Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
poldas

Islam i Chrześcijanie

Rekomendowane odpowiedzi

poldas   

Tak patrząc z perspektywy około 1000 lat;

Dużo krwi sobie nawzajem napsuliśmy.

Można To jakoś naprawić?

Przecież My w tego samego Boga wierzymy.

No dobra - Europa czyni się ateistyczna i sama kręci na siebie "bata".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

A może zastanowić się komu zależy na wojnie dwóch cywilizacji. Wszak gdzie dwóch się bije, tam ... trzeci korzysta. Nagonka w mediach zachodnich na Islam i przypuszczam w mediach islamskich na Świat Zachodni nie bierze się znikąd.

Jestem ostatnio zasypywana zdjęciami i informacjami gwałtów, masakr dokonywanych przede wszystkim na dzieciach i kobietach przez Islamistów, zaczęłam już blokować niektórych wysyłających takie "perełki" jak zdjęcia dzieci bez głów czy krzyżowanie. Wg mnie wpadamy w paranoję:(

Ostatnio organizator spotkania młodych naukowców z Polski i Rosji powiedział, że Rosjanie tak samo bali się przyjechać do Polski, jak nasi pojechać do Rosji, bo przecież wszyscy wiedzą, że tam biją naszych Dezinformacja i brak wiedzy powoduje, że się boimy, a stąd już mały krok do tego aby...

I tylko należy sobie odpowiedzieć na pytanie - dlaczego ktoś podsyca w nas lęki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
A może zastanowić się komu zależy na wojnie dwóch cywilizacji. Wszak gdzie dwóch się bije, tam ... trzeci korzysta.

Co...? Żydzi...? Za dużo komentarzy na WP czytasz.

Ostatnio organizator spotkania młodych naukowców z Polski i Rosji powiedział, że Rosjanie tak samo bali się przyjechać do Polski, jak nasi pojechać do Rosji,

To może młodzi naukowcy tacy strachliwi. Bo w trójmiejskich hipermarketach pełno Rosjan z Kaliningradu. W sklepach nawet ogłoszenia po rosyjsku. W końcu " klient nasz pan".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Ja również nie spotkałem się z tego typu objawami. Przynajmniej jeśli chodzi o sytuację na UW. Choć oczywiście nie wykluczone, że część ludzi się boi.

Co do ISIS to oni chyba za uszami mają sporo - zawsze też mówi się o radykalnie nastawionych muzułmanach albo fanatykach nigdy o muzułmanach jako takich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

Nie wiem komu zależy na konfrontacji dwóch cywilizacji. Gregski napisał, że myślę o Żydach. Wg mnie to najprostsze z możliwych tłumaczeń. Można podać inne, np. tym którzy chcą dostępu do złóż roponośnych, może tym którzy chcą się niebotycznie wzbogacić na przemyśle zbrojeniowym, może psychopatom. Ja NIE WIEM. Ja się nie znam na wielkiej polityce, nie jestem politologiem:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

I Ty naprawdę wierzysz, że jakaś jedna organizacja może kontrolować większość mediów? Tak w skali globalnej?

Myślę , że odpowiedź jest prostsza. Turlająca się odcięta głowa jest świetnym materiałem na NEWS. Po prostu jako ludzie lubimy takie rzeczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Myślisz, że dlaczego ludzie podobni Kaliguli są tacy interesujący? Bo są uznawani za potwory. Krew, turlające się głowy, kończyny, członki wszelakiej maści są pożądane przez ludzi. Syria, Irak, Ukraina to pożywka dla mediów.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   
Po prostu jako ludzie lubimy takie rzeczy.

Porządny jarmark jest nieważny bez niezbędnego miejsca kaźni. Prawdziwy bukiet bytu tworzy ostra przyprawa szczerej grozy. Kantor, szulernia, szynk, kaplica i szafot - oto pełnia życia. Za pełnię życia - śmierci haracz: jest kapłan, otchłań i ofiara. [...]

Dzisiaj kolejny zginął Czeczen. Niesie, hamując wstręt, sołdacik odciętą głowę na łopacie. Głowę Chrzciciela i Karola,Dantona i Tomasza More'a. W żarłocznej ziemi ją zakopie,a razem z nią - jej czcze utopie. Byle Utopia spadła z karku - każda się sprzeda na jarmarku. Bo jarmark trwa, bez aktu kaźni smak życia nie byłby wyraźny.

Nic nowego, autor tego tekstu już dawne nie żyje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Można To jakoś naprawić?

