Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
widiowy7

Małysz kontra reszta świata?

Rekomendowane odpowiedzi

Masahiko   
Dwa lata temu wiele osób mówiło podobnie' date=' a jednak kolejna Kryształowa Kula i mistrzostwo świat stały się faktem. Dlaczego miałby nie powtórzyć tego wyczynu?[/quote']

Bo by to była zbyt duża hojność losu.

Hojność losu? Małysz święcił triumfy dzięki własnej pracy i niezwykłemu talentowi. W tym sezonie popełniono błąd w przygotowaniach i wyszedł zupełny klops.

Co do samych skoków to również popieram niektórych przedmówców. Skoki są coraz mniej popularne i mniej ciekawe. Zwłaszcza że Polacy nie osiągają, powiedzmy to sobie otwarcie, żadnych wyników...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
I to jest błąd. Ja popieram Nortona przecież to fakty:

1. Spadek formy Małysza.

2. Kadry nie mamy i nigdy nie mieliśmy, nawet jej nie wystawiano..., może lepiej bo wstyd.

3. Skoki w Polsce ogląda coraz mniej ludzi.

4. Popularne są tylko w Europie i tylko w wybranych krajach już jakiś czas temu RTL się wycofała z tego...

1. Też mi powód. Schlirenzauer pod koniec sezonu 2006/2007 nie zdobywał prawie w ogóle punktów, a jak skakał w tym sezonie wszyscy widzieli. A trener nie chciał go od razu oddalać.

2. W sezonie 2007/2008 też nie mieliśmy?

3. To nie jest żaden powód. Polacy futbolu amerykańskiego też nie oglądają.

4. Żaden powód.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1. Też mi powód. Schlirenzauer pod koniec sezonu 2006/2007 nie zdobywał prawie w ogóle punktów, a jak skakał w tym sezonie wszyscy widzieli. A trener nie chciał go od razu oddalać.

2. W sezonie 2007/2008 też nie mieliśmy?

3. To nie jest żaden powód. Polacy futbolu amerykańskiego też nie oglądają.

4. Żaden powód.

To zaczerniajmy obraz, Małysz miał świetne wyniki, nasza kadra regularnie była w 5 piątce konkursów, są młodzi gniewni obok Małysza z sukcesami, bijemy rekordy oglądalności, a do tego ogląda to pół świata.

Ps.

A i jeszcze jedno zostawanie przez niego, co roku sportowcem roku było niezbyt fajne, gdyż byli lepsi z dyscyplin, które ktoś ogląda, a i nigdy nie pofatygował się po nagrodę, bo miał konkursy... do tego jest antymedialny i antyspołeczny odnoszę wrażenie.

Zamiast pokazywać Kowalczyk jak biega czy Sikore jak strzela to nas nudzą skokami, w których pierwsze 40 skoków to czysta nuda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Niepokojące jest to że trenerem polskiej kadry został Łukasz Kruczek. Osobiście nie wróżę temu trenerowi jakiejś wielkiej przeszłości, podobnie jak nie wróżyłem Kuttinowi w kadrze A, obym się mylił :roll: A wracając do sedna:

To zaczerniajmy obraz, Małysz miał świetne wyniki, nasza kadra regularnie była w 5 piątce konkursów, są młodzi gniewni obok Małysza z sukcesami, bijemy rekordy oglądalności, a do tego ogląda to pół świata.

Widzę uciekanie od podstawowych argumentów. Zastanawiam się jak daleko może iść niewdzięczność dla sportowca, który po latach trudów, wielkich zwycięstwach i medalach, nagle zostaje odrzucony, bo jeden sezon mu nie poszedł tak jak powinien - mimo iż poza pierwszą piętnastkę nie spadł. Jest najlepszym polskim skoczkiem, długo żaden z naszych zawodników w tym sporcie nie pobije go w ilości zdobywania mistrzostw Polski (nie wspominając już o światowych imprezach).

Odnosząc się do Twoich argumentów - oczywiście Małysz - podobnie jak reszta kadry - prezentuje poziom rodem np. z sąsiedzkiej Słowacji, gdzie sukcesem jest wejście Martina Mesika do konkursu, a skoki oglądają rodziny naszych skoczków - i to nie wszyscy ich członkowie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się jak daleko może iść niewdzięczność dla sportowca, który po latach trudów, wielkich zwycięstwach i medalach, nagle zostaje odrzucony, bo jeden sezon mu nie poszedł tak jak powinien - mimo iż poza pierwszą piętnastkę nie spadł.

