Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Nowy system oceniania matury z polskiego

Recommended Posts

Z onet.pl:

Minister Ryszard Legutko tłumaczy, że obowiązujące obecnie prezentacje, czyli przedstawiane przez maturzystów wcześniej opracowane tematy, dają duże pole do nadużyć. Uczniowie je nawet kupują i sprzedają. Rozważa się więc zastąpienie prezentacji egzaminem sprawdzającym znajomość lektur.

Zmianie miałby też ulec egzamin pisemny z języka polskiego. Mają się w nim pojawić zadania gruntownie sprawdzające wiedzę o literaturze. Resort przygotowuje także program dla szczególnie uzdolnionych uczniów. Mieliby oni uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników uczelni. Szczegóły są dopracowywane.

Jaka jest wasza opinia w tej sprawie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
nazaa   

Pana Legutko co prawda na stanowisku ministra już nie ma, ale sam pomysł uważam za ciekawy, bo ustną maturę z polskiego w takiej formie jaka obowiązuje uważam za całkowiecie zbędną i już nawet nie chodzi o nadużycia, ale o to, że ona nie sprawdza kompletnie nic, do niczego praktycznie nie jest potrzebna i tylko niepotrzebnie zabiera czas, bo jednak coś tam trzeba wymyśleć.

Zmianie miałby też ulec egzamin pisemny z języka polskiego.

Też dobry pomysł. W pierwszej kolejności wywaliłabym czytanie ze zrozumiem, bo to tylko tak dumnie się nazywa, z prawdą niewiele ma wspólnego, za to niepotrzebnie ludzi stresuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.