Jump to content

Milosz95

Użytkownicy
 • Content count

  21
 • Joined

 • Last visited

About Milosz95

 • Rank
  Ranga: Licealista

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Józef Piłsudski - ocena

  Józef Piłsudski ojciec niepodległości , jako naczelny wódz w 1920 powstrzymał pochód czerwonej zarazy na wschód . Wybitny Polak , dla którego najważniejsze zawsze było służenie ojczyźnie . To tak w skrócie oczywiście .
 2. Ulubiony historyk

  Paweł Wieczorkiewicz .
 3. Dzieła Lenina

  Myślę nad zakupem dzieł Lenina , myślicie że warto?
 4. Czy wojnę można było zakończyć wcześniej

  Rozumiem . Fajnie porozmawiać z kimś kto ma dużą wiedzę, pozdrawiam.
 5. Czy wojnę można było zakończyć wcześniej

  Z Pana postem powyżej akurat się zgodzę, ale nie uważa Pan , że zostaliśmy oszukani przez Francje i Wielką Brytanie? Bo ja tak.
 6. Czy Hitler mógł wygrać wojnę?

  Czytałem ostatnio , że gdy Niemcy ruszyli na wschód byli witani jak wyzwoliciele. Oczywiście to było na początku , potem były mordy , rabunki, gwałty.Nawet Rosyjscy żołnierze przechodzili na strone Niemiec , bo nie chcieli walczyć za Stalina , ale gdy się dowiedzieli co czeka ich gdy się poddadzą to woleli walczyć do upadłego i być może to urtowało Rosje.
 7. Czy wojnę można było zakończyć wcześniej

  Polska będąc w sojuszu z aliantami , skończyła gorzej niż sojusznicy Niemiec. Nie ma co się uszukiwać. Moje zdanie jest takie , że w tamtym okresie źle dobieraliśmy sojuszników . I nie mówie , że trzeba było podpisać sojusz z Niemcami.
 8. Czy wojnę można było zakończyć wcześniej

  Może coś z moją pisownią jest nie tak , postaram się to naprawić. Popatrz sobie od kiedy u nas zaczęto wywoźić żydów a kiedy na Węgrzech, to samo we Włoszech. I , że skończyli wojnę zdecydowanie lepiej niż my , to chyba pisać nie muszę? I tak wiem , że wyzwalali ich alianci , no ale przecież byli sojusznikami Niemiec.
 9. Czy wojnę można było zakończyć wcześniej

  Są przecież dokumenty , które pokazują , że Hitler dążył do Sojuszu z nami . I chciał razem z nami zaatakować ZSRR, to co pisze to nie są moje brednie .O tym pisali Polscy i zagraniczni szanowani historycy . Hitler dopiero zmienił stosunek wobec polski wtedy gdy podpisany został pakt sojusznicy z Wielką Brytanią .Ja nie mówię , ze tak musiało być , ale jestem przekonany , że na sojuszu z Niemcami wyszlibyśmy lepiej . Po pokonaniu bolszewików lub wypchnięciu ich za Ural , Niemcy skupili by się na walce z zachodem , którą prawdopodobnie by przegrali . Tylko na pewno potrwało by to dużej , np: zrzuceniem bomby atomowej na Niemcy . Czyli Niemcy i Rosja przegrywa i Polska odzyskuje niepodległość nie w 1989 a 1946 . Polska mogła wygrać 2 WŚ tylko wtedy gdy Rosja i Niemcy by ją przegrali , tak ja w 1 WŚ . Było to realne.
 10. Czy wojnę można było zakończyć wcześniej

  No to w takim razie mogliśmy podpisać pakt Ribbentrop- Beck , do którego Niemcy dążyli . I z nimi zaatakować Związek Radziecki . Nieżyjący już Paweł Wieczorkiewicz obliczył, że Niemcom brakło do zdobycia Moskwy 2 dywizji , Polska mogła dać ich 60 . I wielce prawdopodobnie zdobyli by stolicę ZSRR .No ale to już historia alternatywna . Co nie zmienia faktu , że w tamtych okresie mieliśmy nieudolnych polityków.
 11. Jego ojciec działał na terenie Afryki , Był pierwszym gubernatorem koloni . Niemiecka Afryka Południowo -Zachodnia .
 12. Czy wojnę można było zakończyć wcześniej

  To co na wojna od początku była skazana na porażkę ?
 13. Czy wojnę można było zakończyć wcześniej

  W takiej postaci , że wtedy losy kampanii mogły potoczyć się inaczej ,z dobrym dla nas skutkiem . To jest tylko moja opinia , być może głupia :).
 14. Czy wojnę można było zakończyć wcześniej

  Generał Kutrzeba chciał zaatakować skrzydło niemieckiej 8 armii , która kierowała się na Łódź . I to uderzenie mogło mieć dla nas fantastyczne skutki . Byłoby to 150 tys żołnierzy czyli znaczna siła , i po tym ataku karta mogła się odwrócić . Mówił o tym Bogusław Wołoszański . Z tym co Pan piszę to oczywiście się zgadzam , choć nie do końca , ale z Panem nie mam co dyskutować , nie mam tak ogromnej wiedzy jak Pan:).
 15. Co sądzicie o książce Pana Piotra Zychowicza zatytułowana "Niemcy" . Przeczytałem parę rozdziałów i jestem nią naprawdę zafascynowany . Nie będę tutaj jej dokładnie opisywał , bo warto ją przeczytać , jakby ktoś chciał podyskutować na temat tej książki to zapraszam .
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.