To nie jest niewdzięczność, ale nie może być świętych krów tak jak siatkarze czy Małysz jak jest źle to się krytykuje i to ostro, nie mylić z kibicowaniem, bo ja każdemu Polakowi kibicuje, ale jak ktoś nie ma formy to jej nie ma i ja będę go za to krytykował. Również nie wydaje mi się, że Małysz coś jeszcze zdziała. Lepiej gdyby odszedł jako Mistrz niż np. 20 zawodnik w PŚ.

Jest najlepszym polskim skoczkiem, długo żaden z naszych zawodników w tym sporcie nie pobije go w ilości zdobywania mistrzostw Polski (nie wspominając już o światowych imprezach).[/quot]

Najlepszy był Fortuna, Mistrz Olimpijski. Nie ma nic cenniejszego. Do tego jedyny Mistrz Olimpijski w trakcie zimowej olimpiady.

Odnosząc się do Twoich argumentów - oczywiście Małysz - podobnie jak reszta kadry - prezentuje poziom rodem np. z sąsiedzkiej Słowacji, gdzie sukcesem jest wejście Martina Mesika do konkursu, a skoki oglądają rodziny naszych skoczków - i to nie wszyscy ich członkowie.

Nasza kadra prezentuje się równie "dobrze" jak Słowacka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Najlepszy był Fortuna, Mistrz Olimpijski. Nie ma nic cenniejszego. Do tego jedyny Mistrz Olimpijski w trakcie zimowej olimpiady.

Jeden dobry skok. Małysz miał tych dobrych skoków chyba trochę więcej. Rozumiem że medal olimpijski itp., ale jednak porównywać obu zawodników, to jak dla mnie trochę dziwne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Niech będą nawet i cztery. Nie sądzisz, że to jednak trochę dziwne porównywać człowieka, który zdobył złoto na olimpiadzie, z człowiekiem, który zdobył kilka tytułów mistrza świata, cztery razy wygrywał Puchar Świata, ma na swoim koncie medale olimpijskie i zajmuje drugie miejsce pod względem ilości wygranych konkursów PŚ? Bo dla mnie bardzo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

No i wykrakałem:Kruczek trenerem naszej kadry skoczków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
2 skoki. Wtedy też skakano 2 serie.

Nie no jeden bo pierwszy na 111 m to było coś ale drugi na 87,5 m to już raczej średni był :), ale złoto było i pozostanie i to się liczy :)

Pancerny nie wykrakałeś tylko wykruczyłeś :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Niech będą nawet i cztery. Nie sądzisz, że to jednak trochę dziwne porównywać człowieka, który zdobył złoto na olimpiadzie, z człowiekiem, który zdobył kilka tytułów mistrza świata, cztery razy wygrywał Puchar Świata, ma na swoim koncie medale olimpijskie i zajmuje drugie miejsce pod względem ilości wygranych konkursów PŚ? Bo dla mnie bardzo.

Jeden i drugi są wielkimi sportowcami. Jednakże chwalenie Małysza za ten sezon uważam za nienormalne, to sezon słaby jak na taka gwiazdę, a spadek oglądalności w Polsce to fakt, troche przez słabe wyniki Małysza, a trochę dlatego, że to już jest nudne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Jednakże chwalenie Małysza za ten sezon uważam za nienormalne, to sezon słaby jak na taka gwiazdę, a spadek oglądalności w Polsce to fakt, troche przez słabe wyniki Małysza, a trochę dlatego, że to już jest nudne.

Jarpenie nudne to może jest dla kogoś kto ogląda skoki od czasu gdy Małysz zaczął odnosić sukcesy, dla mnie skoki są coraz bardziej ciekawe, nowi zawodnicy, coraz dalsze skoki, skoki oglądałem na długo przed tym jak Małysz zaczął zdobywać trofea i mam zamiar oglądać je jeszcze długo po tym jak przestanie skakać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jeden i drugi są wielkimi sportowcami.

Jednak różnica w dokonaniach jest spora. Z jednej strony jeden konkurs, z drugiej kilka lat z sukcesami.

Jednakże chwalenie Małysza za ten sezon uważam za nienormalne,

Chwalić go za ten sezon nie mam zamiaru, i chyba nikt tutaj tego nie robi. Jednak nie można jednoznacznie stwierdzić, że to już jego koniec.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jednak różnica w dokonaniach jest spora. Z jednej strony jeden konkurs, z drugiej kilka lat z sukcesami.

Myśle, że za mistrza IO oddałby ze 2 PŚ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Myśle, że za mistrza IO oddałby ze 2 PŚ.

Nie wiem czy da się to tak przeliczać ale być może i nawet więcej, ostatecznie IO są raz na cztery lata :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.