Irak, Syria o ile wiem ostatnio krew na wielką skalę przelewają głównie Muzułmanie którzy nie koniecznie chcą się podporządkować.. Muzułmanom?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Hmmm... Czy są "nawiedzeni", w sensie religijnym, Chrześcijanie?

Ale tacy, co potrafią zabijać za wiarę - Bo to istotne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Hmmm... Czy są "nawiedzeni", w sensie religijnym, Chrześcijanie?

Ale tacy, co potrafią zabijać za wiarę - Bo to istotne.

Naturalnie. Anders Breivik - niemniej u niego wiara była jednym z elementów; bodaj wcale nie najważniejszym.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ów spektakl medialny objaśnia głównie: dlaczego oglądamy, dlaczego kogoś to fascynuje.

A nie odpowiada na pytanie dlaczego ktoś zabija w imię swej religii.

A odpowiedź na to nie kryje się chyba jedynie w kwestiach, typu: bieżąca polityka, dostęp do surowców, i odpowiedzi na najczęściej nasuwające się pytanie: kto na tym zyskuje.

Zważyć wypada, że dzisiejsze chrześcijaństwo nie odwołuje się już do wizji odkupienia grzechów za sprawą ścięcia kilku niewiernych. Ekstremistyczne (?) ośrodki islamskie odwołują się do takiej wizji - jak najbardziej. I nie sądzę by cokolwiek mogło sprawić by w medresach i innych tego typu ośrodkach, nie kształtowały się tego typu postaci.

I to jest pytanie co przedstawia im tzw. "kultura Zachodu", a przedstawia jedynie to co wzmaga radykalizm.

Bo kultura Zachodu jest "letnia" - co jest jej pozytywną cechą... ale i negatywną.

To takie moje własne refleksje, a Imć bavarsky się myli: tak jak Inkwizycja potrafiła palić na stosach swych "kuzynów" czy robiła to grupa protestantów, tak i muzułmanie walczą między sobą. Na kwestie ideowe i religijne nakłada się oczywiście pewna sytuacja polityczna i każdy próbuje ją ugrać dla siebie.

Ogólnie mam pesymistyczny ogląd tej kwestii, muzułmanie nie przestaną działać w ten czy inny sposób skuszeni nagle "naszymi" racjami: typu prawa człowieka, wolność słowa itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

To takie moje własne refleksje, a Imć bavarsky się myli: tak jak Inkwizycja potrafiła palić na stosach swych "kuzynów" czy robiła to grupa protestantów, tak i muzułmanie walczą między sobą.

No dobrze secesjonisto: ale wytłumacz mi w czym się mylę?

Irak, Syria o ile wiem ostatnio krew na wielką skalę przelewają głównie Muzułmanie którzy nie koniecznie chcą się podporządkować.. Muzułmanom?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Spodobała się mi wypowiedź Secesjonisty.

Moje osobiste odczucie jest takie że u Chrześcijan jest większy zanik wiary, niż u Muzułmanów.

Bavarsky;

Czy w Syrii mamy jakąś wojnę o religijnym podłożu?

Edytowane przez poldas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   
muzułmanie nie przestaną działać w ten czy inny sposób skuszeni nagle "naszymi" racjami: typu prawa człowieka, wolność słowa itp.

Tylko na ile one są "nasze"?

Bo w średniowieczu i w czasach nowożytnych (tak z grubsza VIII - XVII wiek) to prawa człowieka (przede wszystkim wolność wyznania) były regułą (niekiedy łamaną, ale chyba niezbyt często) w krajach muzułmańskich, a rzadkim wyjątkiem w krajach chrześcijańskich. Przerażającej dziś zasady cuius regio eius religio nie wymyślono w islamskich medresach.

Żydzi i chrześcijanie przetrwali ponad 1200 lat władzy państw islamskich w Palestynie, Libanie, Syrii, podobnie Koptowie w Egipcie czy owi dziś mordowani Jazydzi. Podobnie było przez ponad 400 lat panowania arabskiego na Półwyspie Iberyjskim - nikt tam ni chrześcijan, ni żydów nie wytępił. Za to po rekonkwiście chrześcijanom nie zabrało zbyt dużo czasu, by i muzułmanie, i żydzi sefardyjscy stamtąd zniknęli.

Podobnie było zresztą i na Bałkanach i dolnych Węgrzech, choć może nie aż tak wyraziście.

Dlaczego liberalny i wolnomyślicielski islam sprzed XIX wieku w połowie następnego stulecia stał się wyznaniem fundamentalistycznym w tak dużej mierze, a w XXI jest kojarzony z terroryzmem i ludobójstwem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.