Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

FSO   

Witam;

to ja was zalamię - nie bralem udzialu w żadnym konkursie wiedzy historycznej - po prostu nauczycielom w LO [to byly czasy przedreformowalne] podpadlem z racji różnych pytań i twierdzenia "że to nie tak bylo". Gwoli ciekawostki z matury próbnej miałem 2+ [do tej pory nie wiem czy za błędy czy merytorykę....].

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

to ja tez się pochwalę ;) a co! miałam tego nie robić, ale jednak moja próżność jest zbyt duża ;)

mój pierwszy POWAŻNY udział w jakimkolwiek konkursie był rok temu. Wystartowałam w "Losach żołnierza.. od 1887-1992" i mi się udało dojść do finału.

Po drugim etapie miałam 5. miejsce w małopolsce, po trzecim drugie na trzy województwa (młpskie, śwtkrzyskie, pdkrpckie), a po czwartym, no cóż.. ale liczy się udział w finale xD

a tak poza tym to w szóstej klasie podstawówki zajęłam III miejsce w powiecie w konkursie o Dąbrowskim Janie Henryku :) i to chyba większy sukces zważywszy na fakt, że byłam młodsza i bardziej roztrzepana.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

W podstawówce byłem bodaj 12 z historii w województwie - ale wtedy było to jeszcze małe województwo utworzone przez Gierka. Byłem też w pierwszej 20-tce z chemii. Do tego jeszcze wyszedłem z etapu szkolnego z geografii i poległem w drugim (nie pamiętam, jak się nazywał), a dla jaj jeszcze próbowałem szczęścia z fizyki, ale szkolengo etapu nie przeszedłem. Tak sobie teraz myślę, to chyba lepiej bym zrobił skupiając się na jednym, no nie?

Choć pamiętam, że nauczycielki z historii i chemii organizowały dodatkowe spotkania dla olimpijczyków.

Co do szkoły średniej, to startowałem już z historii, ale że za bardzo nie chciało mi się uczyć, a też chyba jakoś specjalnej opieki dla olimpijczyków nie było ze strony nauczycielki, to na dwie próby ani razu nie wyszedłem z etapu szkolnego.

Z matury zaś (wtedy nie liczyła się do przyjęcia na studia, więc oceny nie miały większego znaczenia) miałem same czwórki. Z histori też, mimo iż moja wiedza historyczna była o niebo wieksza od polonistycznej. No cóż, ale już wtedy miałem ukierunkowanie raczej na historię wojskową ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Hmm... ja w tym roku startowałem z Historii, Biologii i chciałem z Fizyki ( lecz pani odradziła mi, twierdząc że poziom jest naprawdę wyśrubowany ). Wyszła z tego wielka kupa. Nie przeszedłem dalej choć w obu przypadkach brakowało tylko kilku % Cały czas żałuję że nie ma językowych w gimnazjum. Nadal jestem 3 w kraju z angielskiego ;)

W podstawówce to zaszłem na poziom wojewudzki w konkursie poprawnej polszczyzny :) Z recytatorskiego to zatrzymała mnie gmina, a z matematyki nie przeszedłem nawet szkolnego :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szarak   
W podstawówce to zaszłem na poziom wojewudzki w konkursie poprawnej polszczyzny tongue.gif

Ja bym się nie chwalił :)

Dobra, żeby nie było offtop to powiem, że 2 razy startowałem w olimpiadzie z historii w liceum, za pierwszym razem pisałem pracę na temat Sparty, przyczyn jej hegemonii i wojskowości, udało mi się wyjść poza szkolny, ale w Warszawie mnie przygnębili ;)

Za drugim razem nie było już tak wesoło, choć szkolni historycy ocenili pracę na całkiem całkiem jak na licealistę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.