Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Nautilos

Szkoł publiczna - jaka byc powinna?

Jakie powinny być polskie szkoły?  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Katolickie
      6
    • Laickie
      8
    • To zale?y od...
      2
    • Nie mam zdania
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wyraźnie brakuje ci argumentów

Sorry ale to w twoich postach nie ma argumentów.

am takie samo prawo do wieszania symboli, prawda?

Owszem masz. Jakiś user już napisał że u niego w szkole obok krzyza katolickiego wisi krzyż prawosławny. Co do gwiazdy dawidowej to u nas w szkole uczniowie by ją zdięli.

Nie ma symboli, nie ma problemu - proste.

Źly kompletnie argument. Przypomina mi to powiedzonko stalina "najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów człowieka jest śmierć bo nie ma człowieka nie ma problemu"

Usuwanie symboli się nie sprawdza np. PKiN w Warszawie symbolem dominacji sowieckiej a nikt go nie usuną, Moja ankieta dotycząca usunięcia portretu Piłsudskiego przy dziale II RP

Nie napisałem że nautilos tak napisał tylko że tak zasugerował ponieważ porównał krzyż w sali lekcyjnej z zbrodniami za przyzwoleniem większości

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
Co do gwiazdy dawidowej to u nas w szkole uczniowie by ją zdięli.

I ty oczywiście byś to poparł. Nie rozumiem, w czym masz problem, przecież w tym temacie zadawałeś wyraźnie pytanie ateistom: co im przeszkadza krzyż w szkole? Czyli wychodzi na to, że w szkołach wg ciebie może być wyłącznie krzyż katolicki, a jak się komuś nie podoba, to ma się przystosować? Tak? Oto ci chodzi?

Sorry ale to w twoich postach nie ma argumentów.
Źly kompletnie argument.

Śmiech na sali :mrgreen:

Przypomina mi to powiedzonko stalina "najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów człowieka jest śmierć bo nie ma człowieka nie ma problemu"

Po 1 - na Nautilosa mówisz, a sam podobnie robisz 8)

Po 2 - w przypadku krzyży nie widzę problemu, co do mordowania - owszem, jest. Jednak wolałbym, żebyś nie kojarzył zdejmowania katolickiego symbolu z mordowaniem ludzi.

Usuwanie symboli się nie sprawdza np. PKiN w Warszawie symbolem dominacji sowieckiej a nikt go nie usuną, Moja ankieta dotycząca usunięcia portretu Piłsudskiego przy dziale II RP

Jednak między usuwaniem PKiN, a zdejmowaniem krzyży widzę różnice.

Co do Piłsudskiego - nie lubisz go, i chcesz usunąć obrazek, mimo, że to jest rzecz nieznaczna. Dokładnie tak samo jest z ateistami i krzyżami. Teraz rozumiesz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
I ty oczywiście byś to poparł. Nie rozumiem, w czym masz problem, przecież w tym temacie zadawałeś wyraźnie pytanie ateistom: co im przeszkadza krzyż w szkole? Czyli wychodzi na to, że w szkołach wg ciebie może być wyłącznie krzyż katolicki, a jak się komuś nie podoba, to ma się przystosować? Tak? Oto ci chodzi?

Nie chodzi o to. Tylko że u nas w szkole chyba nie ma żyda i gwiazda dawidowa by się nie sprawdziła jeżeli mogę tak powiedzieć.

Po drugie to czytaj ............ moje posty dokładnie. W którym napisałem że w szkole ma być tylko krzyż katolicki

Po 1 - na Nautilosa mówisz, a sam podobnie robisz 8)

Po 2 - w przypadku krzyży nie widzę problemu, co do mordowania - owszem, jest. Jednak wolałbym, żebyś nie kojarzył zdejmowania katolickiego symbolu z mordowaniem ludzi.

Człowieku napisałeś nie ma symboli nie ma problemu więc podałem ci symbole z którymi jest problem. Więc się nie czepiaj. A to stwierdzenie że twoja sentencje jest podobna do stalinowskiej wydaje i się że jest prawidłowe.

Co do Piłsudskiego - nie lubisz go, i chcesz usunąć obrazek, mimo, że to jest rzecz nieznaczna. Dokładnie tak samo jest z ateistami i krzyżami. Teraz rozumiesz?

Nie no spoko czyli sugerujesz że nie lubisz katolików i wolisz żydów i muzułmanów bo oni swych symboli religijnych nie pokazują np. w klasie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
Człoweku ty mylisz symbole "normalne" od symboli religijnych
symbol to symbol ' date='nie twórz jakiegos nowego podziału na "normalnie " i "nienormalne " symbole
Jak już pisałem prawa człowieka nie mogą być ustalane przez większość.Mogę przytoczyć wiele zbrodni ' date='które zostały popełnione za zgodą ogółu ,czy uważasz w takim razie ,że były słuszne?[/quote']
Czyli sugerujesz ze krzyż w szkole to łamie twoje prawa i uważasz to za zbrodnię?
Oczywiście ,ze narusza moje prawa,(prawa wszystkichuczęszczajacych do szkoły także prawa katolików!!!),nie powiedziałem ,ze jest to zbrodnia bo to byłoby przesadą ,natomiast niewątpliwie jest to karygodne .
Jestem prawie pewny że teraz macie coś przeciwko krzyżu w szkole a na pewno nie mieli byście nic przeciwko temu aby np. muzułmanki chodziły z nakryciem głowy mimo iz kultura nakazuje ściąganie czapek na lekcji
Husty muzułmanek są nakazem ich wiary, zakazanie noszenia ich byłoby godne pogardy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KoNrRiI   

