Jump to content

Liberal

Użytkownicy
 • Content count

  44
 • Joined

 • Last visited

About Liberal

 • Rank
  Ranga: Student
 1. Gdzie najlepiej studiować historię?

  Ja spotkałem się z opinią, że lepsza jest na AP, ale to opinia jednego z kolegów nie wiem na podstawie jakich kryteriów.
 2. Wyniki matury 2007

  Tak to prawda WOS wypadł troszkę gorzej niż historia.
 3. Prawo UJ

  Witam, czy ktoś z was studiuje lub zamierzam studiować prawo na UJ? Tan sumują wynik tak: angielski podst.+wos podst.+wos rozsz.+historia podst.+historia rozsz. w tamtym roku z tego co wiem próg minimalny wyniósł 404 punkty. Nie wiem czy jest to ktos w stanie zweryfikować? Jeśli tam studiujecie to może komentarz jak się tam studiuje, a jeśli zamierzacie tam studiować to powiedzcie ile nacie punktów w tej klasyfikacji.
 4. Maraton... narodziny Europy?

  Ja powiem kilka zdań. Gdyby Perosiwe wygrali to ich kultura by zwyciężyła. Być morze Rzym dałby rade, ale wtedy zmałpowałby ich kulturę. Języka greckiego by nie było tylko Perski. Mnie się wydaje, że europa by nadal była może nawet podobna do obecnej, ale pod względem kulturowym całkowicie odmienna niż dzisiaj.
 5. Lubicie rysować. Jeśli tak to co i jaką techniką. Może jakieś prace pokażecie na forum
 6. Wielopolski

  A ja podziwiam admina, że tutaj opór stawia 3 dyskutantom. Ale żaden z was nie chce przyjąć do wiadomości racji drugiej strony. Prawda leży zawsze pośrodku. Wielopolski był zdrajcą zdradził naród Rosjanom. To fakt wydał ich. Prawdą jest, że miał dobre intencje to go może troche tłumaczyć. Prawdą jest, że robił wiele dobrego dla Polski, ale również był przeciwnikiem chłopów, szlachciur i tyle. Pojawiło się również porównanie do Kuklińskiego. On zdradził władzę, ale nie naród, a Wielopolski odwrotnie, a to różnica. Ponadto w porównaniu z brakiem autonomi lepiej ją mieć, ale w porównaniu z niepodległością nie. Dlatego ja tutaj będę po środku w ocenie jego działalności.
 7. Polskie Towarzystwo Historyczne

  Wszelkie informacje na ten temat uzyskacie tutaj: http://www.pth.net.pl/ zawsze mozecie napisac e-maila jesli chcecie cos wiedziec lub wypelnic formularz i wyslac do odpowiedniego rozdzialu.
 8. Eksperyment Filadelfia

  Chcialem odnalezc cokolwiek na ten temat w internecie, ale nie znalazlem. Bardzo mnie zainteresowal ten projekt. Laczy on chyba dwoch geniuszow Tesle i Einsteina. Skoro ich dwoje to byc moze udalo sie stworzyc cos interestujacego. Byc moze bylo cos na rzeczy.
 9. Zwycięstwo PO w wyborach samorządowych dla mnie z jasnych powodow jest to wydarzenie numer 1. Mam nadzieje, ze kolejne parlamentarne tez PO wygra.
 10. Człowiek roku 2006

  Hanna Gronkiewicz-Waltz, bo wygrala z pewnym siebie Marcinkiewiczem i wg mnie calym rzadem, ktory go wspieral. Do tego Marcinkiewicz byl komisarzem miasta, a to dawalo mu przewage.
 11. Tez ogladnalem i tez mi bylo bardzo milo podczas ogladania. Oczywiscie kilka rzeczy bym dodal i poprawil, ale sama idea jest dobra.
 12. Matura 2007

  Ja przegladalem tegoroczne matury z historii i wosu i musze powiedziez, ze poziom rozszerzony byl spokojnie jesli ktos sie uczyl do zrobienia. trudnu byl wos podstawa... sama teoria. natomiast podstawowa historia naprawde podstawowa.
 13. Głosowałem na piękne zwycięstwo pod Orsza. // ostrzegam że posty wnoszące do dyskusji tyle co ten będą kasowane a autorzy otrzymają ostrzeżenie! //szpek_chomik
 14. Wielopolski, Radziejowski, Radziwił, Branicki, Szela, Rzewuski
 15. Mój ulubiony okres historyczny to

  Lubię dzieje najnowsze, całą nową historię zwłaszcza po 1989 r.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.