Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Liberal

Rysowanie - nasza twórczość

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Nie mam zdolności malarskich, , jedynie co rysuję to plany bitew,oraz różnego rodzaju schematy organizacyjne jednostek wojskowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

Ja lubię rysować może nawet i potrafię ale nie umiem się jakoś za to zabrać żeby coś na poważniej wyszło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
matej16   

Ja rysuję i maluję głównie tematykę batalistyczną , konie i czasami fantasy (tu nie trzeba przynajmniej martwić się o realia historyczne) Chętnie zaprezentował bym trochę moich prac na forum ,ale przestrzeń na załączniki wystarczyła by mi na góra dwie prace.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ale przestrzeń na załączniki wystarczyła by mi na góra dwie prace.

Można wrzucić na serwery hostingowe typu 'imageshack' zzy 'fotosik' ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
matej16   

Dzięki mostostal za radę . Mam nadzieję ,że link zadziałają...

Obrazy i rysunki batalistyczne

Waterloo

Odwiedź moją stronę

lansjer legii nadwiślańskiej

Odwiedź moją stronę

Cedynia

Odwiedź moją stronę

Bitwa pod Kijami (1759 r -wojna siedmioletnia)

Odwiedź moją stronę

rysunki

Odwiedź moją stronę

Odwiedź moją stronę

konie

Odwiedź moją stronę

Odwiedź moją stronę

Odwiedź moją stronę

Odwiedź moją stronę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Bardzo podoba mi się Cedynia, resztę nie mnie oceniać. Słusznie zrobiłeś, że nie ukazałeś jakiś nazbyt poważnych różnic w uzbrojeniu piechura niemieckiego i polskiego. Dobrze ukazałeś kierunek odwrotu wojsk Hodona, wg Rochali tylko niewielkie grupy uciekinierów mogły uciekać równolegle do Odry, reszta wycofywała się "prostopadle". Teren bitwy bardzo dobrze ukazany, wizualnie rysunek świetny. Niemniej, kilka uwag mam:

1. Ten oddział w prawym górnym rogu to oddział pod osobistym dowództwem Mieszka I? Przydałoby się tam jakieś grodzisko w oddali (albo i bliżej) machnąć ;) Dla pewności, że to Cedynia :) (choć wiele wskazuje na to, że to ona, ale to tak dla niedomyślnych).

2. Gdzie się podziała jazda niemiecka? To ci co uciekają w głębi obrazu? W takim razie, gdzie jazda polska? ;)

3. Hodon to kawalerzysta wśród piechurów? IMHO wątpliwe, by nie stał on z jazdą w czasie bitwy. Chyba, że wśród piechoty stoi graf Zygfryd, a Hodon zwiewa wraz z kawalerią :)

4. Na czym opierałeś się przedstawiając taką taktykę (mocno przypominającą falangę) piechoty niemieckiej w środku obrazu?

5. Pamiętajmy, że Niemcy zostali zaatakowani z różnych stron - oczywiście nie od strony Odry, ale do ich oskrzydlenia prawdopodobnie doszło.

6. Gdzie Mieszko i Czcibor? :D

Ale to tylko takie historyczne przyczepki, rysuj dalej, czekam na następne prace (może Grunwald? :P ).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
matej16   

1. Ten oddział w prawym górnym rogu to oddział pod osobistym dowództwem Mieszka I? Przydałoby się tam jakieś grodzisko w oddali (albo i bliżej) machnąć wink.gif Dla pewności, że to Cedynia smile.gif (choć wiele wskazuje na to, że to ona, ale to tak dla niedomyślnych).

Grodzisko jest ,tyle że na obrazie jest zaznaczony delikatną błękitną tonacją a na zdjęciu rzeczywiście prawie go nie widać. Jest nieco ponad chorągwią niesioną przez zbiegającego ze wzniesienia woja -oczywiście w prawym górnym rogu.

