Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
fake

Juri Lina "Architekci oszustwa" - nieznana historia II RP

Rekomendowane odpowiedzi

amon   

fake;

Stop... Czy ja napisałem, że biorę informację Liny za pewnik ??? Jeżeli tak, to proszę mi wskazać fragment mojej wypowiedzi, który o tym świadczy.

Piszesz, że chętnie porozmawiasz z profesjonalistą. Charakter twojej wypowiedzi świadczący o braku czytania ze zrozumiem wyraźnie wskazuje na to, że nim nie jesteś.

Nie twojej, tylko Twojej. Szanuj interlokutora, jeżeli sam szacunku oczekujesz.

Jako że czytam ze zrozumieniem, wnoszę że profesjonalistą w przedmiocie tej dyskusji nie jesteś. Na razie wklejasz fragment tekstu i bluzgasz na każdego, kto się odezwie niezgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fake   

fake;

Nie twojej, tylko Twojej. Szanuj interlokutora, jeżeli sam szacunku oczekujesz.

Jako że czytam ze zrozumieniem, wnoszę że profesjonalistą w przedmiocie tej dyskusji nie jesteś. Na razie wklejasz fragment tekstu i bluzgasz na każdego, kto się odezwie niezgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Co wytykanie Twojego czytania bez zrozumienia uważasz za bluzgi ?

Czy stwierdzenie faktu czyjejś niekompetencji jest obraźliwym lub wulgarnym słowem ?

Widzisz, nawet nie znasz znaczenia słów.

Mam do tego prawo. Zamieszczam post, przedstawiam informację, podaję swój stosunek do niej. Następnie oczekuję dyskusji. I co ?

I wychodzi na to, że ludzie nie czytają ze zrozumieniem.

@Moderator

Proszę zamknąć ten wątek. Nie mam zamiaru tracić energii na dyskusję z ignorantami.

Edytowane przez fake

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym nie nazywać niekompetentnymi ludzi naprawdę mądrych, a na pewno mądrzejszych od siebie. Jeśli Ci to forum nie odpowiada nikt nie trzyma. To już moje początki były spokojniejsze. Ignorantem jesteś co najwyżej ty bo chcesz by inni zrozumieli Twoje argumenty choć ty nie chcesz dopuścić do siebie ich argumentów. Przepraszam za niepotrzebnego posta. Proszę administrację o interwencję z racji tego, że fake próbuje wywołać awanturę i zakłócić porządek i harmonię.

PS. fake powstrzymaj agresję. Najpierw spokojnie przeczytaj to co napisała druga strona bo inaczej stracisz swoją "cenną" energię. I więcej pokory. Jesteś tu nowy, a myślisz, że jesteś najmądrzejszy, a reszta to idioci.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   
Mam do tego prawo. Zamieszczam post, przedstawiam informację, podaję swój stosunek do niej. Następnie oczekuję dyskusji. I co ?

Oczekujesz rzeczowej dyskusji opartej o spiskową teorię dziejów. A do tego zachowujesz się agresywnie,w stosunku do każdego kto zabiera głos. Nie tędy droga. Może znaczniesz od nowa. Przeczytałeś tylko jedną książkę o Hitlerze. Czy faktycznie jesteś uprawniony do zagajania dyskusji w tym temacie ? Wg mnie, nie. Dlaczego ? Dlatego że nie masz podstaw aby merytorycznie ocenić wartość wątku opartego na udziale masonów. Czynisz to, nie uwzględniając innych aspektów historycznych jakie towarzyszyły powstawaniu ruchu nazistowskiego w Niemczech. Mało tego, osobę Hitlera traktujesz w sposób instrumentalny, oderwany od jego rzeczywistych dokonań.

Na koniec, jakby się tak zastanowić, to nie napisałeś niczego od siebie, posłużyłeś się obszernym cytatem i oczekujesz dyskusji

Z kim i czym mamy dyskutować ?

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   
Masoński rząd w Polsce rozpoczął intensywne prześladowania mieszkających w niej Niemców.
Mnie się jakiś dekret prezydenta Mościckiego kojarzy, co to masonerię zdelegalizowano.

Mam to zagadnienie rozwinąć?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fake   

Radziłbym nie nazywać niekompetentnymi ludzi naprawdę mądrych, a na pewno mądrzejszych od siebie. Jeśli Ci to forum nie odpowiada nikt nie trzyma. To już moje początki były spokojniejsze. Ignorantem jesteś co najwyżej ty bo chcesz by inni zrozumieli Twoje argumenty choć ty nie chcesz dopuścić do siebie ich argumentów. Przepraszam za niepotrzebnego posta. Proszę administrację o interwencję z racji tego, że fake próbuje wywołać awanturę i zakłócić porządek i harmonię.

PS. fake powstrzymaj agresję. Najpierw spokojnie przeczytaj to co napisała druga strona bo inaczej stracisz swoją "cenną" energię. I więcej pokory. Jesteś tu nowy, a myślisz, że jesteś najmądrzejszy, a reszta to idioci.

