Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Końcówka kampanii kto wygra PO czy PiS?

Wybory wygra:  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • PO
      6
    • PiS
      4
    • Nie mam zdania
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie sondaże:

PBS DGA dla "GW":

PO 42%

PiS 32%

GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej""

PO 34%

PiS 26%

MillwardBrown SMG/KRC dla "Polska":

PO 36%

PiS 32%

TNS OBOP dla "Dziennika":

PO 44%

PiS 33%

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

A gdzie sondaż PGB ?

[ Dodano: 2007-10-19, 11:24 ]

Własnie leci powtórka na Posacie 2.

Jak ktos moze to naprawde polecam, Roman pokazał klase.

Nie dał sie zepchnac na margines, czy wrzucic do jednego worka z Lepperem. Zapowiedział, ze w przyszłym sejmie moze z każdym współpracowac, zeby zrealizowac złozone obietnice. Przypomniał, ze przecież potrafił przekonac przewodniczacego Tuska i głosowac ramię w ramię z PO przeciwko PiS i lewicy w sprawie becikowego i ulgi prorodzinnej. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   

Mam nadzieję, że wygra PO. Na razie mam wrażenie, że ludzie na siłę bronią PiS-u. :| Giertych za bardzo mnie zdenerwował jako Minister Edukacji, więc nie wybrałbym UPR. Zresztą pan Roman był takim kochanym koalicjantem PiS-u, a teraz dziwnym trafem udaje wroga nr 1. Lepper z jakże "piękną" Begger zachowują się jak świnie z chlewu wyjęte. Z PSL nie mam dobrych skojarzeń, więc wybieram najmniejsze zło (zresztą tylko PO może zatrzymać kwaczą erę).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
(zresztą tylko PO może zatrzymać kwaczą erę).

Przepraszam, a Tusk to nie ma nic związanego z kaczkami? Choćby imię - jeśli obrażamy miłościwie panującego prezydenta i premiera to niech będzie po równo i niechaj Tusk też dostanie.

[ Dodano: 2007-10-19, 15:06 ]

Natomiast co do wyborów to uważam, że wygra raczej PiS. PO ciągle uważana jest za partię liberalną, co nie jest wszędzie zbyt dobre, działania PiSu nawet niektórym się podobają (zwłaszcza w kwestii korupcji), a - i jeszcze PO - owcom łatwiej krytykować, a Irlandia od razu tutaj nie powstanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wygra pis, bowiem tylko zwycięstwo po dające mu 3/5 w sejmie dawałoby możliwość odrzucania weta, dlatego pis praktycznie nawet przegrywając by wygrał, ale mimo tego wygra, niezależnie jak bym to oceniał i jakby się nie podniecać sondażami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Mam nadzieję, że wygra PO. Na razie mam wrażenie, że ludzie na siłę bronią PiS-u. Giertych za bardzo mnie zdenerwował jako Minister Edukacji, więc nie wybrałbym UPR.

Ale czym? Że w koncu cos ruszył ? Moja sympatia dla pana Romana zaczela się jak wagarowicze wrzeszczeli "Giertych do wora, a wór do jeziora!", a lewica i PO im przyklaskiwały. Na taką demoralizacje nie mozna sie godzic.

Zresztą pan Roman był takim kochanym koalicjantem PiS-u, a teraz dziwnym trafem udaje wroga nr 1.

Co mógł zrealizowac z PiS-em to robił z PiS-em, a jak mógł z Platforma to głosował z PO przeciw PiS. I co by nie mówic to jest gościem, który najwięcej dobrego zrobił przez te dwa lata pomimo, że nie miał za soba najwiekszego klubu.

a Irlandia od razu tutaj nie powstanie

Najciekawsze , ze przed referendum unijnym brałem udział w debatach z PO-wcami. I oni mówia tak: "Polska skorzysta z Unii tak jak Irlandia", ja na to: "Irlandia ma inne warunki członkowskie, najpierw wynegocjujcie takie warunki, a później obiecujcie" oni: "ale chociaz młodzi ludzie będa mogli wyjechac do pracy na zachód".

