Jump to content

forumowicz

Użytkownicy
 • Content count

  2
 • Joined

 • Last visited

About forumowicz

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa - Polska

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Tak, ogród doczekał się rewitalizacji bodajże rok wcześniej niż pałac. Nota bene oryginalny powstał także wcześniej niż sam budynek, bo około 10 lat przed rozpoczęciem się budowy. Można to zobaczyć na mapie w galerii pod adresem, który podałem (http://bn.org.pl/palac/historia-palacu). Widać, że dzisiejszy ogród powiększony został o ten, który przynależał na nim pierwotnie do pałacu Teppera-Duckerta przy ul. Długiej. W jego zachodniej części - bliżej dawnej ul. Nalewki są też pozostałości po pasażu Simonsa. Fascynujące miejsce. O rzeźbach na fasadzie napiszę wkrótce.
 2. Szanowni Użytkownicy, czy ktoś z Was widział pałac Krasińskich w Warszawie? A jeśli widział, to czy zwrócił uwagę? Niedawno odnowiony i wreszcie przykuwa uwagę. Na stronie Biblioteki Narodowej jest krótki artykuł o jego historii http://bn.org.pl/palac/historia-palacu wraz ze zdjęciami. Zwraca uwagę zwłaszcza jego nieziemska dekoracja. Czy znacie w Polsce przykłady innych pałaców magnackich o podobnej randze estetycznej? Z podobnymi zdobieniami? Z podobnego okresu. Ten pałac razem z ogrodem robią niesamowite wrażenie. PS Czy ktoś wie, jako wklejać grafikę w tekst posta, a nie w załączniku? Bo mi wyskakuje komunikat, że „Nie możesz użyć grafiki o takim rozszerzeniu na tym forum”
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.