Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

piterzx   
Na tą chwilę bez żadnego szukania do głowy przychodzi mi tylko Wratysław II.

Przykro mi, ale nie ten władca...

Trochę za daleko szukasz, bo pytanie jest naprawdę proste, chodzi o władcę Polski, który się koronował na króla

To nie jest podchwytliwe :mrgreen:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Oczywiście Koleżanko!

Chociaż mógł mylić fakt, iż Mieszko był synem Chrobrego (który królem został), ale część możnowładców cesarskich ponoć poczytała to za otwarty bunt...

Nazaa zadaje pytanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Z Piastów tylko Mieszko II i Bolesław Śmiały koronowali się w Boże Narodzenie, ale żeby Mieszko dokonał tego samowolnie... Nie, nie podejrzewałabym go o to, prędzej obastwiłabym tak jak Tofik Bolesława.

Który z Piastów musiał poczekać ładnych parę dni na swój pochówek i dlaczego?

[ Dodano: 2007-11-11, 13:25 ]

Podpowiedź - chodziło o zatarg z Kościołem, o długi, a właściwie nie długi, tylko szkody jakie ów Piast narobił. Kościół nie zgodził się na ceremonię pochówku dopóki nie dostał zadośćuczynienia w postaci pieniężnej, a stało się to po 8 dniach od zgonu tego Piasta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Czy to była kornowana głowa?

[ Dodano: 2007-11-12, 15:50 ]

Mieszko II? Nieee- chyba nie... :?: :?: :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Nie, nie był koronowany.

[ Dodano: 2007-11-23, 18:20 ]

Proszę Państwa - kto pierwszy, ten lepszy, bo zapomniałam jaka jest odpowiedź :oops:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Więc zadam - ile piastowskich żon było przed ślubem z naszymi władcami pogankami (nie liczymy 7 żon Mieszka I z tego powodu, że i sam władca był wówczas poganinem)? Bierzemy pod uwagę okres do 1138 r. żeby zbytnio nie utrudniać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Tak. Była to nieznana z imienia żona Bolesława Chrobrego, matka Bezpryma, oddalona po jednym roku lub dwu latach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Ale pomyłka :roll: Nie policzyłem jej, uwzględniłem tylko ją nieznaną z imienia. Dobra, niech zadaje kto chce, bo się wymieszało :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Więc teraz następujące pytanko: kiedy pierwszy raz i pomiędzy jakich władców została podzielona dzielnica mazowiecka.

Sądzę, że pytanie jest łatwe, lecz nie miałem zbytniej weny.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.