Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Hauer

Che Guevara - gorąca dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

widiowy7   

Mister Q jak najbardziej nie odpowiadam na Twój post :)

Tytułowy bohater tego tematu, jak dla mnie jest w takim okresie komunizmu, na cóż, bohaterem romantycznym.

I nie kopcie mnie teraz argumentami komu służył i jakiej ideologii. Sam to wiem.

A z tym bohaterem to mu pewnie dokleili jakiś kręgosłup ( moralny)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do ortografii to dysleksja drodzy koledzy.

CYTAT

To nie jest takie proste mój drogi. To nie jest wina tylko obywateli lecz przede wszystkim administracji USA która wspierała zwłaszcza w XX rządy "swoich ...synów". W momencie kiedy obywatele próbowali coś robić (Gwatemala - FAR, URNG lata 60-90, Nikaragua FSLN 1961-1990, Salwador FMLN 1980-1994, Kolumbia ELN, FARC-EP 1963-2010) to mówi sie o zagrożeniu komunistycznym i terroryżmie, to hipokryzja ze strony usa.

A przepraszam bardzo, gdzie się pomylili, przecież to są socjalistyczne/komunistyczne bojówki, bardzo dobrze że tępiono te wszy, bo obywatele tych krajów mieliby pod rządami owych "sprawiedliwych" postępowców niezłą ścieżkę zdrowia. Zatem żadnej hipokryzji, co więcej, do dziś trwają walki z "dzielnymi" bojownikami o "wolność" z FARC, którzy dodatkowo stali się producentami i handlarzami narkotyków, o tak z pewnością ich pobudki, czyny i walka są chwalebne i sprawiedliwe, tylko Ci wredni Jankesi im przeszkadzają...

Tankfanie komunizm/socjalizm (choś komunizm i socjalizm to nie to samo) latynoamerykański to coś zupełnie innego od komunizmu europejskiego. Można podzielić przynajmniej na 3 podgrupy: 1. partie komunistyczne podporządkowane Moskwie, 2. partie komunistyczne podporządkowane ChRL (maoiści), 3. partie komunistyczne o zabarwieniu nacjonalistyczno ludowym do ktorych można zaliczyć większość lewicowych organizacji partyzanckich w Ameryce Łacińskiej. W komuniźmie latynoskim dużo większą rolę niż w Europie odgrywa właśnie nacjonalizm:

Gwatemala - FAR, URNG lata 60-90 - lewicowi nacjonaliści,

Nikaragua FSLN 1961-1990 - lewicowi nacjonaliści,

Salwador FMLN 1980-1994 - lewicowi nacjonaliści,

Kolumbia ELN - lewicowi nacjonaliści,

FARC-EP 1963-2010 - komuniści,

Peru SL - komuniści-maoiści,

MRTA - lewicowi nacjonaliści,

Meksyk - EZLN - lewicowi nacjonaliści ludowi.

Co do handlu narkotykami to w wypadku Kolumbii każdy para się tam tym zajęcięm począwszy od policji, skorumpowanych polityków, armii i oczywiście prawicowej partyzantki AUC. FARC z pieniędzy pobieranych jako podatek od handlarzy narkotyków buduje na zajętych przez siebie terenach drogi, szkoły i szpitale. Osobiście uważam jednak że lepsze w tej sprawie jest podejście ELN, która nie para się handlem narkotykami ale też nie niszczy upraw koki bo zdaje sobie sprawę, że to jedyne źródło utrzymania rzeszy chłopów kolumbijskich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Wybacz Hetmanie, ale na mnie nie wpływa to czy ktoś buduje szkoły czy nie. Każdego komunistę i socjalistę powiesić należy, bo to jest zaraza, co sami dowiedli wiele razy. Ale teraz przynajmniej wiem że darzysz ich najwidoczniej sympatią.

PS. Handlarzy narkotyków też powinno się wieszać, najlepiej na miejscu złapania, następnych dziesięciu się dobrze zastanowi nim zacznie również handlować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
...