Słuchaj chłopcze... Co ty możesz o mnie wiedzieć ???

I dlaczego twierdzisz, że próbuję wywołać awanturę ?

Moimi jedynymi argumentami jest jedynie umiejętność czytania ze zrozumieniem.

A na koniec - co ty możesz wiedzieć co ja myślę ???

Prosta sprawa i proszę...

Żenada.

Oczekujesz rzeczowej dyskusji opartej o spiskową teorię dziejów. A do tego zachowujesz się agresywnie,w stosunku do każdego kto zabiera głos. Nie tędy droga. Może znaczniesz od nowa. Przeczytałeś tylko jedną książkę o Hitlerze. Czy faktycznie jesteś uprawniony do zagajania dyskusji w tym temacie ? Wg mnie, nie. Dlaczego ? Dlatego że nie masz podstaw aby merytorycznie ocenić wartość wątku opartego na udziale masonów. Czynisz to, nie uwzględniając innych aspektów historycznych jakie towarzyszyły powstawaniu ruchu nazistowskiego w Niemczech. Mało tego, osobę Hitlera traktujesz w sposób instrumentalny, oderwany od jego rzeczywistych dokonań.

Na koniec, jakby się tak zastanowić, to nie napisałeś niczego od siebie, posłużyłeś się obszernym cytatem i oczekujesz dyskusji

Z kim i czym mamy dyskutować ?

Czy ja zacząłem agresywnie ?

Słuchaj... Przedstawiłem cytaty z książki. Następnie się do niego ustosunkowałem, uznając to za niedorzeczną teorię spiskową.

Chciałem poznać wasze zdanie na ten temat. I co ? Jaki był pierwszy odzew ?

Bruno Wątpliwy napisał, Że nie uwzględniono roli cyklistów.

Kto kogo potraktował niepoważnie ?

I idąc dalej... Czy ja chciałem ocenić wartość wątku opartego na udziale masonów ???

I gdzie Twoim zdaniem potraktowałem osobę Hitlera w sposób instrumentalny, oderwany od jego rzeczywistych dokonań ?

A jeśli chodzi o ruch nazistowski w Niemczech to mam bardzo dużą wiedzę.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moderator samodzielnie (bez cudzych wskazówek) zadecyduje czy zamknąć czy nie, a jeśli ktoś nie chce tracić energii na dyskusję to wystarczy się nie udzielać w danym dyskursie. Mało grzeczną formą zwracania się do kogoś jest forma: "chłopcze", zważywszy, że fake raczej nie zna osobiście swych interlokutorów.

secesjonista.

Pozwolę sobie wyrazić zdziwienie, jak - osoba mająca dużą wiedzę o ruchu nazistowskim, może tracić czas na tekst o tak małej wartości merytorycznej. I uwaga Bruno (o cyklistach) tyczy się właśnie wartości tytułowej pozycji.

Skoro fake uważa, że jest to niedorzeczna teoria spiskowa, a i większość z tu się wypowiadających, podobnie traktuje ten materiał to chyba nie ma o czym dyskutować?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fake   

Moderator samodzielnie (bez cudzych wskazówek) zadecyduje czy zamknąć czy nie, a jeśli ktoś nie chce tracić energii na dyskusję to wystarczy się nie udzielać w danym dyskursie. Mało grzeczną formą zwracania się do kogoś jest forma: "chłopcze", zważywszy, że fake raczej nie zna osobiście swych interlokutorów.

secesjonista.

Pozwolę sobie wyrazić zdziwienie, jak - osoba mająca dużą wiedzę o ruchu nazistowskim, może tracić czas na tekst o tak małej wartości merytorycznej. I uwaga Bruno (o cyklistach) tyczy się właśnie wartości tytułowej pozycji.

Skoro fake uważa, że jest to niedorzeczna teoria spiskowa, a i większość z tu się wypowiadających, podobnie traktuje ten materiał to chyba nie ma o czym dyskutować?

I wystarczyło by właśnie tak napisać.

Z przykrością stwierdzam, że tu więcej nie wrócę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj chłopcze... Co ty możesz o mnie wiedzieć ???

I dlaczego twierdzisz, że próbuję wywołać awanturę ?

Moimi jedynymi argumentami jest jedynie umiejętność czytania ze zrozumieniem.

A na koniec - co ty możesz wiedzieć co ja myślę ???

Prosta sprawa i proszę...

Żenada.

Czy ja zacząłem agresywnie ?

Słuchaj... Przedstawiłem cytaty z książki. Następnie się do niego ustosunkowałem, uznając to za niedorzeczną teorię spiskową.

Chciałem poznać wasze zdanie na ten temat. I co ? Jaki był pierwszy odzew ?

Bruno Wątpliwy napisał, Że nie uwzględniono roli cyklistów.

Kto kogo potraktował niepoważnie ?

I idąc dalej... Czy ja chciałem ocenić wartość wątku opartego na udziale masonów ???

