Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Wojewoda Krystyn.

Konrad mazowiecki kazał go uwięzić, wyłupić mu oczy a w końcu zabić, wszystko podobno za podszeptem swej żony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

„… zachwycony niezwykłą pięknością królowej, porwał ją w objęcia i w pierwszym uniesieniu na swej sypialnej łożnicy położył.”

Kogo opisano w tej pikantnej scenie?

[ Dodano: 2008-01-16, 15:16 ]

Nikt się nie podejmuje? To może dla podpowiedzi dalszy fragment:

„Wnet jednak zdołał opanować swe zmysły i patrząc w rozjaśnioną twarzyczkę świętej boleśnie wyszeptał: O Jezu Chryste! Jakżeż wielkich rzeczy wyrzekam się dla Ciebie.”

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Wnet jednak zdołał opanować swe zmysły i patrząc w rozjaśnioną twarzyczkę świętej - czyli na mój rozum chodzi o jakąś świętą.

… zachwycony niezwykłą pięknością królowej - czyli jakaś królowa.

Chodzi więc o świętą królową w czasach Piastów - najbliżej jest chyba św. Kinga (choć była chyba tylko córką króla węgierskiego, a nie królową) i Bolesław Wstydliwy (choć jak wtedy wyglądałaby jego wstydliwość?). Jestem na 99%, że to nieprawidłowa odpowiedź, ale trzeba iść tym razem drogą eliminacji (lub podpowiedzi).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Chodzi więc o świętą królową w czasach Piastów

Cóż za porażająca dedukcja. :lol:

Jestem na 99%, że to nieprawidłowa odpowiedź,

Masz rację.

trzeba iść tym razem drogą eliminacji (lub podpowiedzi).

Ale więcej podpowiedzi raczej nie będzie, mogę jedynie dodać, że to trochę podchwytliwe pytanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Cóż za porażająca dedukcja. :lol:

Wiem.

Masz rację.

To też wiem.

Ale więcej podpowiedzi raczej nie będzie, mogę jedynie dodać, że to trochę podchwytliwe pytanie.

Tego nie wiedziałem.

A ten tekst to skąd pochodzi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A ten tekst to skąd pochodzi?

Tak powiem skąd i wszystko będziesz miał na tacy, nie ma lekko pogłówkuj trochę i tak masz sporo danych. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
No to powiedz przynajmniej czy to dzieło zagraniczne.

Mogę Ci jedynie powiedzieć, że królowa zwiedziona przez szatana przywdziała piękną suknię i z tego wynikła reakcja jej męża.

I to koniec podpowiedzi.

[ Dodano: 2008-01-19, 00:21 ]

Znikam na parę dni , cierpliwości jeśli ktoś odpowie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Znikam na parę dni , cierpliwości jeśli ktoś odpowie.

No to fajnie, bardzo fajnie :?

Mam kilka opcji, ale najbliżej tego jest chyba Rycheza (królowa, podejmowano próby jej beatyfikacji, a potem kanonizacji, więc uważano ją za świętą poniekąd) z, nie wiem, Mieszkiem II? :roll:

Nie da się wyłudzić jakiejś podpowiedzi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bruno   

Czy nie chodzi tu o Błogosławioną Salomeę(córka Leszka Białego i Grzymisławy) i jej męża Kolomana (Przysięgli sobie czystość przed małżeństwem)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bruno   

Pewien Piast ze względu na swój burzliwy żywot jest nazywany w historiografii "błędenym rycerzem".Po śmierci żony zostawił ojcowiznę innemu Piastowi (z tej samej linii),po czym udał się w świat,dotarł do Burgundii skąd po pewnym czasie wrócił do Polski gdzie usiłował zdobyć koronę polską. O kim mowa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.