Co do handlu narkotykami to w wypadku Kolumbii każdy para się tam tym zajęcięm począwszy od policji, skorumpowanych polityków, armii i oczywiście prawicowej partyzantki AUC. FARC z pieniędzy pobieranych jako podatek od handlarzy narkotyków buduje na zajętych przez siebie terenach drogi, szkoły i szpitale. Osobiście uważam jednak że lepsze w tej sprawie jest podejście ELN, która nie para się handlem narkotykami ale też nie niszczy upraw koki bo zdaje sobie sprawę, że to jedyne źródło utrzymania rzeszy chłopów kolumbijskich.

Idąc tokiem rozumowania kolegi skoro państwo w swej istocie para się narkotykami to trzeba by powiedzieć, iż za pieniądze z narkotyków również państwo stawia szkoły i szpitale, nieprawdaż?

A czemu koledze umknął fakt kiedy to tak pięknie pisał o tych drogach i szpitalach na co idzie gros owego "podatku"?

Czy nie na broń, bo w sumie u kolegi wychodzi że FARC to tacy trochę cyniczni Lekarze bez Granic.

bo zdaje sobie sprawę, że to jedyne źródło utrzymania rzeszy chłopów kolumbijskich

Nie tylko.

To jest również i przede wszystkim - jedyne źródło utrzymania FARC, bez pól narkotykowych nie ma tej organizacji.

Fakt -zapomniałem o dochodach z porwań.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wybacz Hetmanie, ale na mnie nie wpływa to czy ktoś buduje szkoły czy nie. Każdego komunistę i socjalistę powiesić należy, bo to jest zaraza, co sami dowiedli wiele razy. Ale teraz przynajmniej wiem że darzysz ich najwidoczniej sympatią.

Nie Tankfanie nie darzę ich sympatią, nigdy tak nie napisałem. Pokazuję tylko, że dobrzy i źli są również wśród przedstawicieli tak zwanych państw demokratycznych. Działają pod przykrywką demokracji i jej obrony a są o wiele gorsi niż ci straszni komuniści, których zwalczają. Jesteś jednostronny w swoich ocenach.

PS. Handlarzy narkotyków też powinno się wieszać, najlepiej na miejscu złapania, następnych dziesięciu się dobrze zastanowi nim zacznie również handlować.

Co do handlarzy narkotyków to zgadzam się w pełni.

Idąc tokiem rozumowania kolegi skoro państwo w swej istocie para się narkotykami to trzeba by powiedzieć, iż za pieniądze z narkotyków również państwo stawia szkoły i szpitale, nieprawdaż?

Nie zupełnie drogi kolego. Państwo rządzone przez skorumpowanych polityków jest przez nich okradane i tak jest właśnie w wypadku Kolumbii, chyba nie zaprzeczysz? Dochodz z handlu narkotykami zasilaja prywatne konta bankowe wysokich urzednikow panstwowych, bo pomimo, ze sa demokratami, nie sa na tyle glupi aby sie z tym obnosic, dziwi mnie, ze o tym nie pomyslales.

Czy nie na broń, bo w sumie u kolegi wychodzi że FARC to tacy trochę cyniczni Lekarze bez Granic.

Nigdzie nie napisalem ze FARC to organizacja dobroczynna. Do walki potrzebna jest bron. Armia Krajowa tez pozyskiwala fundusze na bron w rozny sposob.

bo zdaje sobie sprawę, że to jedyne źródło utrzymania rzeszy chłopów kolumbijskich

Nie tylko.

Sa takie rejony Kolumbii gdzie to jedyne zrodlo utrzymania. Chlopi sa mordowani przez handlarzy narkotykow i AUC ya odmowe uprawy koki.

To jest również i przede wszystkim - jedyne źródło utrzymania FARC, bez pól narkotykowych nie ma tej organizacji.

