Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
forumowicz

Pałace magnackie z symboliką antyczną

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Użytkownicy,

czy ktoś z Was widział pałac Krasińskich w Warszawie? A jeśli widział, to czy zwrócił uwagę? Niedawno odnowiony i wreszcie przykuwa uwagę.

Na stronie Biblioteki Narodowej jest krótki artykuł o jego historii http://bn.org.pl/palac/historia-palacu wraz ze zdjęciami.

Zwraca uwagę zwłaszcza jego nieziemska dekoracja. Czy znacie w Polsce przykłady innych pałaców magnackich o podobnej randze estetycznej? Z podobnymi zdobieniami? Z podobnego okresu. Ten pałac razem z ogrodem robią niesamowite wrażenie.

PS Czy ktoś wie, jako wklejać grafikę w tekst posta, a nie w załączniku? Bo mi wyskakuje komunikat, że „Nie możesz użyć grafiki o takim rozszerzeniu na tym forum

post-11552-0-12537300-1479818295_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko pałac, ale i ogród wokół pałacu, jakby inny.

Tak, ogród doczekał się rewitalizacji bodajże rok wcześniej niż pałac. Nota bene oryginalny powstał także wcześniej niż sam budynek, bo około 10 lat przed rozpoczęciem się budowy. Można to zobaczyć na mapie w galerii pod adresem, który podałem (http://bn.org.pl/palac/historia-palacu). Widać, że dzisiejszy ogród powiększony został o ten, który przynależał na nim pierwotnie do pałacu Teppera-Duckerta przy ul. Długiej. W jego zachodniej części - bliżej dawnej ul. Nalewki są też pozostałości po pasażu Simonsa. Fascynujące miejsce. O rzeźbach na fasadzie napiszę wkrótce.

Edytowane przez forumowicz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Grafię wstawiamy poprzez znak pod nazwą "Grafika", to ten jedenasty znak w linii: "B, I, U....".

A co jest wyjątkowego w antycznych nawiązaniach w tym pałacu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Trochę tego jest, kwestia bogactwa rodu, przekładająca się na skalę. Chociażby Sanguszków w Lubartowie czy Wielopolskich w Pińczowie.W warszawie też masz chociażby Mostowskich czy Działyńskich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.