czyli Tybetu. Miałem na względzie odważny protest tego sportowca.

A czy Tybet to jest "ktoś"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.