FARC moj drogi istnieje od roku 1966 a handel narkotykow nabral roypedu dopiero w latach 70. przyczym FARC zajela sie handlem dopiero w polowie lat 90.

Fakt -zapomniałem o dochodach z porwań.

To prawda porwania zniechecaja do FARC.

Przepraszam za literowki, klawiatura mi szwankuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

FARC moj drogi istnieje od roku 1966 a handel narkotykow nabral roypedu dopiero w latach 70. przyczym FARC zajela sie handlem dopiero w polowie lat 90.

Nie wiem jak kolega, ale ja jestem przyzwyczajony do takiego stanu rzeczy, iż kiedy piszę "jest źródłem utrzymania" to w zasadzie mam na myśli czas obecny.

A jak to jest u kolegi?

Albowiem nie rozumiem potrzeby tego wykładu o tym kiedy powstał FARC, a kiedy zaczął się boom narkotykowy w tym kraju.

Dochodz z handlu narkotykami zasilaja prywatne konta bankowe wysokich urzednikow panstwowych

Rozumiem, że to jest złe?

Za to czerpanie zysków z tego źródła przez FARC nie jest już złe?

Wychodzi na to w sumie, iż każdy kolejny narkoman w Nowym Jorku to zwiększenie dochodów FARC, i każdego lewicowego sympatyka tegoż ugrupowania winien ten widok cieszyć.

Sa takie rejony Kolumbii gdzie to jedyne zrodlo utrzymania. Chlopi sa mordowani przez handlarzy narkotykow i AUC ya odmowe uprawy koki

W sumie to i FARC t en stan rzeczy jest nie na rękę, mniejsza możliwość ściągania opłat, nieprawdaż?

Między bajki proszę włożyć opowieści iż FARC nie para się handlem i uprawą, a jedynie ściąga haracz od bossów.

A obserwowany ostatnio znaczny spadek poparcia dla tegoż ugrupowania pośród chłopów to pewnie efekt zbyt małej liczby pobudowanych szpitali i dróg.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak kolega, ale ja jestem przyzwyczajony do takiego stanu rzeczy, iż kiedy piszę "jest źródłem utrzymania" to w zasadzie mam na myśli czas obecny.

A jak to jest u kolegi?

Widzę, że kolega lubi prowadzić wywody na temat formy a nie treść.

Albowiem nie rozumiem potrzeby tego wykładu o tym kiedy powstał FARC, a kiedy zaczął się boom narkotykowy w tym kraju.

Wiedzy nigdy za dużo.

Dochodz z handlu narkotykami zasilaja prywatne konta bankowe wysokich urzednikow panstwowych

Rozumiem, że to jest złe?

To chyba zrozumiałe.

Za to czerpanie zysków z tego źródła przez FARC nie jest już złe?

Tego nie napisał, ba nawet tak nie uważam.

Wychodzi na to w sumie, iż każdy kolejny narkoman w Nowym Jorku to zwiększenie dochodów FARC, i każdego lewicowego sympatyka tegoż ugrupowania winien ten widok cieszyć.

Kolega czasami zbytnio upraszcza i spłyca. Jeżeli skorumpowani politycy mogą bogacić się na handlu narkotykami, to dlaczego FARC ma stać obojętnie i nie wykorzystywać dochodów z handlu narkotykami dla poprawy bytu ludności na zajętych przez siebie terenach? Fakt faktem część tych dochodów wykorzystuje się na zakup broni ale jak już wcześniej pisałem Armia Krajowa pozyskiwała fundusze w różny sposób.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę z czego FARC obecnie czerpie zyski, kolega odpisuje mi że na początku swej działalności organizacja ta nie czerpała z tego źródła zysków.

Gdzie tu jest odniesienie się do treści?

To nie spór o formę.

Co do reszty - nawet nie chce m się odpowiadać, FARC w sumie szlachetna organizacja zajmująca się walką ze skorumpowaną władzą i łożąca na rzecz biednej miejscowej ludności.

