Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Gdyby nie moja partia to jaka?

Druga partia na, którą bym głosował to:  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • PO
      4
    • PiS
      2
    • LiD
      2
    • Samoobrona
      0
    • LPR
      1
    • PSL
      2
    • UPR
      2
    • Inna jaka?
      1
    • Nie mam zdania
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Hauer   
Ciekawy jestem czy za takie pytanie zadane wyborcy Torysów czy Republikanów nie dostałoby się w zęby - zwłaszcza (w przypadku USA w Teksasie). Ponieważ znowu nie ma opcji "nie zagłosowałbym" - "oddałbym głos nieważny" pozostaje tylko trzymać się swojego wyboru i nie bawić się w partię drugiego wyboru, co zniekształca wciąż prognozy wyborcze i stwarza w sondażach wirtualne wyniki wyborów nie znajdujące nadal odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Ktos moze stwierdzic, ze nudny jestem ale w GB i USa jest sytem większosciowy, a zatem i ukałd dwupartyjny. Tam sie takich pytan nie zadaje.

Pytanie o "druga partie" zadaje się tam gdzie ejst system proporcjonalny (np. u nas). Zwykle robi się to z jednoczesnym pytaniem o "pierwsza partie".

Wyniki służa do okreslnia jakie kolaicje beda do przełkniecia dla wyborców bez wiekszej groźby utraty elektoratu.

W przypadku tej ankiety wynik mówi dokałdnie "nic", ale tez na forum raczej nie sposób tego przeprowadzic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Ja na razie nie moge glosować :wink: Ale gdyby nie to to oddał bym głos na... PSL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Gdybym mogl glosowac (mam 18 dopiero w styczniu) to jako druga partie (po LiDzie) wskazalbym PO. Mimo ze Tusk jest politykiem calkowicie niemeialnym i kompletnie pozbawionym charyzmy to jest to partia ktora byc moze,ewentualnie,w pewnych okolicznosciach moglaby wreszcie zaczac dzialac.

Jachu:Zdajesz sobie sprawe ze UPR jest aktualnie w koalicji wyborczej z LPRem a te partie maja bardzo rozbiezne programy m.in.:

1)UPR jest za legalizacja narkotykow a LPR przeciwnie

2)UPR chce prywatyzacji sluzby zdrowia i szkolnictwa LPR przeciwnie

3)UPR popiera wprowadzenie kary smierci a LPR jest za: jak to sie mowi "calkowita ochrona zycia"

4),5),6) etc.

Wydaje sie ze jedynym wspolnym zalozeniem programowym obu partii jest przekroczenie progu wyborczego

Mam wobec tego do ciebie pytanie:

Czy warto glosowac na partie ktora z zalozenia sprzedaje swoje idealy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Zdajesz sobie sprawe ze UPR jest aktualnie w koalicji wyborczej z LPRem a te partie maja bardzo rozbiezne programy m.in.:

1)UPR jest za legalizacja narkotykow a LPR przeciwnie

2)UPR chce prywatyzacji sluzby zdrowia i szkolnictwa LPR przeciwnie

3)UPR popiera wprowadzenie kary smierci a LPR jest za: jak to sie mowi "calkowita ochrona zycia"

4),5),6) etc.

(...)

Czy warto glosowac na partie ktora z zalozenia sprzedaje swoje idealy?

1) Owszm w UPR jest wiecej zwolenników legalizacji niz w LPR, ale tak czy owak to i tak nie postulat na tą kadencję.

2) W kwestii rozwiazań przejsciowych jak kontrkatowanie usług czy "pieniadz idący za pacjentem" nie ma kontrowersji.

3) W LPR tez są liczni zwolenicy kary śmierci. Właśnie z powodu ochrony życia przed mordercami (przypominam, w tej kadencji to LPR próbowała wprowadzic kare smierci wobc pedofilów-morderców)

...gdzie to 4, 5, 6 etc. ?

Wspólnymi złaożeniami programowymi jest tez:

1) obnizenie podatków

2) likwidacja podatku od emerytur

3) sprzeciw wobec konstytucji europejskiej

4) krytyka Olka za wysłanie wojska do Iraku bez wiedzy i zgody sejmu/narodu

i tak dalej mozna wyliczać.

A Ty wolisz Olka, który ułaskawia partyjnych kolegów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Jachu:Zdajesz sobie sprawe ze UPR jest aktualnie w koalicji wyborczej z LPRem a te partie maja bardzo rozbiezne programy
Wiem, zdaję sobie z tego sprawę, że te partie różnią się w pewnych postulatach dość znacznie. Pies pogrzebany jest jednak w tym, że LPR i UPR oraz PR postanowiły wspólnie wystartować jako komitet wyborczy, żeby mieć szansę przekroczyć próg wyborczy. Ważniejsze jest jednak to, że wszystkie trzy partie zgadzają się co do głównych postulatów, zwłaszcza jako zmniejszenie podatków i jeszcze bardziej wolny rynek.
Czy warto glosowac na partie ktora z zalozenia sprzedaje swoje idealy?
Moim zdaniem warto, bo przecież Wojciech Popiela czy Janusz Korwin-Mikke nie sprzedali swoich ideałów i poglądów. Postanowili po prostu odsunąć je chwilowo w czasie. Nigdzie nie powiedzieli, że zmieniają poglądy. To po prostu pragmatyzm polityczny :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   
A Ty wolisz Olka, który ułaskawia partyjnych kolegów?

Hauer: mimo ze Olo - noptabene moczymorda wykazal sie daleko idacym kumoterstwem (niewatpliwie i niezaprzeczalnie - przez to wlasnie sporo stracil w moich oczach) to i tak jest dla mnie "bezpieczniejszym wariantem" niz majacy dyktatorskie zapedy opetani mania przesladowcza panowie z PiSu.

Pan JKM jak na moj gust bylby wybitnym satyrykiem ale po lekturze "Najwyzszego Czasu" po prostu balbym sie oddac mu wladze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.