Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
mała

Metody UPA

Recommended Posts

mała   

Cześć, wyjaśnijcie mi jedną rzecz jeśli macie wiedzę na ten temat, wiadomo jakiego ludobójstwa dokonali Ukraińcy na Wołyniu i jakimi sposobami..znam historię ich "dążenia" do niepodległości czy współpracy choćby z Niemcami.. ale to mniej ważne, interesuje mnie jedna rzecz na którą szukam odpowiedzi bądź nie rozumiem tego.. Dlaczego oni po prostu nie wygnali ludzi żywych tylko wybijali i to takimi okrutnymi metodami dzieci, kobiety o mężczyznach nie wspominając zabijając co do jednego.. Zastanawiam się już nawet od strony psychologicznej jakim trzeba być zwyrodniałym żeby mordować niewinnych ludzi takimi metodami? i żeby w ogóle doszło do tego co doszło.

Mam nadzieję że przybliżycie mi odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie ma właściwie charakter bardziej ogólny - dlaczego człowiek jest zdolny do skrajnego okrucieństwa? Odpowiedzi będzie wiele. UPA nie była jedyną formacją w historii świata, która tak postępowała.

W jej przypadku myślę, że okrucieństwo miało służyć także jako środek wzbudzający przerażenie i prowadzący do skuteczności czystki etnicznej. Dla Polaków i życzliwie lub neutralnie do nich nastawionych Ukraińców miało stać się oczywiste, że ludność polska musi zniknąć z ziem uznawanych przez UPA za ukraińskie. Inaczej czeka ją straszny los.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Milosz95   

Krótko pisząc ,byli to zwykłe bydlaki , które atakowały bezbronnych ludzi .... Najbardziej przykre w tym jest , że nasze dowództwo Armii Krajowej nic z tym nie robiło . Gdyby coś z tym zrobili to całkiem inaczej by to wyglądało . Na pewno nie byli by tak bezkarni .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dudioch   

Proponuję zapoznać się z książkami: Psychologia Zła Joela Dimsdale oraz Posłuszeństwo wobec autorytetu Stanleya Milgrama

Ciężkie lektury, ale może w jakiś sposób pomogą zrozumieć psychikę człowieka dokonującego ww. zbrodni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.