I gdzie Twoim zdaniem potraktowałem osobę Hitlera w sposób instrumentalny, oderwany od jego rzeczywistych dokonań ?

A jeśli chodzi o ruch nazistowski w Niemczech to mam bardzo dużą wiedzę.

Przepraszam administrację - ale muszę

Tylko głupek może sądzić, że ma dużą wiedzę. Tylko człowiek mądry ma na tyle pokory by tak nie twierdzić. Sorry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Tak to przeczytałem i pozostaje mi jakiś niesmak.

Fake podał nam pewien obszerny cytat i zapytał, co o treści tego cytatu myślimy. Sam zaznaczył, że się od niego... dystansuje.

My zaś nader szybko przeszliśmy z oceny zawartości owego cytatu do oceniania uczestnika forum Fake.

Fakt, że ów cytat jest w takim stopniu sprzeczny z ogólnie przyjmowaną wiedzą historyczną, że... że Ci z nas, którzy oceniali go jako element spiskowej teorii dziejów, właściwie obrażali samą teorię spiskową. Bo w jej ramach zwykle usiłuje się znaleźć inne wytłumaczenie ogólnie znanych faktów. W tym zaś przypadku podawano jako fakty informacje kompletnie absurdalne.

Zaiste trudno było dyskutować z owym cytatem. Zaiste - można oczekiwać od każdego, kto chce uczestniczyć w forum historycznym, wiedzy wystarczającej, by samodzielnie rozprawić się z tym cytatem. No ale jeśli Fake chciał się z nim rozprawiać publicznie na naszym forum? Niczego złego w tym nie widzę.

Ja chciałbym przeprosić Fake za zaistniałą sytuację. Chciałbym to uczynić w imieniu Forum - choć nie mam ku temu żadnego upoważnienia. Nie jestem w stanie też jednoznacznie określić, za co chciałbym przeprosić. Po prostu - jeśli Fake uznał się obrażonym, to znaczy, że go obraziliśmy. Mniejsza o to. Przepraszam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skoro jancet napisał: "my", to ja pragnę zauważyć, że jakoś nie wiedzę bym gdzieś w tym wątku oceniał fake, stąd i powodów do przeprosin z mej strony - nie widzę. Nie jest do końca prawdą, że fake "się od niego dystansuje" co wiem z racji naszej krótkiej korespondencji poprzez P.W.

Coraz częściej na forach pojawiają się wpisy o proweniencji neonazistowskiej, na zasadzie: "ja oczywiście w to nie wierzę, ale zobaczcie/przeczytajcie", innymi słowy tzw. "strategia gówna" - zawsze się coś przylepi. Co istotne fake niezbyt zależało na jakimś sensownym dyskursie nad tym cytatem, bardziej na zamknięciu tematu. W efekcie czego mielibyśmy kontrowersyjną treść bez komentarza co idealnie wpisuje się w "strategię gówna".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fake   

@Jancet

Dzięki za trzeźwość umysłu i obiektywność w ocenie sytuacji :)

@secesjonista

Nie lubię tego robić, ale z racji Twojego komentarza, który niestety mija się z prawdą, muszę sprostować parę rzeczy.

Twierdzisz, że:

Nie jest do końca prawdą, że fake "się od niego dystansuje" co wiem z racji naszej krótkiej korespondencji poprzez P.W.

Czy ja napisałem, że w to bezgranicznie wierzę ? Stwierdziłem jedynie, że w każdej publikacji jest zawsze odrobina prawdy.

Dalej:

Coraz częściej na forach pojawiają się wpisy o proweniencji neonazistowskiej, na zasadzie: "ja oczywiście w to nie wierzę, ale zobaczcie/przeczytajcie", innymi słowy tzw. "strategia gówna" - zawsze się coś przylepi. Co istotne fake niezbyt zależało na jakimś sensownym dyskursie nad tym cytatem, bardziej na zamknięciu tematu. W efekcie czego mielibyśmy kontrowersyjną treść bez komentarza co idealnie wpisuje się w "strategię gówna".

Na prawdę nie rozumiem Twojego postępowania. Cały czas widzisz, to co chcesz widzieć.

Normalnie powinien tutaj wkleić screeny naszej rozmowy jako dowód na to, że kłamiesz.

Nie wiem, czy tego nie zrobię.

Edytowane przez fake

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Można wkleić - nie widzę problemu, kłamstwo dotyczyć może faktów - ja piszę o swych odczuciach i podejrzeniach.

A konkretniej, gdzie w stosownym cytacie fake znajduje "ziarnko prawdy"?

A jako, że fake sam się samookreślił: "A jeśli chodzi o ruch nazistowski w Niemczech to mam bardzo dużą wiedzę". to mam pytanie jak odnoszą się do tej publikacji niemieccy historycy - tak z podaniem autora, tytułu i strony?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie gorączkuj się. Secesjonista taki już jest i nic tego nie zmieni. Ja też miałem z nim trudne początki... Nie chcę wchodzić w buty administracji, ale nie używaj czerwonego jako, że jest to kolor admina.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.