Jump to content

Widłobrody

Użytkownicy
 • Content count

  731
 • Joined

 • Last visited

About Widłobrody

 • Rank
  Ranga: Doktor

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna
 1. Odznaka

  To maleństwo ma 2 cm, do wpinania.
 2. Odznaka

  IMO to nie brytyjske bo oni w odznakach Highland, Horse czy Home Guard nie stosowali takiego wiązanego monogramu ani takich barw. Ta korona jest belgijska. Ale nigdzie nie znalazłem w belgijskich odznakach ani wstążki w takich barwach ani owego monogramu.
 3. Odznaka

  Szukam informacji, co to za odznaka.
 4. Szaniawski

  Szukam jakichkolwiek infomacji o duchownym protestanckim o nazwisku Szaniawski. Działał on w latach 50tych XIX w. Otrzymał od cara order św. Anny II klasy.
 5. Szabla i pałasz

  Głownia pałasza została wykonana w Chattelerault - jest takowe oznaczenie na niej. Ale ani rękojeść, ani głownia nie pasuje jakoś mi do regulaminowych pałaszy fancuskiej armii.
 6. Szabla i pałasz

  Czy wiecie blizej, co to za bronie. Na szabli z drugiej strony na głowni jest: Liberta. Czy to broń z czasów republik tworzonych na Półwyspie Apenińskim przez Napoleona? Pałasz ma wybity na głowni kartusz z pięcioramienna gwiazdką. Amerykański?
 7. To znasz poprawną odpowiedż, czy nie? Jak to pierwsze, to byłoby uprzjeme ją podać. Jak to drugie, to po co głos zabierasz?
 8. Rzeczpospolita Trojga Narodów

  To jest została podpisana. Ale w życie nie weszła. I nikt z obu stron potem do niej nie wracał. Juz dwa lata potem pod Cudnowem nikt do niej nie wracał.
 9. Rzeczpospolita Trojga Narodów

  Ale wtedy nie było podmiotu, z którym by te unie możnaby zawrzeć. Ówczesne elity musiałby same ów podmiot wykreować. Czy to możliwe? Jak ów podmiot sie w 1648 r. wykreował sam, to unia juz go nie satysfakcjonowała, a i RON też nie był do niej chętny.
 10. U źródeł czarnej sztuki (początki fotografii)

  Pornografia stała się istotnym nurtem właściwie od początku wynalezienia fotografii.
 11. To masz miedzioryt (odbitke z płyty na papierze) czy płyte miedzianą do owych dobitek?
 12. Dobre strony A. Hitlera

  Wg mej wiedzy Łukasz Kossowski nigdy nie wyceniał zarobkowo dzieł sztuki. Przypadków wystawiania rysuneczków takich jak Adiego, z nieznanym lub mało znanym autorem, znam setki jak nie tysiące. I ceny wówczas osiągane, o ile znalazł się nabywca, to góra 50 euro, a prędzej 20. Ale jak coś ktoś powiedział w TV, to musiał mieć rację. EOT
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.