Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Może władze obawiają się reakcji ludzi: profanacji grobu, czy jakiś demonstracji ...

Rosja to nie Polska, tam nie zakłamuje się tak żywotu Lenina. I nadal ma on szacunek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Rosja to nie Polska, tam nie zakłamuje się tak żywotu Lenina. I nadal ma on szacunek.

?

Wprawdzie pojawiły się w Rosji, ostatnimi czasy ciekawe publikacje tudzież przyczynki do biografii Lenina, tym niemniej, nie znaczy to iż problem wybielania bolszewików i samego "Pierwszego Wodza" w Rosji nie istnieje. Do dziś masz obozy Trockiego, Lenina, Stalina itp.

Rosja dzisiaj przeżywa ogromny konflikt wewnętrzny. Bo jak wytłumaczyć że tow. Stalin ten co wyzwolił "Świat" od faszyzmu, był jednocześnie tym który w książce Sołżenicyna występuje jako jeden z filarów mordu na narodzie rosyjskim?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

A może gdy nadal jest w gestii władz państwowych po prostu ogłosić przetarg na mauzoleum? Po prostu sprywatyzować ten bajzel... a jak nie bedzie chętnych to zakopać? ;]

Mam wstręt do lewicowego myślenia więc najchętniej bym nie oglądał tego pana, ale jeśli ktoś będzie mi w stanie zapłacić za pokazanie mu trupka starego komunisty to dlaczego nie... Ale w życiu bym nie dotował!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
1. Lenin nie dla wszystkim jest przestępcą - są tacy którzy widzą w nim bohatera

Ba - i nawet wiem, którzy :)

2. Nawet jak rozrzucimy jego prochy na cztery wiatry to i tak będzie jakieś miejsce symbom, gdzie będą prawowierni składali kwiaty

Tego się też obawiam - grób tow. Ilicza będzie mekką dla komunistów. A owe rozrzucenie prochów to niegłupi pomysł - dlatego rozsądniej będzie, by postąpić z nim w ten sposób, jak sami Sowieci postąpili z resztkami niejakiego A. Hitlera - nie będzie się zarówno gdzie, jak i do kogo modlić :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Quote:"Lenin nie dla wszystkich jest przestepca-sa tacy ktorzy widza w nim bohatera"

Czyli zupelnie identycznie jak w przypadku pewnego popularnego austriackiego meza stanu ,co to kariere polityczna w przedwojennych Niemczech zrobil ;) Nie ma to jak potega racjonalnego argumentu.

Nadal jednak twierdze,ze truchelko pana Lenina powinno byc wystawiane.Ale odplatnie,bo niby dlaczego ma moskiewski podatnik za czyjes turystyczne wrazenia placic ?.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale siedzą znacznie ciszej niż nasi antykomuniści.

Właśnie niedawno byłem na spacerze z psem, przechodziłem niedaleko miejsca, gdzieleżą ponoć zakopani przez Sałapatka, zabici przez niego ubecy - jak Ci komuniści dopiero cicho siedzą :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno byłem na spacerze z psem, przechodziłem niedaleko miejsca, gdzieleżą ponoć zakopani przez Sałapatka, zabici przez niego ubecy - jak Ci komuniści dopiero cicho siedzą :)

Carantuhill , na Milosc Pana , to jakaś propozycja ...... , czasy inne ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja wymyslilem rozwiazanie,ktore powinno zadowolic wiekszosc.Przeniesc truchelko Lenina do Petersburga i umiescic w Kunstkamerze czyli zbiorze osobliwosci cara Piotra I.Zawiera 2000 rozmaitych preparatow anatomicznych,zdeformowanych kuriozow natury,a nawet zebow przez monarche osobiscie wyrywanych(w chwilach wolnych obok pospolitego pijanstwa pasjonowal sie rowniez stomatologia :blink: )Z pewnoscia znalazlo by sie i miejsce dla jeszcze jednego eksponatu.No i sama mumia nie dosc,ze nie ulega zagladzie to jeszcze wraca do milego sobie miasta :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.