Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mch90

Czyny niegodne narodu polskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   
Tymczasem pisanie o Zydach w kontekscie "budowy kultury (i ustroju) PRL" jest tematem tabu.

Hm, skąd. Skoro się ich źle traktowało w II Rzeczypospolitej to chcieli mieć lepiej w Polsce Ludowej ;)

A co do Gomułki - to pomyliło mi się, pochodzenie żydowskie miał Berman.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hm, skąd. Skoro się ich źle traktowało w II Rzeczypospolitej to chcieli mieć lepiej w Polsce Ludowej ;)

I zapisali się do UB i do PPR aby dopiec tym co ich źle traktowali w II RP? Byłbym nawet skłonny powiedzieć że 2 największe systemy totalitarne powstały przez i dzięki żydom. W nazizmie chodziło głównie o to aby ich tempić więc poparli inny system aby tępić nazistów.

System Hammurabiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
I zapisali się do UB i do PPR aby dopiec tym co ich źle traktowali w II RP? Byłbym nawet skłonny powiedzieć że 2 największe systemy totalitarne powstały przez i dzięki żydom. W nazizmie chodziło głównie o to aby ich tempić więc poparli inny system aby tępić nazistów.

System Hammurabiego.

Kolego, nazizm powstał przez nienawiść do żydów, a nie przez żydów. I znowu wychodzi na to, że w Polsce winni wszystkiemu są żydzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Kolego to moje "przez" odnosiło się do nienawiści chodziło mi też o to że nazizm powstał przez nienawiść żydów.

Ale chyba to nie wina żydów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie ale swoje palce też w tym maczali (Hitler miał korzenie żydowskie). Wydaje mi sie że nawet teraz próbuje się w Polsce odkupić żydom przykrości jakie odnieśli w czasie wojny. Owszem nie mówię że nie wolno ale jakoś jest tak że w TV mówi się o nich w samych superlatywach że niesłusznie zostali zgładzeni w II WŚ ale zapomina się o negatywach głównie po wojnie. Tu się rodzi dylemat jak ich oceniać. Dlatego Tofiku zadałem w dziale spraw filozoficznych pytanie jak oceniać słynnych ludzi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Nie ale swoje palce też w tym maczali (Hitler miał korzenie żydowskie).

Nie ma na to dowodów, że Hitler miał korzenie żydowskie. Poza tym, jeśli mierzysz całą grupą miarą jednego człowieka to ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Przeczytaj sam siebie. W Polsce bylo calkiem dobrze, bo lepiej niz w Trzeciej Rzeszy.
jeżeli chodzi o warunki społeczne to Polacy byli bardzo wyrozumiali w stosunku do żydów czyli dla żydów w Polsce było całkiem dobrze i na pewno lepiej niż w II I rzeszy. Natomiast jeżeli chodzi o warunki gospodarcze to oczywiste że lepsze były w III rzeszy

Ja sie poddaje. Tak sie nie da...

E.O.T.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
nazizm powstał przez nienawiść żydów.

Osobiście dopatrywał bym sie powstania obłąkanej teorii nazizmu jeszcze wcześniej. Otóż już w 1937r., podczas rozmowy W.Churchila z Ribbentropem ten drugi wspomina o ptrzebie "przestrzeni do życia na wschodzie" (Lebensraum), i prosi Anglie o niemieszanie się w polityke III Reszy realizowaną na wschodzie (wchłonięcie Polski). Zanim powstał holocaust, powstał GPO (GeneralplanOst), który zakladał eksterminacje Słowian na wielka skalę (np. Polaków od 80 - 85%).

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Osobiście dopatrywał bym sie powstania obłąkanej teorii nazizmu jeszcze wcześniej. Otóż już w 1937r., podczas rozmowy W.Churchila z Ribbentropem ten drugi wspomina o ptrzebie "przestrzeni do życia na wschodzie" (Lebensraum), i prosi Anglie o niemieszanie się w polityke III Reszy realizowaną na wschodzie (wchłonięcie Polski). Zanim powstał holocaust, powstał GPO (GeneralplanOst), który zakladał eksterminacje Słowian na wielka skalę (np. Polaków od 80 - 85%).

Oczywiście, ale ja mówiłem o przypadku, w którym jeśli nazizm powstał przez żydów, to jak już to przez nienawiść do nich.

Poza tym Hitler stworzył wroga dla narodu i po części dzięki temu wygrał wybory.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Poza tym Hitler stworzył wroga dla narodu i po części dzięki temu wygrał wybory.

Nie tylko dzięki temu głównie dzięki temu że mu uwierzyli. Zadziwiający jest fakt że często dana osoba lub ugrupowanie wygrywa wybory gdy pokarze wroga narodu pn. bolszewicy uważali za wrogów wszelką burżuazję, samoobrona też tak uważa. PiS w reklamówkach za wrogów uważam skorumpowanych polityków, PO za wrogów uważała PiS z pewnością jeszcze wiele innych przykładów się znajdzie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
JJ   
Nie ale swoje palce też w tym maczali (Hitler miał korzenie żydowskie).

Żeby Hitler miał żydowskie pochodzenie musieli by chyba umoczyć coś innego, ale MArcnow, tego to już szukaj w dziale z biologią.

Nie ma żadnych dowodów na to, że Hitler miał żydowskie pochodzenie. Cała ta historia jest związana z jego babką, która umyśliła sobie wyłudzić nieco pieniądza od pewnego bogatego Niemca, który miał takowe pochodzenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Czy ktos zapanuje nad tym OT ?

A kto to może wiedzieć ;)

Jak dla mnie czynami niegodnymi były:

1. Stosowanie "pruskich" metod w stosunku do mniejszości ukraińskiej w II RP (ogólnie polityka mniejszościowa w praktyce, bo w teorii wszystko było pięknie).

2. Przyłączenie się do "rozbioru" Czechosłowacji w 1938 r. (nie chodzi mi tu o to, że chcieliśmy odzyskać Zaolzie, ale o to w jakich okolicznościach to nastąpiło).

3. Interwencja na Węgrzech

4. Interwencja w Czechosłowaji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.