2. Gdzie się podziała jazda niemiecka? To ci co uciekają w głębi obrazu? W takim razie, gdzie jazda polska?

Rzeczywiście jazda niemiecka to ci którzy uciekają, ale są też spychani na własną piechotę przez jazdę polską (na obrazie już nie widoczną) atakującą od strony Cedyni i dodatkowo atakowani z boku przez piechotę polską.

A że rzecz dzieje się w głębi obrazu dlatego tych drobnych szczegółów nie widać.

3. Hodon to kawalerzysta wśród piechurów? IMHO wątpliwe, by nie stał on z jazdą w czasie bitwy. Chyba, że wśród piechoty stoi graf Zygfryd, a Hodon zwiewa wraz z kawalerią wink.gif

Miał być jakiś wyższy rangą dowódca . Może być Zygfryd .

4. Na czym opierałeś się przedstawiając taką taktykę (mocno przypominającą falangę) piechoty niemieckiej w środku obrazu?

Obraz malowałem parę lat temu i trudno mi sobie przypomnieć jakim żródłem się sugerowałem-czyżbym popełnił w tej materii błąd ?

6. Gdzie Mieszko i Czcibor? biggrin.gif

Nie namalowałem ich... ;)

Wielkie dzięki za wnikliwe obejrzenie mojej pracy. Był czas że myślałem o bitwie pod Koronowem.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Grodzisko jest ,tyle że na obrazie jest zaznaczony delikatną błękitną tonacją a na zdjęciu rzeczywiście prawie go nie widać. Jest nieco ponad chorągwią niesioną przez zbiegającego ze wzniesienia woja -oczywiście w prawym górnym rogu.

Faktycznie nie zauważyłem. Z obrazu wynika, ze Polacy mieli gród po swojej prawej stronie, tymczasem wiadomo, że Mieszko uciekał w stronę grodu - tak więc miał go za sobą. Niemniej, rozumiem Cię, że ciężko ukazać bitwę "z profilu" i narysować gród za walczącymi, więc tu jesteś rozgrzeszony ;)

Rzeczywiście jazda niemiecka to ci którzy uciekają, ale są też spychani na własną piechotę przez jazdę polską (na obrazie już nie widoczną) atakującą od strony Cedyni i dodatkowo atakowani z boku przez piechotę polską.

A że rzecz dzieje się w głębi obrazu dlatego tych drobnych szczegółów nie widać.

No faktycznie, kłębowisko w oddali jest.

Obraz malowałem parę lat temu i trudno mi sobie przypomnieć jakim żródłem się sugerowałem-czyżbym popełnił w tej materii błąd ?

Nie wiem zbyt dużo o taktyce piechoty niemieckiej w X w. Uważam jednak, że zastosowanie falangi przez Niemców pod Cedynią było niemożliwe, gdyż:

1. Prawdopodobnie tam nie dotarła (falanga) i nie była im znana.

2. Część piechoty rekrutowała się z ludności słowiańskiej - ci atakowali masą i raczej nie mieli pojęcia o jakimś poważniejszym szyku, zwłaszcza falandze.

3. Można przypuszczać z dużą dozą prawdopodobieństwa, że atak polski był nagły i na sformowanie takiego ustawienia obronnego zwyczajnie nie było czasu.

Choć przekazy źródłowe na temat bitwy są skąpe i dają podstawę do różnych dywagacji (np. L. Ratajczyk twierdził, że nie ma dowodów na to, że bitwa nie mogła toczyć się w zabudowaniach grodowych), to uważam, że sama znajomość falangi przez Niemców jest mocno wątpliwa. W źródłach nie napotkałem na zdania mówiące o sformowaniu jej (ewentualnie, natknąłem się, nie zwróciłem uwagi i zapomniałem ;) ). Póki co, nie rozgrzeszam Cię :)

Nie namalowałem ich... huh.gif

Cóż, szkoda, Niemcy mogą się przynajmniej Zygfrydem pochwalić :D Stworzyłeś alternatywę dla obrazu Michała Byliny, gdzie ukazany został tylko Mieszko :)