Tak na logikę... rozszerzanie się areału upraw narkotyków nie powinno przeszkadzać tejże organizacji, gdyż generuje to większe jej dochody - nieprawdaż?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

FARC poprostu uczy się od swoich przeciwników, korzysta z tych "dobrodziejstw" świata z których oni korzystają.

Tak na logikę... rozszerzanie się areału upraw narkotyków nie powinno przeszkadzać tejże organizacji, gdyż generuje to większe jej dochody - nieprawdaż?

Już kiedyś kolega napisał coś podobnego, chodzi mi o tok myślenia, wtedy odpowiedziałem i więcej nie zamierzam.

PS: bardzo odbiegliśmy od zasadniczego tematu "Che Guevara".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Hetmanie, ale na mnie nie wpływa to czy ktoś buduje szkoły czy nie. Każdego komunistę i socjalistę powiesić należy, bo to jest zaraza, co sami dowiedli wiele razy. Ale teraz przynajmniej wiem że darzysz ich najwidoczniej sympatią.

PS. Handlarzy narkotyków też powinno się wieszać, najlepiej na miejscu złapania, następnych dziesięciu się dobrze zastanowi nim zacznie również handlować.

Hitler tak mówił że nalęzy wieszac.....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ernesto Rafael Guevara de la Serna czyli Che Guevara. Do dziś kultowa postać masowej kultury, pojawia się na koszulkach, znaczkach itd.

Co sprawia, że komunistyczny partyzant, czlowiek, który wydał setki wyroków smierci, nieudolny minister wciąz traktowany jest jak bohater?

Setki wyroków to znaczy ile dokłądnie?

Zdaje się że Che nie był przewodniczącym sądu skazującego więźniów z La Cabany.

Był tylko naczelnikiem tego więzienia - fortu. Wykonano tam od 55 do 105 wyroków śmierci, z tym że wyroki wydawał sąd czy też trybunał któremu Che nie przewodniczył.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Natomiast sam sie bronia kosztem bezbronnych, pobawiac lubil.Sa zdjecia na ktorych osobiscie sobie raczki we krwi babra:

http://www.taringa.net/posts/info/1860704/John-Lennon-Y-el-Che-Guevara___.html

Tu lista ofiar komanda Che Guevary z podaniem dat i okrasa fotografii.

A tu bardzo ciekawa fotografia na ktorej widzimy lewicowego herosa z mina pokorniutka i strachem na gebie wypisanym.Bo co innego machac pistoletem przed kamerami ze zlotym zegarkiem na reku,albo wykonywac egzekucje,a co innego zachowac sie z jajami, gdy trzeba wreszcie z brzydkich sprawek zdac rachunek :no:/>/>/>/>/>

Niestety tego typu wizerunek pana Che Guevary na koszulki nie trafia.

http://lacurradecuba.blogspot.com.es/2011/12/como-mas-quiero-al-che-guevara-bien.html

Edytowane przez Mariusz 70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pokazują zdjęcie na którym Che mierzy (chyba) z Browninga HP

Plus dodają zdjęcie ofiary i 1+1=2

Na zamieszczonym filmiku widać że Che się sklonował na fotografiach w całe plutony egzekucyjne...

Bo co innego machac pistoletem przed kamerami ze zlotym zegarkiem na reku,albo wykonywac egzekucje,a co innego zachowac sie z jajami, gdy trzeba wreszcie z brzydkich sprawek zdac rachunek

Myślę że w chwili śmierci zachował "z jajami", pomimo postrzału w nogę wstał i powiedział swojemu zabójcy : „Wiem, że przychodzisz mnie zabić. Strzelaj, masz tylko zabić człowieka”.

Zastrzelono go bez wyroku jakiegokolwiek sądu.

Po latach Evo Morales powiesił jego portret w pałacu prezydenckim.

Edytowane przez zajączek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.