Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
marcnow92

Wpadki Filmowe

Recommended Posts

Piszcie tutaj posty na temat najbardziej ciekawych i kompromitujących wpadek z filmów (omińmy może "strzelanki" bo chyba w każdej są wpadki)

mch90   

Cała fabuła "Troi" to jedna wielka wpadka. Takich przekłamań w rzadko którym filmie można się doszukać, że przedstawię mój ulubiony przykład pojedynku Parysa z Menelaosem, który skończył się śmiercią tego drugiego (sic!). Brakuje też mnóstwo kluczowych postaci, nie wspominając o samych bogach.

Hauer   

Taaa... "Troja" to kultowa porażka, chyba nawet więskza niz "300".

Dwa plusiki Troii to:

+ Dobra scena starcia się piechoty w bitwie pod murami miasta

+ Ciekawa scena śmierci Achillesa

...w "300" nie widze plusów, poczawszy od Spartiatów walczacych z gołymi klatami, poprzez pokazy kung-fu az po bzdure, ze spartanie sa tam sami :]

+ Ciekawa scena śmierci Achillesa

?? Nigdy nie miałem okazji mieć trzech (czy czterech nie pamiętam) strzał w klatce piersiowej, ale wydaje mi się że z takim bagażem człowiek nie ma prawa wyrwać ich sobie, powzdychać i rozmawiać przez 5 minut... :)

W Quo vadis podobno Rzymianie biegali w adidasach :P

W Quo vadis podobno Rzymianie biegali w adidasach :)

Chciałem to samo napisać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jeszcze w czasie rozmowy bohaterów było widać chyba samolot

[ Dodano: 2007-11-27, 20:08 ]

w najnowszym Spider manie kilkanaście pomyłek już wyszukano :mrgreen:

widiowy7   

W "Krzyżakach" w scenie bitwy widać na horyzoncie druty telefoniczne i jadącą cięzarówkę.

A polska piechota ma na nogach trampki (tzn. kilku)

Albinos   

Kilka takich wpadek można zaobserwować w "Helikopterze w ogniu".

- Gdy Eversmann zjeżdża po linie z helikoptera na ziemię, przez moment widać za nim kolejnego żołnierza, który szykuje się do opuszczenia maszyny. Jednak gdy Eversmann już jest na dole, nie pojawia się ów żołnierz, a helikopter odlatuje.

- Jeden z żołnierzy nosi okulary, które weszły do sprzedaży dopiero w 2000 roku (mowa o okularach przeciwsłonecznych "X-Metall Juliet")

- W jednej ze scen Sanderson trzyma karabin w lewej ręce, w następnym ujęciu karabin ów znajduje się już w prawej.

- Podczas lotu jeden z żołnierzy czyta książkę Grishama "Klient" w miękkiej okładce, wówczas dostępna była tylko twarda, miękka została wprowadzona po marcu '94.

To tylko kilka wpadek, w internecie jest strona z kilkunastoma podobnymi.

Ostatnio zauważyłem we "Władcy Pierścieni" śmieszną sytuację. Otóż pod koniec pierwszej części, gdy Aragorn po pokonaniu Lurtza biegnie w stronę umierające Boromira, nagle jeden z martwych Uruków podnosi głowę, i zaczyna się rozglądać dookoła, po czym grzecznie się kładzie:)

lester   
Bodajże zegarek u Jagiełły w Krzyżakach.
Czy ktoś widział ten zegarek?Ostatnio przeczytałem, że to jest jakiś mit.

W niektórych odcinkach serialów "Stawka większa niż życie" i "Czterej pancerni" żołnierze biegają z kałasznikowami.Dodatkowo Janek w pancernych wchodzi w drzwi z pepeszą z magazynkiem bębnowym, a wychodzi z drugiej strony z łukowym.

W Gadiatorze rydwany są wyposażone w butle z gazem :shock: , oto dowód :http://pl.youtube.com/watch?v=wgumd9kwtmE

Hauer   
W niektórych odcinkach serialów "Stawka większa niż życie" i "Czterej pancerni" żołnierze biegają z kałasznikowami
... a ja myślałem, że mam jakieś zwidy ...

Często wpadki są w filma katastroficznych. Np. był upał +55 stopni auta się wysadzały w powietrze ale trawa była zielona i z asfalt był normalny a powinien być taki "ujeżdżony"

piterzx   
deBeriere napisał/a:

Bodajże zegarek u Jagiełły w Krzyżakach.

Czy ktoś widział ten zegarek?Ostatnio przeczytałem, że to jest jakiś mit.

Jeśli chodzi o Krzyżaków, to przyznam się szczerze, sam tego nie widziałem, gdyż oglądaliśmy to w klasie, a ja jakoś nie przyglądałem się uważnie, nie mniej jednak koledzy wychwycili dwie takie wpadki: chłop w sukmanie z kosą i zegarkiem na ręku oraz Zygfryd wieszający się na pasku z napisem "Made in China" na klamrze.

Mogą to być mity, głowy nie daję, ale i tak śmieszy.

Pozdrawiam :D

Tofik   
oraz Zygfryd wieszający się na pasku z napisem "Made in China" na klamrze.

A jaka jest pewność, że ten pasek/sznur nie pochodził z Chin? :D:P:P

Północ- Południe: Odcinek 1 seria 2: pierwsza bitwa nad Bull Run: szarża kawalerii a tu nagle na części ekranu plecy drugiego kamerzysty na krzesełku w niebieskiej koszuleczce :)