Wybaczcie wiec, ze mnie trafia jak dziś PO oskarża o emigrację PiS albo obiecuje, że bedzie robic tutaj Irlandie po tym jakie warunki w Unii nam zapewnili.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gervazy   
Chyba jednak będzie sprzyjać mniej populistycznej PO...

Mniej, warte zastanowienia. Co jest bardziej populistyczne zapowiedź walki z korupcją, czy zapowiedź tego, że za rządów PO w Polsce będzie tak dobrze jak w Irlandii ?

nie macie szans

Na podstawie czego wnioskujesz, że ta osoba jest członkiem PiS?

bo kolejnych rządów zakompleksionych fanatyków Kaczora już bym nie przeżył...

Nie lekaj się. Nic się nie stanie, choćby i sam ONR wygrał, sytuacja geopolityczna tego gwarantem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niezaatakował Kaczyński w orędziu PO, coś tam mówił o oczywistych oczywistociach, jest dobrze sondaże dają i to wszystkie zwycięstwo PO, oby tak był również w niedziele są na to duże szanse.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   
Nie histeryzuj, PO nic nie robiła przez ostatnią kadencję za wyjątkiem krytyki rządu, a jej elektorat, to w 80% ludzie niezadowoleni z obecnej rzeczywistości. Nie mają żadnych rzeczowych argumentów na tezę, że oni mają rządzić.

A jaki jest tak naprawde program PiS-u?

Poza:

- oczernianiem PO (gwoli sprawiedliwosci nalezy przyznac ze podczas kampanii PO wcale nie zachowuje sie lepiej)

-- mowieniem o rozbijaniu wyimaginowanych ukladow (a pzreciez panowie Kornatowicz i Kaczmarek to byli wlasnie ci "swoi")

- rozliczanie przeszlosci zamiast dbanie o terazniejszosc

- dzielenie Polski na ta liberalna (jakby liberalizm mial znaczenie pejoratywne)-oligarchistyczna i socjalna: jednym slowem bogaci sa zli i kradna a biedni dobrzy

Oczywiscie moim celem nie jest agitowanie za PO ktorej tez mozna wiele wytknac chocby:

- punkt pierwszy odnoszacy sie do PiSu

- kompletna biernosc przez ostatnioe dwa lata

Jednakze smiem twierdzic ze politycy PO zachowali jeszcze jakies resztki honoru w przeciwienstwie do PiSu (dziadek z Wehrmachtu, klamstwa w sprawie z prywatyzacja etc.)

Jachu napisał/a:

Chyba jednak będzie sprzyjać mniej populistycznej PO...

Mniej, warte zastanowienia. Co jest bardziej populistyczne zapowiedź walki z korupcją, czy zapowiedź tego, że za rządów PO w Polsce będzie tak dobrze jak w Irlandii ?

Mistrzami populizmu sa jednak Kaczorki - jak mozna wmawiac Polakom ze nie dzialamy dla kraju tylko ze "oligarchowie wykorzystuja biednych" :-P

jest dobrze sondaże dają i to wszystkie zwycięstwo PO, oby tak był również w niedziele są na to duże szanse.

Oby byly to prorocze slowa, ale tu akurat zgadzam sie z Kaczynskimi sondaze klamia - nie zdziwi mnie nieznaczna wygrana PiSu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Oby byly to prorocze slowa, ale tu akurat zgadzam sie z Kaczynskimi sondaze klamia - nie zdziwi mnie nieznaczna wygrana PiSu

Trudno to nawet kłamstwem nazwać. wlepiłem tu wczesniej link z ciekawym artem na temat niskiej jakosci sondazy.

Wyniki mijaja się sz prawdą, trudno jednak zarzucac celowe kłamstwo. Wydaje mi się, że znowu najblizej prawdy może być PGB (na która admin nie lubi się powoływac), ale niczego nie mozna byc do końca pewnym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.