Co do Koronowa - ciekawy pomysł, nie pamiętam obrazu przedstawiającego tę batalię. Interesuje Cię walka czy raczej pogoń za Krzyżakami? Czekam na efekty ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
matej16   

Gdy myślałem o realizacji pomysłu namalowania bitwy pod Koronowem interesowało mnie przedstawienie walki.I tak naprawdę niewiele brakowało, a sprawę bym zrealizował ,gdyby nie problemy z pozyskaniem informacji na temat heraldyki wojsk krzyżackich biorących udział w bitwie (wg.Piotra Derdeja byli tam także Niemcy , Czesi ,

Ślązacy i Węgrzy ) . Generalnie zawsze gdy ,,nakręci ,, mnie jakiś temat pojawiają się problemy w mniejszym lub większym stopniu z ikonografią. Nie chciał bym wprowadzać w wyglądzie i taktyce przedstawianych przeze mnie na obrazach wojsk ,elementów nie prawdziwych , aczkolwiek nie będąc ekspertem na pewno nie ustrzegę się błędów,sęk w tym by było ich jak najmniej.

Moją słabością jest to , że obszar moich zainteresowań historyczno militarnych obejmuje w większym lub mniejszym stopniu wszystkie epoki . I dlatego przystępując do namalowania jakiejś pracy sporo czasu no i czasami pieniędzy tracę na przygotowanie materiałów. A czasami z powyższych powodów pomysł ,,odkładam na półkę ,, .Tak się stało z bitwą pod Obertyniem czy wygraną Mieszka nad Wichmanem .

A tak odnośnie obrazu bitwy pod Grunwaldem - to pan Stanisław Bodes z Hrubieszowa ( malarz batalista ) szykuje panoramę bitwy. Taka informacja pojawiła się w telewizji przy okazji zeszłorocznej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Z chorągwiami może być problem, sam nie znam tej sprawy, w Wikipedii jest kilkanaście wizerunków chorągwi krzyżackich, ale odnośnie Grunwaldu, niemniej w przypadku Koronowa może występowały podobne przypadki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
matej16   

I tak naprawdę niewiele brakowało, a sprawę bym zrealizował ,gdyby nie problemy z pozyskaniem informacji na temat heraldyki wojsk krzyżackich biorących udział w bitwie (wg.Piotra Derdeja byli tam także Niemcy , Czesi ,

Ślązacy i Węgrzy ) .

Chodziło mi tutaj o heraldykę poszczególnych rycerzy ,gdyż w tym czasie te elementy były mocno wpisane w wygląd rycerza ( tarcze , napierśniki , kropierze ) i chyba tutaj zaczynają się ,,schody,,. Chociaż na Wikipedii znalazłem herb Michała Kuchmeistra dowódcy oddziałów krzyżackich ;) Bardzo mnie to ucieszyło.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
matej16   

Przygotowuję kilka prac poświęconych udziałowi naszych lansjerów w bitwie pod Albuerą w 1811 r. Całość ma się dzielić na

1 . Zilustrowanie uczestników walk .

2. Zobrazowanie epizodów bitwy w których brali udział lansjerzy.

Na razie chciałbym zaprezentować to co do tej pory zrobiłem.

1.Pościg lansjerów za żołnierzami 4-ego pułku ciężkich dragonów

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c465c3fce1242e4a.html

2.żołnierz kompanii centralnej 66 -ego pułku ,sierżant grenadierów 48-ego pułku , oficer 3-ego pułku ,,Buffs''

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/898df06c82025502.html

3.3 - ci pułk dragonów gwardii . 1,2 - żołnierze , 3 - oficer

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7180d28740b2ceab.html

4.Żołnierze 3 - go pułku ,,Buffs''

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ffddf51609708a3a.html

5. Lansjer -ale tu bym musiał przeprowadzić zmiany - domalować szlify i usunąć ,, marchewkę '' z czapki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Mi daleko do takich rysunków.

Ale to próbka mojej ''tfurczości'' z bardzo nudnych lekcji.

ddcr9d.jpg

30idpic.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.