Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tofik

Aleksander Wielki nie umiera młodo

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

Do dzisiaj nie wiadomo, na co umarł Aleksander. Wg Plutarcha w dzienniku królewskim było zapisane, że po przyjęciu król udał się na kolejną zabawę, tym razem u Mediosa i stamtąd zaczęły się jego problemy. Można więc założyć, że Aleksandrowi nie chciało się lub nie mógł iść na tą pijatykę i być może przeżyłby więcej niż ok. 33 lata. Więc, co by było, gdyby Aleks przeżył jeszcze choćby kilka lat? Podbiłby Arabię? A może wyprawiłby się do Italii? A może jeszcze gdzieś poniósłby kompletne fiasko? Zapraszam do wymiany poglądów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

Myślę, że już tak daleko by się nie wyprawiał trudno by było znowu namówić do tego wojsko. Miałby ogromne imperium chyba skoncentrowałby się na zachowaniu tego, co ma. Umocniłby więzi Grecko - Perskie może jeszcze coś w Europie by zdziałał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Myślę, że już tak daleko by się nie wyprawiał trudno by było znowu namówić do tego wojsko.

Czy ja wiem? Tych starych, którzy wzbogacili się na wojnie w Persji pewnie trudno by było mu namówić, ale przecież rośli młodzi, którym marzyła się chwała, bogactwa i sława jakie zdobywali starsi żołnierze walczący w latach 334 r. p.n.e - 326 r. p.n.e.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ruszyłby na rajd wokół Morza Śródziemnego. Wyprawa łatwiejsza niż na Persję, bo tereny Grekom znane, bez mocarstw po drodze i ze stałym kontaktem drogą morską.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ruszyłby na rajd wokół Morza Śródziemnego. Wyprawa łatwiejsza niż na Persję, bo tereny Grekom znane, bez mocarstw po drodze i ze stałym kontaktem drogą morską.

Czy ja wiem mnie się wydaje że Aleksander w pierwszej kolejności podbiłby Arabów a dopiero potem zamyślałby nad udaniem się na zachód.Pytanie tylko czym zająłby się najpierw Rzymem czy Kartaginą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

A może by zramolał i już nie chciałoby mu się chcieć? Stare lata mógłby spędzić grzebiąc w ogródku i popijając winko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie człowiekowi o ogromnych ambicjach. Nie obraź się, ale ta teoria nie pasuje do charakteru Aleksandra.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

A może by zramolał i już nie chciałoby mu się chcieć? Stare lata mógłby spędzić grzebiąc w ogródku i popijając winko.

A ty zramolałeś ? :lol:

Nie mogę tylko zrozumieć, co go pchało do Indii.

A gdyby wpadło mu na myśl podbicie Półwyspu Apenińskiego, współczesna historia Europy, mogła wyglądać nader ciekawie,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
A ty zramolałeś ? :lol:

Jeżeli to oznacza pociąg do prac w ogrodzie - to tak! (A i winkiem nie pogardzę)

A poważnie. Ludzie gdy dojrzeją, gdy dopadnie artretyzm i korzonki, gdy wątroba zastrajkuje a system pokarmowy odmówi współpracy przy trawieniu późnej i sutej kolacji to i energii jakby mniej. Pomysły stają się bardziej przyziemne i bardziej chce się cieszyć tym co już się osiągnęło niż szukać nowych podniet.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

Niby zgoda, ale taki przykładowy Fryderyk Barbarossa wybrał się na sławetną wyprawę do Dżeruzalem w wieku 65 lat. Bywają więc i tacy ludzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.