Według mnie krzyże powinny znajdować się w każdej szkole i każdej klasie. Jest to nieodzowny element naszej wiary, która przecież głęboko zakorzeniona jest w naszej kulturze i innych dziedzinach życia. Coś jak niewieszanie krzyży czy też wieszanie innych znaków religijnych jest dobre dla krajów jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania gdzie bardzo duża część obywateli jest zupełnie innego wyznania, aczkolwiek nie popieram i tego ponieważ religia państwowa to chrześcijaństwo, tak więc krzyże powinny być wywieszane w miejscach publicznych, jeżeli ktoś nie chce, w domu nie musi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
Według mnie krzyże powinny znajdować się w każdej szkole i każdej klasie. Jest to nieodzowny element naszej wiary, która przecież głęboko zakorzeniona jest w naszej kulturze i innych dziedzinach życia. Coś jak niewieszanie krzyży czy też wieszanie innych znaków religijnych jest dobre dla krajów jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania gdzie bardzo duża część obywateli jest zupełnie innego wyznania, aczkolwiek nie popieram i tego ponieważ religia państwowa to chrześcijaństwo, tak więc krzyże powinny być wywieszane w miejscach publicznych, jeżeli ktoś nie chce, w domu nie musi.

Więc może Polska ogłosi się enklawą Watykanu? Większość obywateli Polski to katolicy,religią panująca jest katolicyzm ,a państwo szerzy ideologię chrzesciańska :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   

Drogi marcnow92, nie widzę sensu, dla którego miałbym jeszcze z tobą dyskutować. Szkoda na to moich nerwów i czasu. Nie dosyć, że zaprzeczasz sam sobie, pisałeś o nakryciach głowach muzułmanek, co nie ma nic do rzeczy, porównujesz moje "sentencje" (specjalnie w cudzysłowiu) do stalinowskich, za jakiś czas okazałoby się, że mam jeszcze coś z Hitlera. Po prostu nie widzę sensu, bym dalej miał rozmawiać z człowiekiem, do którego nie dociera, że są jednak ludzie, którzy nie są katolikami i też mają pewne prawa.

Teraz tylko skomentuję ten cytat, nie mogłem się wręcz powstrzymać:

Jest to nieodzowny element naszej wiary, która przecież głęboko zakorzeniona jest w naszej kulturze i innych dziedzinach życia.

A co ma piernik do wiatraka? Np. mam być katolikiem, bo tak robili moi przodkowie, i tak robi większość Polaków? Żartujesz sobie.

P.S. Jeśli ktoś chce poznać moje zdanie na ten temat, to proszę przeczytać moje poprzednie posty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KoNrRiI   

Nie nie musisz być katolikiem ze względu na przodków ale ze względu na swoją mentalność którą po nich odziedziczyłeś. Jeżeli chodzi o krzyże i kulturę to powinny one być wieszane ze względu na dziedzictwo jakie nam zostawiono |Polska jest krajem chrześcijańskim od przeszło tysiąca lat także chociażby przez wzgląd na historię można by te krzyże wieszać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
ale ze względu na swoją mentalność którą po nich odziedziczyłeś.

Ok, powiedzmy, że jest taka sytuacja: nie jestem przekonany do religii katolickiej, ale muszę zostać katolikiem, ze względu że mam taką, a nie inną mentalność. Super. A potem się dziwicie, że "katolicy" chodzą do kościoła tylko na Wielkanoc i Pasterkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Drogi marcnow92, nie widzę sensu, dla którego miałbym jeszcze z tobą dyskutować. Szkoda na to moich nerwów i czasu. Nie dosyć, że zaprzeczasz sam sobie, pisałeś o nakryciach głowach muzułmanek, co nie ma nic do rzeczy, porównujesz moje "sentencje" (specjalnie w cudzysłowiu) do stalinowskich, za jakiś czas okazałoby się, że mam jeszcze coś z Hitlera. Po prostu nie widzę sensu, bym dalej miał rozma]wiać z człowiekiem, do którego nie dociera, że są jednak ludzie, którzy nie są katolikami i też mają pewne prawa.

Teraz tylko skomentuję ten cytat, nie mogłem się wręcz powstrzymać:

Powstrzymam się tutaj od pisania tego co o ciebie myślę bo z pewnością by mnie z forum wywalili.

A co ma piernik do wiatraka? Np. mam być katolikiem, bo tak robili moi przodkowie, i tak robi większość Polaków? Żartujesz sobie.

To ty sobie żartujesz deb..... i mam do ciebie prośbę abyś czytał bardziej dokładnie posty swoje, moje, i osób mnie popierających i ciebie popierających i nie cytuj fragmentu 8) wyrwanego z kontekstu

ale czy możesz powiesić taki symbol w klasie

Niestety ale tak

Husty muzułmanek są nakazem ich wiary, zakazanie noszenia ich byłoby godne pogardy.

A mi wiara nakazuje przekonywać was do mojego zdania i jestem za to besztany. Chcecie sie po prostu odciąć od kultury Polskiej zakazując wywieszania krzyży a pozwalając na noszenie chust przez muzułmanki. Jacy z was Patryjoci chcecie wyciąć spory kawał historii Polski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
To ty sobie żartujesz deb.....

A już miałem nadzieję, że nie będę musiał dawać Ci warnów :roll: .

A mi wiara nakazuje przekonywać was do mojego zdania i jestem za to besztany. Chcecie sie po prostu odciąć od kultury Polskiej zakazując wywieszania krzyży a pozwalając na noszenie chust przez muzułmanki. Jacy z was Patryjoci chcecie wyciąć spory kawał historii Polski.

Czyli dla Ciebie patriotyzm to wieszanie krzyży w miejscach należących nie do Kościoła, ale do państwa? Bo Ty tak uważasz. I nie gadaj mi tu o patriotyzmie, bo nie Ty będziesz to oceniał czy ktoś jest patriotą czy nie.

Nikt Ci nie zakazuje wieszać krzyży. Chcesz to sobie po całym domu je porozwieszaj, ale w miejscu, które należy do instytucji państwowej takie rzeczy wisieć nie powinny, argumenty już Ci i Markus i Nautilus i ja próbowaliśmy przedstawić. Druga sprawa. Skoro nie rozróżniasz instytucji państwowej i osoby prywatnej, skoro na równi stawiasz wieszanie krzyży, które nie jest nakazem z jedną z najważniejszych zasad Islamu... :roll: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Dochodzimy do absurdu... Co wy tacy wszyscy nagle tacy liberalni !? Jednostka > Społeczeństwo ?

Jeżeli zakazać wieszania krzyży w szkole, to ja też proszę, np. o zakazanie noszenia ubrania... Bo ja sobie wymyślę że mam wiarę że tylko ludzie nadzy będą zbawieni, i mnie oburza, jak widzę kogoś ubranego. I co teraz ? Brak krzyży = brak symboli innych religii

Teraz nastała tak moda, że w imię pseudo szczytnej "tolerancji" wychodzą jakieś absurdy. Politycy też - wszystko musi być tolerancyjne, bo media zaczną się wydzierać jakie to oburzające.... Teraz potrzeba jakiegoś polityka z jajami ( może być kobieta :mrgreen: ) który może i być nazywany nietolerancyjnym, ale przynajmniej zrobił by porządek. Ja nie należę do żadnej mniejszości więc nie mam dodatkowych praw ? Każdy człowiek jest taki sam, i nikomu się nic nie należy z tego powodu że np. jest ciemnoskóry.

KoNrRiI, ma tutaj dużo racji. Co jak nie kościół było miejscem tajemnych zbiórek ? Gdzie zaczynała się Solidarność ? Dla mnie surowy zakaz wieszania krzyża, to tak jakby odciąć się od prawie całej naszej historii ! Przecież co, jak nie kościół było powodem wojen, pojednań itp ?

Oczywiście, z tego powodu nikt nie narzuca że Ty też maż być katolikiem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
osób mnie popierających i ciebie popierających
nie sądziłem ,że traktujecie to tak osobiście :?
Chusty muzułmanek są nakazem ich wiary, zakazanie noszenia ich byłoby godne pogardy.
A mi wiara nakazuje przekonywać was do mojego zdania i jestem za to besztany. Chcecie sie po prostu odciąć od kultury Polskiej zakazując wywieszania krzyży a pozwalając na noszenie chust przez muzułmanki. Jacy z was Patryjoci chcecie wyciąć spory kawał historii Polski.
Dalsza dyskusja nie ma sensu ,zadnych argumentów ,same opinie .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Dalsza dyskusja nie ma sensu

Również mi się tak wydaje, zatem proponuję zająć się tematem choinek w szkołach - powinny być czy nie?*

* Oczywiście to jest żart :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Dochodzimy do absurdu...

Zgadzam się.

Co wy tacy wszyscy nagle tacy liberalni !?

Co Wy wszyscy nagle tacy pobożni?

Teraz nastała tak moda, że w imię pseudo szczytnej "tolerancji" wychodzą jakieś absurdy.

Jednak czy w tym, że w szkole publicznej, która jest instytucją państwową, nie wisiałby poza salą do religii żaden symbol religijny, jest jakikolwiek absurd? Dla mnie znacznie dziwniejsza byłaby sprawa, gdyby w imię tej nielubianej przez Ciebie "tolerancji", po szkole porozwieszane były by wszelakie symbole religijne. Od największych po najmniejsze religie. A tak nie byłoby żadnych symboli religijnych wieszanych w szkołach i nie byłoby żadnego problemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.